Paryż – nie tylko miasto zakochanych

Paryż – nie tylko miasto zakochanych. Zobacz, co ma do zaoferowania!

Stolica Francji dzięki kulturze popularnej nierozerwalnie kojarzy się z zakochanymi. Romantyczne uliczki, mosty, Wieża Eiffla i przytulne knajpki tworzą klimat, jak w niejednej komedii romantycznej. Paryż to miasto, które przyciąga nie tylko zakochanych. Miłośnicy sztuki, mody, kultury i historii znajdą tu prawdziwe perełki – zabytki, muzea, galerie sztuki i pałace jak z bajki.

Wycieczka do Paryża – kiedy najlepiej

Każda pora roku będzie doskonała, by zobaczyć francuską stolicą. Wiosną miasto rozkwita, latem tonie w słońcu, jesienią jest ubrana w złoto-brązowy płaszcz z liści, w którym – trzeba przyznać – wygląda obłędnie. Zimą ośnieżone uliczki doświetlane są przez świąteczne iluminacje, które tworzą magiczny klimat. Dla osób, które chcą zwiedzić jak najwięcej, a jednocześnie nie lubią zimna i upałów, świetnym rozwiązaniem będzie wybór wycieczki wiosną lub jesienią – temperatura jest wtedy idealna na zwiedzanie.

Jeśli więc planujesz wizytę w Paryżu, najlepsza pora, by zrealizować ten plan, jest… zawsze. Ale właśnie teraz możesz liczyć na wyjątkowy anturaż, który tworzy połączenie pięknych mostów, Sekwany, światowej klasy zabytków, promieni słońca oraz tysięcy kolorowych liści na ulicach i w parkach. Nie czekaj i już teraz poszukaj wycieczki do Paryża w ITACE.

Paryż – co zobaczyć

W stolicy Francji zabytków i wspaniałych miejsc tak dużo, że nie sposób zwiedzić je wszystkie podczas jednej wizyty. Właśnie dlatego doskonałym pomysłem jest zaplanowanie wycieczki objazdowej, podczas której specjaliści dobiorą optymalną trasę i zaplanują przejazdy i kolejność atrakcji tak, by zobaczyć jak najwięcej. Jakie miejsca trzeba zobaczyć podczas wizyty w Paryżu?

Na pewno na pierwszym miejscu są jej symbole: Wieża Eiffla, reprezentacyjna Champs-Élysées łącząca plac Zgody z placem Charles’a De Gaulle’a. To właśnie tu znajduje się Łuk Triumfalny, który ma 51 m wysokości, co czyni go dwukrotnie wyższym od budowli, na której był wzorowany – Łuku Konstantyna w Rzymie. Kolejne miejsce znane z filmów i pocztówek z Paryża to Moulin Rouge. Znajdujący się w dawnej dzielnicy czerwonych latarni kabaret przywołuje na myśl przede wszystkim świecący na czerwono wiatrak oraz rewię Féerie, podczas której 60 tancerek w kolorowych strojach tańczy kankana.

Zobacz także  Masyw Centralny Francji - poznaj wyżynno-górską krainę w południowej Francji

Podczas spaceru po tym mieście nie sposób przejść obojętnie obok gotyckiej archikatedry Notre-Dame, eklektycznego gmachu Opéry Garnier, secesyjnego domu handlowego Galeries Lafayette czy położonej malowniczo na szczycie wzgórza Montmartre, białej bazyliki Sacré-Cœur.

Miłośnicy sztuki i kultury nie mogą przegapić wizyty w Luwrze – jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie, Musée d’Orsay z kolekcją dzieł wybitnych przedstawicieli impresjonizmu, m.in. Edgara Degasa i Claude Moneta. Kolejne artystyczne miejsce na mapie stolicy Francji to narodowe centrum sztuki i kultury Centre Georges Pompidou, które znajduje się w awangardowym budynku, oplecionym przez kolorowe rury.

Śladami wielkich przedstawicieli sztuki, muzyki i literatury dotrzesz na najpopularniejszy paryski cmentarz. Na Pére Lachaise znajdziesz nagrobki Oscara Wilde, Édith Piaf, Augusta Comte, Moliera, Balzaca, a także słynnych Polaków, np. Chopina, Jarosława Dąbrowskiego czy hrabiny Marii Walewskiej – kochanki Napoleona Bonapartego.

Pasjonaci historii powinni wybrać się na przedmieścia Paryża, by zobaczyć uważany za najpiękniejszy pałac w Europie – Pałac Wersalski. To tu znajdują się jedne z najwspanialszych ogrodów świata i tutaj podpisano traktat kończący I wojnę światową.

Podczas wizyty w Paryżu, pomiędzy zwiedzaniem i zachwytami nad pięknem miasta, nie zapomnij o spróbowaniu słynnych makaroników, przystanku na kawę i croissanta oraz zakupach francuskich serów i win. Bon appétit!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *