Paryż północy, co warto zobaczyć we Władysławowie

Paryż północy, co warto zobaczyć we Władysławowie

Władysławowo to jeden z najbardziej znanych, polskich kurortów nadmorskich. Stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i amatorów nocnego życia. Za sprawą licznych atrakcji, szerokiej plaży i wielu ciekawych ofert noclegowych, miejscowość ta każdego roku przyciąga tłumy turystów nie tylko z Polski, ale również z innych części świata. Co zatem warto zobaczyć w Paryżu Północy, mianem którego dumnie określane jest Władysławowo? Odpowiadamy. Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu.

Atrakcje dla ciekawych świata

Władysławowo to jedna z tych miejscowości, które mają wiele do zaoferowania odwiedzających je turystom. Atrakcyjnie czas spędzą tam zarówno entuzjaści leniuchowania, jak i ci, którzy lubią poświęcać czas na odkrywanie nowych, ciekawych miejsc. Dla tych drugich, Paryż Północy ma ogrom interesujących propozycji. Należą do nich między innymi: Ocean Park, Motylarnia, port rybacki, Aleja Gwiazd Sportu, Hallerówka i muzeum przyrodnicze, a także Dom Rybaka. Ponadto, przy głównej trasie do Władysławowa, znajduje się interesujące Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie. Turyści czerpiący radość z pieszych wędrówek, mogą wybrać się do Rezerwatu Przyrody Słone Łąki. Zaś miłośnicy militariów i tematyki wojennej, niewątpliwie docenią możliwość przemierzenia Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych. Jak widać pomysłów na aktywne spędzanie czasu we Władysławowie nie brakuje, dlatego też niewątpliwie warto zdecydować się na urlop w tej miejscowości.

Atrakcje dla lubiących leniuchowanie

Z racji tego, że Władysławowo to nadmorski kurort, nikogo z pewnością nie zdziwi fakt, że posiada dostęp do plaży. Co istotne, nie jest to byle jaka plaża, bo uchodzi za najlepszą nad polskim morzem. Swoją dobrą sławę zawdzięcza szerokości i czystości. Piasek na niej pozbawiony jest wszelkich zanieczyszczeń, a nawet odłamków drzew, roślinności i kamieni. Niemal na całej długości plaży we Władysławowie, dno morza pokrywa czyściutki i miękki piasek, co niewątpliwie sprzyja zarówno kąpielom morskim, jak spacerowaniu wzdłuż linii brzegu. Są to niewątpliwie doskonałe wieści dla miłośników plażowania i wylegiwania się godzinami na piasku. Każdy, kto odwiedza Władysławowo, aby głównie poleniuchować, z całą pewnością będzie usatysfakcjonowany wyborem tej miejscowości.

Zobacz także  Masyw Centralny Francji - poznaj wyżynno-górską krainę w południowej Francji

Gdzie nocować we Władysławowie?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, Władysławowo nie tylko zachwyca licznymi atrakcjami, jakie ma do zaproponowania turystom. Nie zawodzi również w kwestiach noclegowych. Idealne miejsce na pobyt znajdą tam zarówno rodziny z dziećmi, pary, paczki znajomych, jak i osoby podróżujące w pojedynkę. Świetnymi opiniami cieszą się apartamenty we Władysławowie – blueapart.pl to adres, pod którym można je znaleźć. Liczne udogodnienia, jakie oferuje obiekt sprawiają, że spełnia on oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości, a urlop w nim spędzony jest w pełni komfortowy. To niewątpliwie jedno z tych miejsc, w których warto się zatrzymać i wracać do nich ponownie, przy okazji kolejnego urlopu we Władysławowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *