Park miniatur France Miniature – cała Francja w jeden dzień!

Park miniatur France Miniature – cała Francja w jeden dzień!

Zwiedzenie Francji to marzenie wielu osób, jednak nawet w czasie kilkudniowego pobytu w tym kraju zobaczenie wszystkich atrakcji turystycznych byłoby bardzo trudne. Dzięki parkowi miniatur France Miniature pojawia się możliwość obejrzenia całej Francji w ciągu jednego dnia, przy czym warto nadmienić, że przemierzenie obiektu zajmuje przeważnie około trzech i pół godziny.

Park miniatur France Miniature

Funkcjonujący od 1991 roku park miniatur France Miniature znajduje się w odległości około 30 km od Paryża w miejscowości Élancourt i zajmuje pięć hektarów powierzchni. Twórcą konstrukcji obszaru i scenografii był Jean-Marc Toussaint. Charakterystyczną cechą parku jest jego aranżacja, w pełni przypominająca rzeczywisty kształt Francji. Obejmuje ona również przylegające do niej akweny wodne, takie jak Morze Śródziemne, Ocean Atlantycki czy kanał La Manche.

W parku miniatur France Miniature można zobaczyć wiele zabytków architektonicznych. Odzwierciedleniem paryskiego metra mogą być liczne linie kolejowe z mknącymi po torach pociągami. Park do złudzenia przypomina rzeczywistą lokalizację Francji, a dodatkowe uwiarygodnienie realizmu makiet zostało zapewnione za pomocą sześćdziesięciu tysięcy dekoracyjnych figur, które można podziwiać na wykonanych w skali 1:30 miniaturach.

Najważniejsze obiekty parku miniatur France Miniature

W parku, będącym swoistym muzeum na wolnym powietrzu, znajduje się sto szesnaście budowli. Najbardziej znane z nich i najsłynniejsze to między innymi Katedra Notre-Dame w Strasburgu, paryska Wieża Eiffla, kaplica Ronchamp, Pałac Wersalski, gotycka katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Reims, Saint Nectaire, stadion Stade de France, arena w Arles, zamek Chambord, La Rochelle, zespół pałacowy Vaux-le-Vicomte, sanktuarium w Lourdes, fort Boyard, opactwo Mont Saint-Michel, wioska alzacka, katedra Sainte Cécile d’Albi czy makiety wielu znanych miejscowości.

Zobacz także  Wersal - Pałac Słońca

W parku miniatur istnieje możliwość zapoznania się nie tylko z zabytkami Francji, ale także z dawnymi z obyczajami, obrzędami i wnętrzami z różnych stron świata. Zostały one zaprezentowane w specjalnym pawilonie i wyeksponowane w gablotach.

Park miniatur France Miniature to wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzanie może być urozmaicone za pomocą innych rozrywek. Bardzo przyjemnie spędzą w nim czas zarówno dorośli, jak i dzieci.

Przydatne informacje:

adres Adres:
Boulevard André Malraux, 78990 Élancourt
rsz_tourism_icon_18 Cena: aktualne ceny biletów są dostępne
dojazd Dojazd: z dworca Montparnasse lub La Défense
wsiadamy w pociąg do La Verrière, następnie
410, 411, 412 – które dojeżdżają bezpośrednio pod park
Strona WWW Strona WWW: www.franceminiature.fr

Zdjęcia z France Miniature:

Arc de Triomphe, France Miniature, April 2015

Hôtel des Invalides, France Miniature, April 2015 (2)

France Miniature - Château d'O (072) (17036984972)

Basilique du Sacré-Cœur, France Miniature, April 2015

Film z parku miniatur France Miniature:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *