Kiedy wybrać się do Paryża?

Od stuleci Paryż uchodzi za stolicę świata mody, kuchni i sztuki. Jeżeli zdecydowaliśmy się odwiedzić francuską stolicę, za chwile zadamy sobie pytanie: kiedy najlepiej udać się do Paryża, aby pogoda umożliwiła aktywny wypoczynek, a jednocześnie cena wyjazdu była w miarę przystępna? Poniżej pomagamy w wyborze najlepszego okresu na wycieczkę do Paryża!

Paryż wiosną

Paryż wiosnąWiele osób twierdzi, że miesiące wiosenne to najlepszy okres na zwiedzanie Paryża. Przychylamy się do tej opinii i polecamy pobyt w Paryżu w kwietniu, maju lub na początku czerwca. Temperatura zachęca do aktywnego wypoczynku i pieszych wędrówek po mieście. Ranki i wieczory są jeszcze chłodne, jednak w ciągu dnia możemy się spodziewać ok. 20 stopni. Przyroda budzi się do życia, słoneczna zazwyczaj pogoda sprawia, że spacerowanie wśród murów miasta jest o wiele przyjemniejsze niż w upale jaki ma miejsce w lato. Turyści – choć zawsze w Paryżu obecni – nie przybyli jeszcze w takim stopniu jak w szczycie sezonu. Koszty noclegów należą do umiarkowanych, bilety lotnicze można kupić w naprawdę niskich cenach.

Paryż latem

Paryż latem

Na koniec czerwca, lipiec i sierpień przypada szczyt sezonu turystycznego. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyja aktywnemu zwiedzaniu miasta bądź wypoczynkowi na paryskich sztucznych plażach nad Sekwaną.  Musimy wziąć pod uwagę, że czasem w trakcie lata temperatura sięga nawet 40 stopni. Poruszanie się  po mieście i zwiedzanie w upale staje się meczące. W sierpniu mieszkańcy Paryża masowo wyjeżdżają na wakacje, a przyjezdni „opanowują” całe miasto. Wszechobecny tłum turystów może skutecznie zniechęcać do zwiedzania – 2-3 godzinne stanie w kolejce pod Wieżą Eiffla nie należy do rzadkości, inne atrakcje turystyczne są również przepełnione. W sezonie jesteśmy skazani na wyższe ceny noclegów i biletów, które najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem.

Paryż jesienią

Paryż jesieniąDo połowy, a czasami nawet końca września w Paryżu panują wciąż przyjemne temperatury, a ruch turystyczny nieco ustaje. Jest to naszym zdaniem idealny moment na pobyt w Paryżu. W październiku i listopadzie dni staja się krótsze, chłodne i często ponure. Możemy oczekiwać częstych opadów deszczu. Zwiedzanie Paryża jesienią ma jednak jedną, niepodważalną zaletę: ceny biletów lotniczych, noclegów, a nawet biletów wstępów do części atrakcji turystycznych są znacznie niższe niż w sezonie. Za tę samą kwotę można zatem zorganizować pobyt w Paryżu przez dłuższy czas.

Paryż zimą

Paryż zimąOzdobione lampkami ulice, choinka w galerii Lafayette, jarmark świąteczny na Polach Elizejskich sprawiają, ze przed świętami Paryż nabiera jeszcze większego uroku. W okresie świąteczno-noworocznym setki tysięcy turystów z całego świata realizują swoje marzenia przyjeżdżając do stolicy Francji. Kolejki do popularnych atrakcji turystycznych osiągają maksimum, a ceny stają się zawyżone. W styczniu i w lutym temperatury w Paryżu są najniższe w całym roku, a opady deszczu dość częste. Nieprzyjemny chłód potęgowany jest przez wysoką wilgotność powietrza. Aktywny wypoczynek w zimowych warunkach nie należy wprawdzie do najprzyjemniejszych, lecz kiepska aurę wynagradza nam wyjątkowo mały ruch turystyczny i atrakcyjne ceny.

Komentarze

1 Komentarz do wpisu "Kiedy wybrać się do Paryża?"

Sortuj po:   najnowszych | najstarszych | najczęściej ocenianych

Paryz piekny jest o kazdej porze roku 🙂

wpDiscuz
Przeczytaj inne:
Płomień Wolności – ku czci Księżnej Diany
Płomień Wolności – ku czci Księżnej Diany

U wylotu mostu Pont de l’Alma, w którym zginęła w 1997 roku Księżna Diana, wznosi...

Zamknij