Paryż północy, co warto zobaczyć we Władysławowie

Paryż północy, co warto zobaczyć we Władysławowie

Władysławowo to jeden z najbardziej znanych, polskich kurortów nadmorskich. Stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i amatorów nocnego życia. Za sprawą licznych atrakcji, szerokiej plaży i wielu ciekawych ofert noclegowych, miejscowość ta każdego roku przyciąga tłumy turystów nie tylko z Polski, ale również z innych części świata. Co zatem warto zobaczyć w Paryżu Północy, mianem którego dumnie określane jest Władysławowo? Odpowiadamy. Zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu.

Atrakcje dla ciekawych świata

Władysławowo to jedna z tych miejscowości, które mają wiele do zaoferowania odwiedzających je turystom. Atrakcyjnie czas spędzą tam zarówno entuzjaści leniuchowania, jak i ci, którzy lubią poświęcać czas na odkrywanie nowych, ciekawych miejsc. Dla tych drugich, Paryż Północy ma ogrom interesujących propozycji. Należą do nich między innymi: Ocean Park, Motylarnia, port rybacki, Aleja Gwiazd Sportu, Hallerówka i muzeum przyrodnicze, a także Dom Rybaka. Ponadto, przy głównej trasie do Władysławowa, znajduje się interesujące Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie. Turyści czerpiący radość z pieszych wędrówek, mogą wybrać się do Rezerwatu Przyrody Słone Łąki. Zaś miłośnicy militariów i tematyki wojennej, niewątpliwie docenią możliwość przemierzenia Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych. Jak widać pomysłów na aktywne spędzanie czasu we Władysławowie nie brakuje, dlatego też niewątpliwie warto zdecydować się na urlop w tej miejscowości.

Atrakcje dla lubiących leniuchowanie

Z racji tego, że Władysławowo to nadmorski kurort, nikogo z pewnością nie zdziwi fakt, że posiada dostęp do plaży. Co istotne, nie jest to byle jaka plaża, bo uchodzi za najlepszą nad polskim morzem. Swoją dobrą sławę zawdzięcza szerokości i czystości. Piasek na niej pozbawiony jest wszelkich zanieczyszczeń, a nawet odłamków drzew, roślinności i kamieni. Niemal na całej długości plaży we Władysławowie, dno morza pokrywa czyściutki i miękki piasek, co niewątpliwie sprzyja zarówno kąpielom morskim, jak spacerowaniu wzdłuż linii brzegu. Są to niewątpliwie doskonałe wieści dla miłośników plażowania i wylegiwania się godzinami na piasku. Każdy, kto odwiedza Władysławowo, aby głównie poleniuchować, z całą pewnością będzie usatysfakcjonowany wyborem tej miejscowości.

Zobacz także  Ile kosztuje wycieczka do Paryża?

Gdzie nocować we Władysławowie?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, Władysławowo nie tylko zachwyca licznymi atrakcjami, jakie ma do zaproponowania turystom. Nie zawodzi również w kwestiach noclegowych. Idealne miejsce na pobyt znajdą tam zarówno rodziny z dziećmi, pary, paczki znajomych, jak i osoby podróżujące w pojedynkę. Świetnymi opiniami cieszą się apartamenty we Władysławowie – blueapart.pl to adres, pod którym można je znaleźć. Liczne udogodnienia, jakie oferuje obiekt sprawiają, że spełnia on oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości, a urlop w nim spędzony jest w pełni komfortowy. To niewątpliwie jedno z tych miejsc, w których warto się zatrzymać i wracać do nich ponownie, przy okazji kolejnego urlopu we Władysławowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *