Atrakcje w Paryżu – TOP 10

Atrakcje w Paryżu – TOP 10

Zwiedzając stolicę Francji, można odnieść wrażenie, że atrakcje w Paryżu są praktycznie wszędzie. Nie bez powodu Paryż uznawany jest za jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w Europie. To miejsce niewątpliwie ma swój charakter, a żeby zwiedzić jego wszystkie atrakcje turystyczne nie starczyłoby miesiąca. Co warto zobaczyć w Paryżu? Poniżej znajduje się lista dziesięciu atrakcyjnych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić!

1) Wieża Eiffla

Wieża Eiffla w Paryżu

Niekwestionowany symbol i zarazem największa atrakcja Paryża. To jedna z najwyższych konstrukcji na świecie. Znajduje się nad Sekwaną, tuż obok Pól Marsowych. Wieża zbudowana została specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku. Turyści cenią sobie to miejsce ze względu na niesamowity widok. Jednak aby wjechać windą na górę, trzeba odstać swoje w kolejce. Więcej informacji o Wieży Eiffla: kliknij tutaj.

2) Luwr

Muzeum Luwr

To jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie, i jedno z największych. Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. Znajduje się w nim około 350 tysięcy różnych eksponatów. Najsłynniejszym arcydziełem znajdującym się muzeum jest Mona Lisa Leonarda da Vinci. Luwr często stanowi tło dla wielu popularnych filmów. Przeczytaj więcej o Muzeum Luwr tutaj.

3) Katedra Notre Dame

 Katedra Notre-Dame w Paryżu

Dla wielu znana z bajki o słynnym Dzwonniku, powstałej na podstawie powieści Victora Hugo. Budowę katedry godnej Paryża rozpoczęto w XII wieku i trwała ona blisko 200 lat! Budowla robi ogromne wrażenie na każdym turyście, głównie ze względu na monumentalizm i misterne zdobienia. Zobacz nasz pełen artykuł dotyczący Katerdy Notre Dame klikając tutaj.

Zobacz także  Plac Pigalle – dzielnica czerwonych latarni

4) Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny w Paryżu

Łuk Triumfalny, znajdujący się na placu Charles de Gaulle, jest rozpoznawalnym punktem na mapie zabytków architektonicznych Paryża. Podziwiać go można przy okazji spaceru po Polach Elizejskich. Łuk został wybudowany w 1836 roku, aby oddać hołd walczącym za Francję podczas wojen napoleońskich i rewolucji francuskiej. Więcej informacji o Łuku triumfalnym uzyskasz klikając w to miejsce.

5) Pola Elizejskie

Pole Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie to symbol Paryża chętnie odwiedzany przez turystów. Najbardziej reprezentacyjna aleja stolicy Francji ma długość niecałych 2 kilometrów, a jest w stanie pomieścić mnóstwo ciekawych miejsc – teatrów, restauracji, ekskluzywnych butików. Link do pełnego artykułu dotyczącego Pól Elizejskich: kliknij tutaj.

6) Bazylika Sacre-Coeur

Bazylika Sacre Coeur w Paryżu

Bazylika Sacre-Coeur , położona na najwyższym wzgórzu Paryża w dzielnicy Montmartre, obok Katedry Notre-Dame stanowi wizytówkę Francji. To ciekawe miejsce warto zobaczyć ze względów historycznych, sakralnych jak i dla pięknej panoramy, która rozciąga się ze wzgórza. Dla spragnionych większej ilości informacji o bazylice odsyłamy do artykułu: Bazylika Sacre Coeur – serce Paryża.

7) Cmentarz Pere-Lachaise

Cmentarz Pere Lachaise w Paryżu

Cmentarz Pere –Lachaise to jedna z najbardziej znanych nekropolii na całym świecie. Pochowane są tutaj takie osobistości jak Fryderyk Chopin, Edith Piaf czy Jim Morisson. Cmentarz warty odwiedzenia ze względu na zdobione nagrobki, które wyglądają jak prawdziwe perełki architektoniczne. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.

8) Centrum Pompidou

Centrum Pompidou w Paryżu

Paryż to idealne miasto dla miłośników sztuki. Jej współczesną odmianę podziwiać można w dzielnicy Beaubourg. Tam właśnie znajduje się Centrum Pompidou – muzeum sztuki współczesnej. Budynek przyciąga uwagę ze względu na swój oryginalny wygląd: opleciony kilometrami kolorowych rur, wygląda niczym „przewrócony na lewą stronę”. Tutaj znajdziesz więcej informacji o Centrum Pompidou.

9) La Defense

Dzielnica biznesowa La Defence

Do niezwykle ciekawych atrakcji turystycznych poza Paryżem zalicza się La Defense. La Defense to nowoczesna dzielnica aglomeracji paryskiej o charakterze biznesowym. Mieszczą się w niej siedziby wielu francuskich firm. Pod względem wielkości powierzchni biurowych stanowi największe centrum biznesu. Uwagę turystów przyciągają przede wszystkim wieżowce o oryginalnym wyglądzie oraz monumentalny Wielki Łuk la Defense. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule klikając tutaj.

Zobacz także  Ogród Luksemburski - najsłynniejszy park Paryża

10) Disneyland

Disneyland w Paryżu

Tej atrakcji chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, a w szczególności dzieciom. To jedyny taki park rozrywki w Europie. Niektórzy jeżdżą do Paryża tylko dla tego lunaparku. Obiekt znajduje się około 45 kilometrów od Paryża. Co roku odwiedza go ponad 250 milionów turystów spragnionych rozrywki rodem z filmów Disneya. Kliknij tutaj i zobacz więcej informacji o Disneylandzie w Paryżu.

Paryż można też zwiedzić na jednej z wycieczek ITAKI.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *