Ile kosztują mieszkania w Paryżu?

Ile kosztują mieszkania w Paryżu? Porównanie względem polskich miast

Wielu mieszkańców naszego kraju marzy o tym, by zamieszkać w stolicy Francji. Paryż owiany jest wielką sławą i uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. W końcu nie bez powodu co roku odwiedzają go setki tysięcy turystów, doceniających jego niesamowity klimat, architekturę i tchnienie historii. Paryż uznawany jest również za światową stolicę sztuki i mody, w której na każdym kroku można odkryć coś ciekawego.

Ile kosztuje mieszkanie w Paryżu?

Każda osoba, która chciałaby zamienić mieszkanie w Polsce na mieszkanie w Paryżu, musi przygotować się na to, że do tego interesu będzie musiała nieco dołożyć. W niektórych regionach Francji można co prawda liczyć na wyjątkowo atrakcyjne ceny mieszkań, jednak w Paryżu kosztują one naprawdę sporo. Fakt faktem, że mieszkania w stolicy charakteryzują się najwyższą ceną, jeśli chodzi o cały teren państwa.

Osoby, które chciałyby zamieszkać w Paryżu, muszą przygotować się na to, że metr kwadratowy nieruchomości może kosztować tutaj nawet 30 000 zł. Oczywiście, można tę cenę nieco obniżyć, decydując się na mieszkanie o niższym standardzie, jednak licząc na przyzwoite warunki, należy przygotować się na konieczność wydania naprawdę ogromnej ilości gotówki.

Jest także dobra wiadomość – kupno mieszkania w bliskiej okolicy Paryża, ale nie bezpośrednio w samym mieście, może być nawet o połowę tańsze. Trzeba wziąć pod uwagę to, że sieć komunikacyjna we Francji jest bardzo dobrze zorganizowana i dojazdy do Paryża z jego najbliższych okolic nikomu nie sprawiają większych problemów. Można zdecydować się na skorzystanie z własnego auta bądź też transportu publicznego.

Ile kosztują mieszkania w polskich miastach?

Przeciętny operator szacunkowy w Warszawie koszt mieszkania tutaj określa na około 8000 zł za metr kwadratowy. Wciąż jest to bardzo dużo, jednak w porównaniu do stolicy Francji cena jest prawie czterokrotnie mniejsza.

Zobacz także  Plecak trekkingowy: klucz do komfortu i bezpieczeństwa podczas Twojej następnej przygody

Warszawa jednak wypada niekorzystnie, jeśli porównać ceny mieszkań pod miastem. Podczas gdy mieszkania w najbliższej okolicy Paryża są nawet o połowę tańsze niż w stolicy, to osoby chcące zamieszkać pod Warszawą mogą liczyć na ceny mniejsze o zaledwie 10%.

Jeśli chodzi o cenę mieszkań w innych polskich miastach, sytuacja przedstawia się podobnie. Wykonany przez rzeczoznawcę operat szacunkowy w Gdańsku wykazuje, że nie można tutaj liczyć na ceny o wiele mniejsze niż w przypadku Warszawy.

Czy przeprowadzka do Paryża się opłaca?

Specjaliści wykazują, że osoby, które zdecydowały się na przeprowadzkę do stolicy Francji, muszą przygotować się na to, że za podobny budżet kupią w Paryżu mieszkanie o 3/4 mniejsze, niż w Warszawie. Przeprowadzając się bezpośrednio ze stolicy Polski w najbliższe okolice Paryża wciąż trzeba przygotować się na zmniejszenie powierzchni mieszkania aż o połowę.

Badania rynku nieruchomości pokazują, że zaledwie w jednej trzeciej regionów Francji można liczyć na ceny mieszkań niższe niż w Warszawie. Warto podkreślić fakt, że osoby planujące przeprowadzkę za granicę, najczęściej informacji o ofertach szukają w internecie. Tymczasem o wiele bardziej korzystne może być przeglądanie francuskich serwisów internetowych, na których ceny mogą być nawet kilkanaście procent tańsze niż na stronach polskich.

Podsumowanie – czy przeprowadzić się do Paryża?

Jeśli chodzi o przeprowadzkę z Warszawy do Francji, to bez wątpienia Paryż jest najdroższą destynacją, jaką można wziąć pod uwagę. Nie ma jednak co ukrywać, że wyjątkowość tego miasta naprawdę przyciąga. Wszystkie osoby, które chcą zamieszkać wśród zabytków architektury, dzieł sztuki, urokliwych uliczek i bulwarów tętniących życiem, z pewnością uznają, że gra warta jest świeczki.

Pomimo tego, że ceny mieszkań w Paryżu mogą naprawdę szokować, to osoby, które dysponują wystarczającym budżetem na pewno będą zadowolone z decyzji o przeprowadzce. Oczywiście, przy poszukiwaniu nowego mieszkania warto wziąć pod uwagę nie tylko standard jego wykończenia, ale także lokalizację. Niektóre dzielnice Paryża uznawane są za wyjątkowo niebezpieczne, dlatego zdecydowanie lepiej ich unikać.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *