Tani nocleg w Paryżu – znamy najlepszy sposób!

Tani nocleg w Paryżu – znamy najlepszy sposób!

Ceny hoteli w Paryżu są jedne z najwyższych w Europie, a ich standard często pozostawia wiele do życzenia. Najtańszy nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu niższej kategorii na obrzeżach Paryża kosztuje minimum 50€ za dobę. Czy zatem jest możliwość znalezienia noclegu w dobrym standardzie i przyzwoitej cenie?

TAK! Wystarczy zarejestrować się na stronie Airbnb: https://www.airbnb.pl

Co to jest Airbnb?

Jest to najpopularniejszy na świecie amerykański serwis internetowy, przez który można wynająć miejsce w pokoju, samodzielny pokój lub całe mieszkanie bezpośrednio od miejscowych. Serwis działa nie tylko w Paryżu, ale także w 192 krajach na świecie! Właściciele mieszkań umieszczają oferty wynajmu swoich pokoi lub apartamentów wraz ze zdjęciami oraz ceną.

Jak odbywa się rezerwacja?

Możemy przeszukiwać bazę noclegów według dowolnych kryteriów np. rodzaju zakwaterowania (miejsce w pokoju, samodzielny pokój, całe mieszkanie), dzielnicy Paryża, ceny czy języka, którym porozumiewa się właściciel. Dokonujemy rezerwacji online oraz opłaty za nocleg, na którą składa się opłata dla właściciela + opłata pobierana przez serwis. Reszta przebiega już na żywo: gospodarze po przyjeździe do Paryża przekazują gościom klucze i udzielają przydatnych porad.

Czy to sprawdzone rozwiązanie?

Warto wybierać noclegi, które posiadają pozytywne opinie poprzednich gości. Przed rezerwacją warto skontaktować się z właścicielem, aby potwierdzić termin i warunki pobytu. Sami wielokrotnie korzystaliśmy z serwisu i mamy same pozytywne doświadczenia.

Czy to się naprawdę opłaca?

Noclegi przez Airbnb często mogą być tańszą opcją niż pokój w hotelu, czy nawet hostelu, dodatkowo oferują wyższy standard. Rezerwacja przez portal jest w szczególności korzystną opcją, jeśli szukamy noclegów dla większej ilości osób – wówczas możemy wynająć większe mieszkanie i podzielić koszta. Niemniej na stronie znajdzie się również wiele korzystnych cenowo ofert zakwaterowania dla 2 osób. Zrobiliśmy dla Was przykładowe porównanie oferty hotelowej w Paryżu oraz Airbnb!

Zobacz także  Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić przed podróżą do Francji?

Zakładamy, że szukamy taniego noclegu w Paryżu dla dwóch osób w dniach 20-23 listopada 2015 (3 noce).

Tak oto wygląda wyszukiwarka z portalu Airbnb:

airbnb-paryz

A tak przedstawia się przykładowa oferta:

Przykładowy nocleg przez Airbnb

Studio 30 metrów w 20-tej dzielnicy Paryża

  • Nocleg: studio 30 m2 z łazienką i kuchnią
  • Cena za 3 noce (całkowity koszt): 169€
  • Lokalizacja: Paryż, 20 dzielnica
  • Ocena w serwisie 5/5
  • Prawdziwe zdjęcia obiektu:

Nasz komentarz: nowoczesne, w pełni wyposażone studio z łazienką oraz kuchnią. Blisko metra i pięknego parku Buttes Chaumont. Super jakość jak na taką cenę!

Udostępniamy link, dzięki któremu otrzymacie 100 zł rabatu na pierwszą podróż. Zatem powyższą cenę możecie pomniejszyć o kwotę 100 zł. Aby otrzymać rabat wystarczy kliknąć tutaj: https://www.airbnb.pl

Oczywiście powyżej przedstawiliśmy przykładowy nocleg. W serwisie Airbnb możemy znaleźć dużo ofert w różnym standardzie oraz w zakresie cenowym – tak jak wszędzie są oferty i lepsze i gorsze. Porównajmy zatem co w podobnej cenie otrzymalibyśmy w hotelu niższej kategorii:

Przykładowy nocleg w budżetowym hotelu:

Hotel F1 Paris Porte de Montmartre*

  • Nocleg: pokój 3-osobowy o powierzchni 13m2 z łazienką bez śniadania
  • Cena za 3 noce: 149€
  • Lokalizacja: Paryż, 18 dzielnica
  • Ocena hotelu na tripadvisor 2.5/5
  • Prawdziwe zdjęcia obiektu:

Nasz komentarz: W cenie 149€ otrzymujemy nieudży pokoik dla osób mało wymagających, z podstawowym wyposażeniem. Blisko metra. Podobne ceny oraz standard znajdziemy również w takich hotelach jak: Hotel Premier Classe oraz Hotel Ibis Budget.

Przekonajcie się sami czy Airbnb oferuje korzystne ceny. Zachęcamy do rejestracji! 🙂

Przypominamy o rejestracji z naszego linka, dzięki któremu otrzymacie 100 zł rabatu na pierwszą podróż: https://www.airbnb.pl

 

15 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *