Jak wyglądają kredyty i pożyczki we Francji

Jak wyglądają kredyty i pożyczki we Francji?

Zakochałeś się we francuskich miastach i zastanawiasz się nad osiedleniem się na stałe w kraju nad Sekwaną? Powinieneś więc zapoznać się z tematem kredytów i pożyczek we Francji. Na szczęście w tym kraju wcale nie jest trudno je dostać. Dowiedz się więcej!

Miłośników francuskiej architektury, kultury i sztuki nie brakuje. Takie osoby bardzo często decydują się na osiedlenie w tym kraju na stałe. Co jednak w przypadku, gdy kochasz Francję, ale twoje środki finansowe są zbyt małe, by myśleć o przeprowadzce? Wtedy powinieneś zapoznać się z tematem kredytów we francuskich bankach!

Jak można dostać kredyt we Francji?

Otrzymanie kredytu we Francji wcale nie jest aż tak trudne. Na szczęście nie trzeba spełniać mnóstwa wymagań i przekazywać do banku całego stosu dokumentów. Najważniejsze jest, abyś posiadał stały adres korespondencyjny na terenie kraju. Nie musi to być adres zameldowania, ale jeżeli tak będzie, to bank spojrzy na ciebie przychylniejszym okiem. Wpływ na pozytywną decyzję kredytową może mieć także to, jak długo mieszkasz pod danym adresem.

Kolejnym wymogiem, który trzeba będzie spełnić, jest stała praca. Ważne, żeby była ona dobrze płatna. Francuskie banki chętniej dają kredyty osobom, które pracują w jednym miejscu dłużej niż 3 lata. Jeżeli w twoim przypadku tak jest, to w oczach banku będziesz już bardzo wiarygodny.

Problem mogą mieć pracujący na własny rachunek, bo mogą one nie mieć stabilnych dochodów. Warto jednak podkreślić, że na ostateczną decyzję największy wpływ ma i tak ostateczna wysokość dochodu na jedną osobę w rodzinie. Im jest ona wyższa, tym większa szansa na otrzymanie kredytu. 

Zobacz także  Paryż północy, co warto zobaczyć we Władysławowie

Jeżeli spełniasz powyższe wymagania, to możesz już rozpocząć starania o pożyczkę lub kredyt. Najpierw jednak czeka cię wybór banku, który zaproponuje najbardziej odpowiednie warunki. Szczególną uwagę zwróć na okres kredytowania oraz wysokość oprocentowania. Po wyborze banku będziesz musiał udać się do banku na spotkanie z doradcą. Powinieneś mieć ze sobą poniższe dokumenty:

  • kopia dowodu tożsamości;
  • potwierdzenie miejsca zamieszkania;
  • rachunek za telefon lub internet, na którym widnieje twoje nazwisko;
  • trzymiesięczny wyciąg z konta.

Co jeszcze należy wiedzieć o kredytach we Francji?

Może zdarzyć się tak, że bank zażąda od ciebie szkicu miesięcznego budżetu. Muszą znaleźć się w nim informacje o miesięcznych zobowiązaniach oraz dochodach. Jest to bardzo istotne także dla samego kredytobiorcy, bo będzie on mógł ustalić, jaką kwotę może przeznaczyć na spłatę kredytu, aby jego budżet domowy na tym nie ucierpiał.

Warto zaznaczyć, że nieopłacony kredyt we Francji może oznaczać, że następnego już nie otrzymasz. Przeszłość kredytobiorców jest bardzo dokładnie sprawdzana przez analityków bankowych. Pożyczki są niechętnie udzielane osobom, które w przeszłości miały problemy ze spłatami zadłużenia. 

Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytów, to jest ono we Francji stosunkowo niskie. Dlatego właśnie wzięcie kredytu w tym kraju może być bardzo kuszące. Szczególnie kredyty hipotecznie mają tutaj niskie oprocentowanie. 

We Francji za gromadzenie oraz udostępnianie danych o historii kredytowej odpowiedzialny jest Francuski Centralny Rejestr Kredytowy. Ma on informacje o wszystkich zobowiązaniach finansowych wobec instytucji w tym kraju. Stanowi on główne źródło informacji międzybankowej. W Polsce odpowiada za to BIK.

Polacy powinni szczególnie zainteresować się kredytami gotówkowymi we Francji, bo są one często tańsze, niż te proponowane w Polsce. Z czego to wynika? We Francji kredyty tego rodzaju mają niższe prowizje oraz oprocentowanie. Koszty miesięczne kredytu są stałe, a dzięki temu lepiej można zorganizować domowy budżet.

Zobacz także  Zegarki damskie, które kochają Paryżanki

Uzyskanie kredytu lub pożyczki we Francji wcale nie jest trudne. Jeżeli chcesz się przenieść do tego kraju i w przyszłości wziąć kredyt, to raczej nie będziesz mieć z tym wielkich problemów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *