Jakie są ceny we Francji 2021?

Jakie są ceny we Francji 2021?

Chcesz cieszyć się wypoczynkiem w Paryżu, zwiedzić najsłynniejsze muzea świata i delektować widokami na dolinę Loary? Sprawdź, jakie są ceny we Francji i zaplanuj wymarzoną wyprawę!

Większość turystów marzących o podróży po Francji koncentruje się na cenach noclegów oraz na kosztach związanych ze zwiedzaniem wybranych atrakcji. Chcesz możliwie najlepiej przygotować do podróży? Zwróć uwagę również i na inne ceny!

Podróż do Francji i jej koszty

Jakie ceny we Francji mają największy wpływ na koszt podróży? To przede wszystkim wydatki na zakup biletów oraz opłacenie hoteli. Jeśli chcesz ustalić, ile zapłacisz za podróż do tego kraju, zacznij od sprawdzenia tych kwestii.

infografika cen we francji w roku 2021 przygotowana we wspolpracy z portalem pożyczek online - pozyczkaportal.pl

Kierunek Francja – ceny biletów lotniczych

Jak dostać się do Paryża? Najlepiej samolotem. Tanie linie lotnicze kuszą promocyjnymi ofertami, mimo to za bilet w jedną stronę musisz zapłacić minimum 400 złotych. Jeśli nie uda ci się skorzystać z promocji, koszt podróży do Paryża wyniesie około 600–800 złotych, a przecież to dopiero początek listy wydatków!

Wybierasz się do Francji własnym autem? Pamiętaj o tym, że ceny benzyny w 2021 roku wynosiły tu od 1,50 do 1,60 euro za litr.

Hotelowe ceny – Francja i jej oferta noclegów

Hotele we Francji przyciągają dość zróżnicowaną ofertą cenową, masz zatem szansę znaleźć dla siebie wiele korzystnych rozwiązań. Chcesz nocować w Paryżu? Jedna noc będzie cię kosztować przynajmniej 200 złotych, choć w lepszym obiekcie ceny pokoi będą nawet trzy razy wyższe. Podobne ceny utrzymują się w Nicei i Marsylii – miastach, które turyści odwiedzają bardzo chętnie.

Zobacz także  Stylowy Paryż – jak się wpasować?

Jak sfinansujesz wymarzoną podróż?

Ponieważ ceny we Francji w 2021 roku były dość wysokie, musisz zgromadzić spore oszczędności na wyjazd do tego kraju. Nie dysponujesz nimi, a trafia ci się wyjątkowa szansa na wyprawę? Skorzystaj z pomocy takich jak pożyczka pozabankowa lub oferta kredytu konsolidacyjnego.

Ceny we Francji a pasja zwiedzania

Czy ceny we Francji mogą zniechęcić do zwiedzania najważniejszych atrakcji w tym kraju? Nie, choć wizyta w najsłynniejszych obiektach może się okazać sporym wyzwaniem dla twojego budżetu. Chcesz zmniejszyć koszty dzięki korzystnej wymianie złotówek na euro? W tym pomoże ci walutomat, czyli internetowy kantor, z którego bardzo chętnie korzystają miłośnicy zagranicznych podróży. 

A co (i za ile) możesz zobaczyć we Francji? Najważniejsze atrakcje to:

 • Luwr – dawny pałac królewski, dziś znany jako muzeum sztuki (ok. 80 zł);
 • Wersal – okazała rezydencja Ludwika XIV (ok. 100 zł);
 • Wieża Eiffla – wizytówka Paryża i jeden z najlepszych punktów widokowych we Francji (ok. 200 zł);
 • zamek królewski w Amboise, cieszący się mianem jednej z najpiękniejszych budowli we Francji (ok.65 zł);
 • zamek Chenonceau – jeden z cenniejszych zabytków w dolinie Loary (ok. 80 zł).

Nie samym zwiedzaniem turysta żyje. Na jakie ceny we Francji musisz zwrócić uwagę?

Przejazd, nocleg i zwiedzanie to nie wszystko. Wizyta we Francji to wyjątkowa okazja do zapoznania się z kuchnią tego kraju, wzbogacenia swej garderoby o modne ubrania ze słynnych butików oraz zakupienia innych ciekawych pamiątek.

Ceny jedzenia we Francji

Francja to kraj wspaniałych przysmaków, rozsławiony przez wina i sery, które mogą kosztować nawet 50 euro za kilogram. Za kieliszek wina zapłacisz tu od 3 do 4 euro. Ceny drinków mogą dochodzić nawet do 15 euro. 

Jeśli chodzi o ceny jedzenia we Francji, to w 2021 roku ceny podstawowych produktów spożywczych przedstawiały się w następujący sposób:

 • bagietka – od 0,50 do 1,20 euro;
 • jogurt – ok. 0,60 euro;
 • ser w plastrach – ok. 10 euro/kg;
 • jabłka – od 1,50 do 3,00 euro/kg;
 • marchew – 1,20 euro/kg;
 • pierś drobiowa – ok. 13 euro/kg.
Zobacz także  Pogoda Paryż

Jeśli wolisz jeść w restauracjach, musisz liczyć się z wyższymi cenami. Zestawy obiadowe we francuskich restauracjach kosztują zwykle około 20–25 euro, a romantyczne kolacje dla zakochanych par ok. 70 euro.

Ceny ubrań we Francji

Francja to kraj dla miłośników mody. Tutejsze butiki kuszą odzieżą znanych projektantów oraz kolekcjami, dzięki którym w prosty sposób wyróżnisz się w szarym tłumie. Ich cena uzależniona jest od marki oraz od miejsca, w którym dokonasz zakupu. Zwykle miłośnicy mody koncentrują się na paryskich butikach, szczególnie na tych w rejonie Pól Elizejskich. Wiele ciekawych kolekcji znajdziesz też w Galerii Lafayette oraz Galerii Printemps. Ceny są dość wysokie, możesz jednak skorzystać z wyprzedaży. Są one organizowane głównie w styczniu i lipcu. Wtedy ceny ubrań we Francji stają się naprawdę korzystne!

Najciekawsze pamiątki z Francji

Sprawdzasz ceny we Francji? Uwzględnij w swoim planie wydatków również drobiazgi takie jak pamiątki. Dzięki nim wyprawę marzeń zapamiętasz na dłużej. Co turyści zwykle kupują w tym kraju?

Najpopularniejsze pamiątki przywiezione z wycieczki do Francji to:

 • berety (od 60 do 200 euro);
 • magnesy (od 1,50 euro);
 • francuskie perfumy (od 40 do 150 euro);
 • słoik musztardy Dijon (od 1 do 3 euro);
 • figurka wieży Eiffla (od 25 do 40 euro).

Ceny we Francji nie należą do najniższych, nie oznacza to jednak, że wyprawa do tego kraju znajduje się poza twoim zasięgiem. Istnieje wiele metod finansowania podróży, dzięki czemu bezpiecznie zrealizujesz swoje marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *