Rejs po Sekwanie – Paryż z innej perspektywy

Rejs po Sekwanie to obowiązkowy punkt programu w trakcie pobytu w Paryżu. Podczas rejsu można podziwiać najsłynniejsze zabytki Paryża oraz nabrzeża Sekwany wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Decydując się na rejs po Sekwanie, warto przeanalizować ofertę kilku przewoźników. W rejsowych propozycjach znajdziemy nie tylko standardową ofertę, ale również wycieczki połączone ze śniadaniem, lunchem czy kolacją czy nawet z muzyką na żywo. Podstawowy rejs trwa ok. 1 godziny.

Bilety na rejs po Sekwanie

Na sam rejs bilety można kupić tuż przed wypłynięciem, warto je jednak zarezerwować wcześniej by zyskać na czasie. Statki wyruszają spod Wieży Eiffla średnio co godzinę.

Na rejs warto wybrać się w ciągu dnia, jak i nocą, kiedy Paryż rozbłyska tysiącami świateł. Obie opcje pozwolą nam zobaczyć Paryż z zupełnie innej perspektywy.

Standardowo statek wyruszając spod samej Wieży Eiffla przepływa obok najbardziej znanych zabytków Placu Inwalidów, Zgromadzenia Narodowego, Muzeum Orsay, Hotel de Ville, Katedry Notre-Dame, Luwru, Placu Concorde. Rejs kończy się w tym samym miejscu.

Na statku istnieje możliwość wypożyczenia audio przewodnika (słuchawek) w języku polskim, jednak słuchawki często znajdują się w dolnej, oszklonej i zarazem mniej atrakcyjnej części pokładu. Najlepiej zatem przed wyjazdem pobrać ze strony internetowej i wydrukować mapkę rejsu.

Zdjęcia z rejsu po Sekwanie

Podsumowanie
Data:
Miejsce:
Rejs po Sekwanie
Ocena:
51star1star1star1star1star

Komentarze

3 Komentarze do wpisu "Rejs po Sekwanie – Paryż z innej perspektywy"

najnowszych najstarszych najczęściej ocenianych

Ile trwa zwykle rejs po Sekwanie?

Maks 2 h

Jak wygląda cenowo oferta różnych przewoźników? Jest tylko jedna trasa ?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Conciergerie
Conciergerie – przedpokój gilotyny

Conciergerie – początkowo pałac Kapetyngów, siedziba parlamentu francuskiego, a wreszcie więzienie o ciężkim rygorze o niechlubnym przydomku „przedpokój gilotyny”. Te

Zamknij