Kiedy wybrać się do Paryża?

Kiedy wybrać się do Paryża?

Od stuleci Paryż uchodzi za stolicę świata mody, kuchni i sztuki. Jeżeli zdecydowaliśmy się odwiedzić francuską stolicę, za chwile zadamy sobie pytanie: kiedy najlepiej udać się do Paryża, aby pogoda umożliwiła aktywny wypoczynek, a jednocześnie cena wyjazdu była w miarę przystępna? Poniżej pomagamy w wyborze najlepszego okresu na wycieczkę do Paryża!

Paryż wiosną

Paryż wiosnąWiele osób twierdzi, że miesiące wiosenne to najlepszy okres na zwiedzanie Paryża. Przychylamy się do tej opinii i polecamy pobyt w Paryżu w kwietniu, maju lub na początku czerwca. Temperatura zachęca do aktywnego wypoczynku i pieszych wędrówek po mieście. Ranki i wieczory są jeszcze chłodne, jednak w ciągu dnia możemy się spodziewać ok. 20 stopni. Przyroda budzi się do życia, słoneczna zazwyczaj pogoda sprawia, że spacerowanie wśród murów miasta jest o wiele przyjemniejsze niż w upale jaki ma miejsce w lato. Turyści – choć zawsze w Paryżu obecni – nie przybyli jeszcze w takim stopniu jak w szczycie sezonu. Koszty noclegów należą do umiarkowanych, bilety lotnicze można kupić w naprawdę niskich cenach.

Paryż latem

Paryż latem

Na koniec czerwca, lipiec i sierpień przypada szczyt sezonu turystycznego. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyja aktywnemu zwiedzaniu miasta bądź wypoczynkowi na paryskich sztucznych plażach nad Sekwaną. Musimy wziąć pod uwagę, że czasem w trakcie lata temperatura sięga nawet 40 stopni. Poruszanie się po mieście i zwiedzanie w upale staje się meczące. W sierpniu mieszkańcy Paryża masowo wyjeżdżają na wakacje, a przyjezdni „opanowują” całe miasto. Wszechobecny tłum turystów może skutecznie zniechęcać do zwiedzania – 2-3 godzinne stanie w kolejce pod Wieżą Eiffla nie należy do rzadkości, inne atrakcje turystyczne są również przepełnione. W sezonie jesteśmy skazani na wyższe ceny noclegów i biletów, które najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem.

Zobacz także  Ceny w Paryżu - jedzenie, noclegi, atrakcje i transport

Paryż jesienią

Paryż jesieniąDo połowy, a czasami nawet końca września w Paryżu panują wciąż przyjemne temperatury, a ruch turystyczny nieco ustaje. Jest to naszym zdaniem idealny moment na pobyt w Paryżu. W październiku i listopadzie dni staja się krótsze, chłodne i często ponure. Możemy oczekiwać częstych opadów deszczu. Zwiedzanie Paryża jesienią ma jednak jedną, niepodważalną zaletę: ceny biletów lotniczych, noclegów, a nawet biletów wstępów do części atrakcji turystycznych są znacznie niższe niż w sezonie. Za tę samą kwotę można zatem zorganizować pobyt w Paryżu przez dłuższy czas.

Paryż zimą

Paryż zimąOzdobione lampkami ulice, choinka w galerii Lafayette, jarmark świąteczny na Polach Elizejskich sprawiają, ze przed świętami Paryż nabiera jeszcze większego uroku. W okresie świąteczno-noworocznym setki tysięcy turystów z całego świata realizują swoje marzenia przyjeżdżając do stolicy Francji. Kolejki do popularnych atrakcji turystycznych osiągają maksimum, a ceny stają się zawyżone. W styczniu i w lutym temperatury w Paryżu są najniższe w całym roku, a opady deszczu dość częste. Nieprzyjemny chłód potęgowany jest przez wysoką wilgotność powietrza. Aktywny wypoczynek w zimowych warunkach nie należy wprawdzie do najprzyjemniejszych, lecz kiepska aurę wynagradza nam wyjątkowo mały ruch turystyczny i atrakcyjne ceny. Jadąc do własnym samochodem Francji, pamiętajmy, że we Francji nie ma obowiązku używania opon zimowych (z wyjątkiem Alp), natomiast każdy kierowca musi dostosować pojazd do warunków drogowych. Za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat 135 euro.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *