Park Asterix – wioska galów

Park Asterix – wioska galów

Wypad do Francji zwykle oznacza zwiedzanie Paryża, zamków nad Loarą, Lazurowego Wybrzeża lub brzegów Normandii. Francuski turystyczny 'must have’ nie musi jednak oznaczać rezygnacji z innych, mniej oczywistych atrakcji, które warto zwiedzić. W tym krótkim tekście opiszemy jedną z najciekawszych, choć wciąż mało znanych ciekawostek ojczyzny Napoleona. Co najważniejsze położoną rzut beretem od francuskiej stolicy, a do tego niezwykle polecaną dla fanów rysunkowych Galów.

Park małego wojownika

Już sama nazwa sugeruje z czym będziemy mieli do czynienia – Park Asterixa to prawdziwie monumentalne wprowadzenie w świat kreskówek Alberta Uderzo i René Goscinnego. Co więcej klimat tej serii czuje się tutaj na każdym kroku, więc w nazwie nie ma nawet cienia przesady.

Już sama lokalizacja parku, umiejscowiona w samym środku podparyskiego lasu, robi duże wrażenie na zwiedzających. A to dopiero przedsmak atrakcji, jakie można spotkać w środku. Ale po kolei. Park powstał w 1989 r. Jest to pomysł od początku do końca francuski, choć z drugiej strony nie trudno zgadnąć, że jego utworzenie było swoistą odpowiedzią na amerykański Disneyland. Odpowiedzią, co trzeba od razu przyznać, niezwykle udaną.

Sam park został podzielony na sześć obszarów tematycznych. Oprócz wioski Galów, znanej z przygód Asterixa i Obelixa, można ruszyć na zwiedzanie także: antycznej Grecji, rzymskiego Imperium, Egiptu, krainy Wikingów oraz Francji, ukazanej od czasów średniowiecznych do dziewiętnastego stulecia.

Atrakcje i smaczki

Park Asterixa

Wchodząc do wioski Galów można poczuć się jak jedna z postaci z popularnej kreskówki. Odwzorowanie bajkowego świata jest bardzo wierne. Można wybrać się do Lasu Druidów, skryć się w jaskini, skorzystać z jednej z wodnych atrakcji, a nawet przysiąść przy gigantycznych grzybach. Pozostałe krainy także mają się czym poszczycić, a w każdej z nich udało się stworzyć charakterystyczny klimat danej tematyki.

Zobacz także  Gdzie pojechać nad morze we Francji? 3 pewne kierunki

Za największą atrakcję parku powszechnie uważane są Rollercoastery, w tym największa drewniana konstrukcja tego typu w Europie, która rozpędza się do blisko 80 km/h. Warte uwagi są także karuzele, przepływy łódką i tratwami, zjazdy z wodnych zjeżdżalni, czy nawet pokaz tresury delfinów. Choć park w zasadzie przewidziany jest dla osób w wieku od młodzieżowego wzwyż, to jednak z powodzeniem mogą się tam udać rodziny z małymi dziećmi, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Rollercoaster w Parku Asterixa pod Paryżem

Warto pamiętać, że Park Asterix jest otwarty na stałe w okresie wiosenno-letnim, natomiast od października do kwietnia jest całkowicie zamknięty. Ceny biletów stoją na dość niewygórowanym poziomie, a dojazd z Paryża jest niezwykle prosty i trwa niedługo.

Bardzo przydatna jest darmowa aplikacja na Androida lub iOS dotycząca parku Asterixa pod Paryżem:

Bilety do Parku Asterix:

Bilet całodzienny na wszystkie atrakcje parku!

Przydatne informacje:

adres Adres:

godziny-otwarcia Godziny otwarcia: dostępne na stronie parku: kliknij tutaj
rsz_tourism_icon_18 Cena: Bilet całodzienny na wszystkie atrakcje parku – od 211,61 zł
Strona WWW Strona WWW: www.parcasterix.fr

Film z parku Asterix:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *