Wakacje za granicą

Wakacje za granicą – gdzie rezerwować nocleg?

Właśnie rozpoczął się sezon urlopowy, a wraz z nim odpoczynek od pracy i planowanie wyjazdów zagranicznych. Jedną z mniej przyjemnych stron urlopu jest konieczność rezerwowania noclegów. W tym celu warto skorzystać z serwisów oferujących wynajem domów, mieszkań i pokoi w atrakcyjnych cenach i lokalizacjach. Gdzie szukać najlepszych ofert na wakacje za granicą? Podpowiadamy!

Zanim zaczniemy przeszukiwać internet w celu znalezienia najlepszej oferty noclegu na wakacje za granicą, warto poświęcić temu nieco czasu, ponieważ pośpiech jest złym doradcą. Dobrym pomysłem jest też wcześniejsze zarezerwowanie noclegu – przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu będziemy mogli wybierać kwaterę ze znacznie większej bazy noclegowej. Ponadto szukając noclegu, warto korzystać z szybkiego, stabilnego i bezpiecznego łącza internetowego. Pakiet telewizji i internetu od UPC spełnia wszystkie te kryteria.

Booking – platforma do rezerwacji hoteli i apartamentów online

Booking to bodajże najpopularniejszy na świecie serwis do rezerwacji noclegów o zróżnicowanej cenie i standardzie. Platforma ta działa nieprzerwanie od 1996 r. i można z niej korzystać aż w 40 językach. Warto zacząć poszukiwania noclegu na wakacje za granicą właśnie od Bookingu – zwłaszcza jeśli nie zależy nam na wynajmie dłuższym niż 14-dniowy. W bazie tego serwisu internetowego znajdziemy bardzo dużo miejsc noclegowych – począwszy od domków nad jeziorem, przez apartamenty w mieście, aż po luksusowe SPA w atrakcyjnych lokalizacjach.

Airbnb – baza domów i noclegów z całego świata

Airbnb to serwis internetowy, który umożliwia wynajem domu lub mieszkania od osób prywatnych. Jest to świetna opcja dla turystów, którym zależy na kameralnym noclegu, z dala od kurortów turystycznych. Wybór bazy Airbnb rekomendujemy zwłaszcza przy wypadach typu city break, czyli krótkich, najczęściej weekendowych, wycieczkach do miast, w których jest dużo atrakcji turystycznych. Przy wyborze kwatery za pośrednictwem Airbnb warto posiłkować się opiniami i ocenami konkretnych ofert, gdyż niestety mogą zdarzyć się oszustwa.

Zobacz także  Przeprowadzka do Francji – jak przetłumaczyć dokumenty?

Casamundo – wynajem domów na wakacje zagraniczne

Kolejnym portalem, na który warto zajrzeć, poszukując noclegu na wakacje w Europie bądź USA, jest Casamundo. Nie jest ono w Polsce tak znane i rozpowszechnione jak np. Booking, ale w innych krajach cieszy się dużą popularnością. Na Casamundo znajdziemy luksusowe hotele, domki wakacyjne, a także chatki w wiejskim stylu w wielu różnych lokalizacjach i na każdą kieszeń. Casamundo jest niemieckim portalem, który działa od 2003 r., a w Polsce – od 2009 r. Dużą zaletą tego serwisu są zaawansowane filtry, dzięki którym możemy jak najlepiej sprecyzować swoje wymagania i oczekiwania względem poszukiwanego noclegu.

Novasol – domy w najpiękniejszych zakątkach Europy

Novasol to serwis, który jest idealnym miejscem do poszukiwania uroczych i klimatycznych domków na wakacje zagraniczne. To świetna opcja dla osób, które chcą wyjechać na dłuższe wakacje i szukają miejsca, które da im namiastkę domu. Novasol daje też bardzo dużo możliwości dla osób, które poszukują swojego wymarzonego miejsca do pracy zdalnej na kilka miesięcy. Baza portalu Novasol zawiera luksusowe domy z basenem, a także małe, urocze domki z przepięknymi widokami. Słowem, bez trudu każdy znajdzie opcję skrojoną pod swoje potrzeby i możliwości finansowe.

Vacando – nietuzinkowe domy i mieszkania

Vacando to serwis stworzony z myślą o osobach, które poszukują oryginalnych noclegów zagranicznych. Znajdziemy na nim zarówno domki wakacyjne w turystycznych lokalizacjach, a także apartamenty w malowniczych regionach, z dala od miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów. Vacando uwielbiane jest przez osoby, które poszukują miejsc noclegowych, oferujących im spokój, a także możliwość wyciszenia i kontemplacji na łonie natury.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *