Rejs po Sekwanie – Paryż z innej perspektywy - Zwiedzamy Paryż

Rejs po Sekwanie – Paryż z innej perspektywy

Rejs po Sekwanie to obowiązkowy punkt programu w trakcie pobytu w Paryżu. Podczas rejsu można podziwiać najsłynniejsze zabytki Paryża oraz nabrzeża Sekwany wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Decydując się na rejs po Sekwanie, warto przeanalizować ofertę kilku przewoźników. W rejsowych propozycjach znajdziemy nie tylko standardową ofertę, ale również wycieczki połączone ze śniadaniem, lunchem czy kolacją czy nawet z muzyką na żywo. Podstawowy rejs trwa ok. 1 godziny.

Bilety na rejs po Sekwanie

Na sam rejs bilety można kupić tuż przed wypłynięciem, warto je jednak zarezerwować wcześniej by zyskać na czasie. Statki wyruszają spod Wieży Eiffla średnio co godzinę.

Na rejs warto wybrać się w ciągu dnia, jak i nocą, kiedy Paryż rozbłyska tysiącami świateł. Obie opcje pozwolą nam zobaczyć Paryż z zupełnie innej perspektywy.

Standardowo statek wyruszając spod samej Wieży Eiffla przepływa obok najbardziej znanych zabytków Placu Inwalidów, Zgromadzenia Narodowego, Muzeum Orsay, Hotel de Ville, Katedry Notre-Dame, Luwru, Placu Concorde. Rejs kończy się w tym samym miejscu.

Na statku istnieje możliwość wypożyczenia audio przewodnika (słuchawek) w języku polskim, jednak słuchawki często znajdują się w dolnej, oszklonej i zarazem mniej atrakcyjnej części pokładu. Najlepiej zatem przed wyjazdem pobrać ze strony internetowej i wydrukować mapkę rejsu.

Zdjęcia z rejsu po Sekwanie

4
Komentarze

3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszych najstarszych najczęściej ocenianych
Piotr

Cześć.
Czy rejsy odbywają się również zimą? W grudniu konkretnie. A jeszcze konkretniej w święta lub między świętami, a sylwestrem.

Marianna

Ile trwa zwykle rejs po Sekwanie?

Mela

Maks 2 h

NiedzielnyTurystapl

Jak wygląda cenowo oferta różnych przewoźników? Jest tylko jedna trasa ?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Muzeum Armii w Paryżu
Muzeum Armii – niezwykły świat militariów

Geneza Muzeum Armii w Paryżu sięga XVII wieku i jest związana z panowaniem Ludwika XIV. Na życzenie króla w 1670

Zamknij