Rejs po Sekwanie – Paryż z innej perspektywy

Rejs po Sekwanie to obowiązkowy punkt programu w trakcie pobytu w Paryżu. Podczas rejsu można podziwiać najsłynniejsze zabytki Paryża oraz nabrzeża Sekwany wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Decydując się na rejs po Sekwanie, warto przeanalizować ofertę kilku przewoźników. W rejsowych propozycjach znajdziemy nie tylko standardową ofertę, ale również wycieczki połączone ze śniadaniem, lunchem czy kolacją czy nawet z muzyką na żywo. Podstawowy rejs trwa ok. 1 godziny.

Bilety na rejs po Sekwanie

Na sam rejs bilety można kupić tuż przed wypłynięciem, warto je jednak zarezerwować wcześniej by zyskać na czasie. Statki wyruszają spod Wieży Eiffla średnio co godzinę.

bilety ParyżNa rejs warto wybrać się w ciągu dnia, jak i nocą, kiedy Paryż rozbłyska tysiącami świateł. Obie opcje pozwolą nam zobaczyć Paryż z zupełnie innej perspektywy.

Standardowo statek wyruszając spod samej Wieży Eiffla przepływa obok najbardziej znanych zabytków Placu Inwalidów, Zgromadzenia Narodowego, Muzeum Orsay, Hotel de Ville, Katedry Notre-Dame, Luwru, Placu Concorde. Rejs kończy się w tym samym miejscu.

Na statku istnieje możliwość wypożyczenia audio przewodnika (słuchawek) w języku polskim, jednak słuchawki często znajdują się w dolnej, oszklonej i zarazem mniej atrakcyjnej części pokładu. Najlepiej zatem przed wyjazdem pobrać ze strony internetowej i wydrukować mapkę rejsu.

Sekwana

Sekwana przecina Francję od południowego wschodu do północnego zachodu, przepływając przez najważniejsze miasta kraju – Paryż, Rouen i Hawr. Nazwę swoją rzeka zawdzięcza lokalnej bogini celtyckiej, czczonej u źródeł Sekwany. Długość rzeki wynosi 776 km, jej głębokość na terenie Paryża sięga średnio 9,5 m.

U ujścia Sekwany leży Hawr, jeden z największych portów we Francji. Kolejne miasto na wschód od Hawru – Rouen. Do niego wzdłuż Sekwany przepływają duże statki morskiej, natomiast barki i statki rzeczne dochodzą aż do Marril-sur-Seine. Najważniejsze przedmieścia Paryża powstały wzdłuż brzegów Sekwany – Épinay-sur-Seine, znajdujące się 11 km na północ od stolicy oraz Corbeil-Aeson, leżące w południowej części Paryża. Sekwana odegrała znaczącą rolę historii Paryża. Podczas epidemii dżumy z przedmieść stolicy sprowadzano żywność łodziami, a ze stolicy były transportowane zwłoki.

Sekwana była tradycyjnie przedmiotem zainteresowania francuskich malarzy krajobrazowych, jednak dopiero impresjoniści wzbudzili prawdziwy zachwyt rzeką. Jednak z wyspa na Sekwanie na zachód od Argenteuil, w Chatou, nawet nosi nazwę Wyspy Impresjonistów.

Obecnie porty i zakłady przemysłowe, położone na brzegach Sekwany, sąsiadują z przytulnymi hotelami, restauracjami oraz kempingami.

Film – rejs po Sekwanie w Paryżu

Zdjęcia z rejsu po Sekwanie

5
Komentarze

4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
najnowszych najstarszych najczęściej ocenianych
Julka

Miałam okazję zobaczyć Paryż z perspektywy Sekwany z travelinc i jestem urzeczona – czysta MAGIA

Piotr

Cześć.
Czy rejsy odbywają się również zimą? W grudniu konkretnie. A jeszcze konkretniej w święta lub między świętami, a sylwestrem.

Marianna

Ile trwa zwykle rejs po Sekwanie?

Mela

Maks 2 h

NiedzielnyTurystapl

Jak wygląda cenowo oferta różnych przewoźników? Jest tylko jedna trasa ?

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tanie hotele w Paryżu
Tanie hotele w Paryżu – TOP 5 budżetowych hoteli

Ceny noclegu w paryskich hotelach należą do najwyższych w Europie, dodatkowo wielokrotnie ich standard nie jest adekwatny do poniesionych kosztów.

Zamknij