Tanie loty do Paryża

Tanie loty do Paryża

[toc] Paryż jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych miast na całym świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu podróż do stolicy mody wiązała się z niebotycznymi kosztami. Obecnie – w dobie aktywności tanich linii lotniczych – cena wycieczki samolotem do Paryża jest wydatkiem dostępnym dla każdego. Zapoznajcie się z naszym kompleksowym poradnikiem dotyczącym tanich lotów do Paryża!

Bilety lotnicze do Paryża – kiedy i jak kupować?

Planując pobyt w stolicy Francji, warto zadbać o wcześniejszy zakup biletów lotniczych do Paryża. Choć większość linii lotniczych chwali się niskimi cenami za przelot, to bilet zakupiony w ostatniej chwili, nawet jeśli będzie biletem na przelot tanimi liniami lotniczymi, może kosztować nawet kilkaset złotych. Za kilka złotych można polecieć do Paryża, jeśli zdecydujemy się na zakup biletów promocyjnych, które bardzo często sprzedają tani przewoźnicy lotniczy. Lot z Warszawy do Paryża, kupiony jako lot w czasie promocji, może kosztować tyle co obiad na mieście. Sugerujemy, aby poszukiwania tanich biletów lotniczych rozpocząć możliwie jak najwcześniej. Najlepiej kupić bilet lotniczy w terminie 8-10 tygodni przed samym lotem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym okresie cena jest najniższa (nie jest to niestety uniwersalna reguła, gdyż koszt biletów uzależniony jest od wielu innych czynników).

Polecamy skorzystać z porównywarki lotów Skyscanner, dzięki której możemy szybko przeanalizować oferty wszystkich linii lotniczych i kupić najtańszy bilet lotniczy na interesującej nas trasie. Strona daje nam nie tylko możliwość sprawdzenia lotów w konkretnych datach, ale również podgląd cen lotów w całym miesiącu, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej odpowiedni termin.

 

Zobacz także  Z biurem podróży czy samodzielnie - jak zaplanować urlop?

Loty do Paryża – jakie linie wybrać?

Tanie loty do Paryża z Polski oferują dwie linie lotnicze, które kursują z wybranych lotnisk w Polsce. Tanie loty do Paryża ma w swojej ofercie WizzAir, który lata z Gdańska i Poznania oraz Ryanair latający z Modlina, Krakowa czy Wrocławia. Do Paryża loty obsługują również tradycyjne linie lotnicze, w tym LOT, Air France, KLM czy Delta. Wybór najbardziej optymalnego przewoźnika zależy od możliwości finansowych pasażerów, lotniska wylotu oraz od tego, na które lotnisko chce dotrzeć.

Wskazówka: Czy tanie linie zawsze oferują najtańsze połączenia? Niekoniecznie! Tradycyjni przewoźnicy wielokrotnie w ciągu roku uruchomiają promocje i wyprzedaże, podczas których można nabyć bilety lotnicze do Paryża w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo, decydując się na lot tanimi liniami Wizzair bądź Ryanair, musimy doliczyć koszt dotarcia z lotniska Beauvais do Paryża (ok. 20 euro).

Tanie loty do Paryża – oferta WizzAir

Tanie loty do Paryża WizzairWęgierski przewoźnik jest jednym z popularniejszych tanich linii lotniczych. WizzAir oferuje tanie loty do Paryża z Gdańska i Poznania (do niedawna siatka połączeń była znacznie większa). Samoloty Wizzair lądują na lotnisku Paryż Beauvais, które od centrum Paryża oddalone jest o ponad 80 km. Lot trwa niecałe 2 godziny.

Podróż z Polski w obie strony może kosztować mniej niż 100 złotych, przy czym najtańsze bilety są skierowane do posiadaczy karty członkowskiej Wizz Discount Club. Wybierając loty z WizzAir warto pamiętać, że z niektórych lotnisk przewoźnik realizuje przeloty jedynie w wybrane dni tygodnia, np. z Gdańska do Paryża w najbliższym sezonie samoloty węgierskiego przewoźnika latają jedynie piątki i poniedziałki.

Tanie loty do Paryża Ryanair

Tanie loty do Paryża – oferta Ryanair

Irlandzki Ryanair to kolejny tani przewoźnik lotniczy, który realizuje przeloty z Polski do Paryża. Korzystając z usług przewoźnika można dolecieć do Paryża z Modlina, Krakowa i Wrocławia. W porównaniu ze swoim węgierskim rywalem, Ryanair oferuje więcej połączeń lotniczych. Podobnie jak konkurent, linie kursują do podparyskiego miasta Beauvais. Ceny biletów do Paryża wynoszą już kilkadziesiąt złotych.

Zobacz także  50 zł rabatu na nocleg w Paryżu od Booking.com

Lotniska w Paryżu – jak dojechać do centrum?

Lotnisko Charlesa de Gaulle'a w Paryżu

Loty z Polski docierają na jedno z dwóch paryskich lotnisk: Charlesa de Gaulle’a i Orly. Tradycyjne linie lotnicze lądują na lotnisku Charlesa de Gaulle’a, które leży około 25 km od granic miasta. Pomiędzy lotniskiem a stacją Gare du Nord kursuje kolej podmiejska RER. W Paryżu znajduje się także port lotniczy Orly, obsługujący około 30% ruchu pasażerskiego w Paryżu. Port lotniczy wykorzystywany jest głównie do obsługi lotów europejskich, azjatyckich i do wybranych lotnisk na Wyspach Karaibskich. Tanie linie lotnicze dowożą pasażerów na lotnisko Beauvais, które jest położone około 84 km od granicy Paryża. Pomiędzy lotniskiem a parkingiem jeździ specjalna linia autobusowa, która dowozi pasażerów do stacji, skąd mogą dojechać do miasta metrem, kolejką RER lub którąś z linii autobusowych.

Weekend w Paryżu samolotem – czy się opłaca?

Część zapracowanych Polaków może sobie pozwolić na wypoczynek jedynie w weekendy. Czy zatem weekend wystarczy, aby wybrać się do Paryża? Z powodzeniem! Lot do Paryża trwa ok. 2 godzin, zatem można wylecieć nawet w piątek wieczorem lub sobotę rano, aby zjeść romantyczną kolację w Paryżu, poczuć wir nocnego życia i odpocząć od polskiej codzienności. Powrót w niedzielę wieczorem wcale nie musi obciążać nadmiernie budżetu – tanie linie lotnicze oferują przeloty do Paryża za mniej niż 100 złotych w jedną stronę, co nie jest wygórowaną kwotą za romantyczny weekend w Paryżu samolotem. Sprawdź nasz artykuł: Weekend w Paryżu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *