Co spakować na wyjazd do Paryża? 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Co spakować na wyjazd do Paryża? 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Paryż uważany jest za miasto miłości, poezji i sztuki. Każdy szanujący się podróżnik powinien odwiedzić je przynajmniej raz w życiu. Przed takim wyjazdem warto się przygotować – zobacz, co spakować na wyjazd!

Każda podróż wymaga odpowiednich przygotowań. Powinieneś się do tego szczególnie przyłożyć, kiedy jedziesz za granicę. Nigdy nie wiesz, co może przydarzyć ci się w nieznanym mieście. Jeżeli wybierasz się do Paryża, zapoznaj się z pięcioma niezbędnymi rzeczami, które musisz zabrać w tę podróż! 

Pieniądze – czy warto mieć ze sobą gotówkę?

Banknoty przydadzą się w czasie każdego wyjazdu. Nigdy nie możesz być pewny, że wszędzie zapłacisz za pomocą karty płatniczej. Zdarzają się miejsca turystyczne ze specjalną bramką, przez którą możesz przejść, jeśli uiścisz opłatę w drobnej gotówce. We Francji płatność banknotami wciąż ma się bardzo dobrze – zapłacisz nimi właściwie wszędzie. 

Pamiętaj, że nie wszystkie karty płatnicze mogą być w danym miejscu honorowane. Czasami zdarza się też, że małe sklepiki mają określoną minimalną kwotę, od której można płacić tą metodą. Oddzielną kwestią jest przewalutowanie. Płacąc polską kartą w Paryżu, narażasz się na dodatkowe koszty. Wniosek jest jeden: będąc w Paryżu, zawsze miej przy sobie euro!

Dokumenty – jakie powinieneś ze sobą zabrać?

Co spakować na wyjazd, jeżeli chodzi o dokumenty? Przede wszystkim powinieneś mieć ze sobą dowód osobisty. Francja jest członkiem Unii Europejskiej, więc do przekroczenia jej granic wystarczy tylko ten dokument. Dowód osobisty będzie ci też potrzebny w celu legitymowania się przed stróżami prawa, gdyby zaistniała taka potrzeba. 

Zobacz także  Metro w Paryżu

Jadąc w podróż samochodem, musisz oczywiście pamiętać o prawie jazdy. Polski dokument w zupełności wystarcza, aby legalnie poruszać się po wszystkich krajach Unii Europejskiej. Obowiązek wymiany prawa jazdy na francuskie występuje tylko w sytuacji, kiedy stale przebywasz na terenie tego kraju przez 6 miesięcy. 

Kosmetyki – jakie warto zabrać?

Co spakować na wyjazd do Paryża? Oczywiście kosmetyki! Szczególnie przyda ci się krem nawilżający. Jest on istotny dla prawidłowej troski o skórę. W podróży może być ona narażona na przesuszanie, więc regularne użycie kremu zapewni ci komfort i uczucie świeżości. Dlatego pamiętaj o jego codziennym stosowaniu!

W twojej kosmetyczce powinno znaleźć się także serum do twarzy. Dostarcza ono składników odżywczych, które sprawiają, że skóra wygląda młodo. Serum powinieneś mieć w podróży, żeby uniknąć przesuszenia i podrażnień. Warto je włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej nie tylko podczas wyjazdów, ale i na co dzień!

Ubrania – co należy spakować?

To, co z pewnością należy spakować na wyjazd do Paryża, jeżeli chodzi o ubrania, zależy oczywiście od pory roku. Zimą temperatura w Paryżu rzadko spada poniżej zera, ale jest tam zdecydowanie wilgotniej niż w polskich miastach, dlatego zimno jest podobnie odczuwalne. Jeżeli chcesz spędzić w Paryżu okres bożonarodzeniowy, na pewno zaopatrz się w ciepłą odzież.

Latem temperatury w Paryżu są podobne jak w polskich miastach, więc powinieneś wziąć ze sobą coś lekkiego. Na wszelki wypadek zabierz też płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ w Paryżu deszcz pada średnio przez 8 lub 9 dni w miesiącu. Szkoda, żebyś deszczowe dni zmarnował na siedzenie w hotelu ze względu na nieodpowiednie przygotowanie.

Akcesoria elektroniczne

Co spakować na wyjazd z urządzeń elektronicznych? Oczywiście telefon! Nowoczesny smartfon może być świetnym towarzyszem podróży. Dzięki niemu sprawdzisz, gdzie można dobrze zjeść, a także dowiesz się, co warto zwiedzić w okolicy twojego hotelu. Za pomocą telefonu skontaktujesz się też ze swoimi bliskimi.

Zobacz także  Tanie hotele w Paryżu – TOP 5 budżetowych hoteli

Musisz jednak pamiętać, że rozmowy przez telefon i korzystanie z Internetu mobilnego za granicą wymagają roamingu. Przed przyjazdem do Paryża pamiętaj o skontaktowaniu się ze swoim operatorem komórkowym – pomoże on dobrać taryfę, która nie narazi cię na ogromne koszty.

Dobre przygotowanie sprawi, że podróż do Paryża będzie niesamowitym przeżyciem. Korzystając z powyższych rad, będziesz mógł skupić się na chłonięciu jedynego w swoim rodzaju klimatu, który zapewnia Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *