Dojazd do Paryża – transport z lotniska

Dojazd do Paryża – transport z lotniska

Planujesz podróż do Paryża: bilety kupione, hotel zarezerwowany, plan zwiedzania przygotowany. Ale jak dojechać z lotniska do centrum stolicy Francji?

Paryskie lotniska

W okolicach Paryża znajdują się trzy lotniska: Charles de Gaulle, Orly oraz najbardziej oddalone z nich – Beauvais. Poniżej znajdziesz porady jak szybko i bezproblemowo po przylocie dostać się do Paryża.

Lotnisko Charles de Gaulle

Lotnisko Charles de Gaulle – to największy port lotniczy we Francji. Położony w miejscowości Roissy-en-France na północy-wschód od Paryża, oddalony jest około 30 km od centrum miasta.

Dojazd do Paryża z Charles de Gaulle: najszybszym sposobem jest skorzystanie z podmiejskiej kolei (RER). Trasę Lotnisko Charles de Gaulle – Paryż obsługuje linia B (RER B). Pociąg dojeżdża do paryskiego dworca Gare du Nord (dworzec północny), skąd możemy przesiąść się w metro bądź pociąg.

Lotnisko OrlyLotnisko Orly – to drugie największe lotnisko we Francji. Położone w miejscowości Orly na południe od Paryża, oddalone jest zaledwie 13 kilometrów od stolicy Francji.

Dojazd do Paryża z Orly: z uwagi na bliskość Paryża dostępnych jest parę możliwości dojazdowych. Najbardziej wygodną opcją jest skorzystanie ze specjalnego autobusu OrlyBus (koszt biletu 8€), który dojeżdża na Plac Denfert-Rochereau. Wszystkie pozostałe środki transportu z lotniska Orly opisane są na stronie paryskiej komunikacji miejskiej (RATP): https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/airport-tickets#2-attached-to-anchor

Lotnisko BeauvaisLotnisko Beauvais – to najbardziej popularne lotnisko wśród Polaków ze względu na dostępność tanich linii lotniczych takich jak WizzAir czy Ryanair. Jednocześnie jest najmniejszym portem lotniczym w regionie Ile-de-France. Lotnisko Beauvais, położone w miejscowości o tej samej nazwie, znajduje się w odległości 84 km od Paryża.

Dojazd do Paryża z Beauvais: najprostszym rozwiązaniem jest kupno biletu autobusowego na trasie Beauvais – Paryż (Porte Maillot). Koszt biletu wynosi 15,90€ w jedną stronę bądź 29,00€ w dwie strony. Dzieci w wieku 4-11 lat 9,90€ lub 19,80€. Bilety warto zamówić przed planowaną podróżą na oficjalnej stronie przewoźnika: https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/passengers/

Zobacz także  Tanie loty do Paryża

Trasę Beauvais – Paryż obsługuje również wielu polskich przewoźników. Przed rezerwacją kursu warto zapytać czy kierowca posiada pozwolenie na przewóz osób na terenie Francji oraz aktualne ubezpieczenie.

Dla osób żądnych przygód polecamy BlaBlaCar, który bardzo dobrze funkcjonuje na terenie Francji (wszak się stąd wywodzi 🙂 Koszt przejazdu w jedną stronę zaczyna się od 6-7€.

Więcej interesujących informacji dotyczących dojazdu do Paryża znajdziesz na stronie GoEuro.

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *