Revolut – płatność kartą za granicą

Każdy, kto dużo podróżuje i często przebywa za granicą, spotka się w końcu z problemem płacenia kartą i kosztów przewalutowania. Jeżeli czujesz, że masz dość płacenia gotówką, a obawiasz się, że koszty bankowe Cię przerosną, warto zastanowić się nad założeniem wielowalutowej karty Revolut. Czym dokładnie jest ta karta i czy jej używanie faktycznie opłaca się w podróży?

Revolut – jak działa?

Revolut to start up założony w 2015 roku w Londynie, który szybko zyskał popularność i ma spore szanse na zrewolucjonizowanie całego systemu bankowego. Chociaż firma uzyskała już licencję bankową, jej popularność rosła jeszcze na długo przed tym faktem. Z badań socjologicznych wynika bowiem, że młodzi ludzie obecnie bardziej ufają małym firmom niż wielkim korporacjom bankowym.

Zarejestruj się za pomocą naszego linka i zdobądź darmową kartę Revolut, a z nią znakomite kursy wymiany walut za granicą.

Kliknij tutaj i odbierz 25 zł

Jednak do rzeczy – czym jest karta Revolut? Jest to wielowalutowa karta, którą można dokonywać tanich płatności międzynarodowych. Połączona jest bezpośrednio z aplikacją, która należy ściągnąć na swój telefon. Po założeniu konta i zamówieniu karty możemy zasilić ją takimi środkami, jakie będą nam potrzebne w podróży i śmiało ruszać w drogę. Revolut rozlicza płatności w kursach międzybankowych, czyli w praktyce dużo taniej niż internetowe kantory, czy banki. Pozwala nam to zaoszczędzić na wszystkich transakcjach wykonywanych za granicą.

Ładowania konta Revolut możemy dokonać na dwa sposoby. Za pomocą zwykłego przelewu z naszego konta bankowego oraz za pomocą karty płatniczej. Jest to bardzo wygodne i maksymalnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb

Czym charakteryzuje się karta Revolut?

Firma Revolut proponuje dwie wersje swoich kart:

  • karta fizyczną,
  • karta wirtualna.

Do zyskania zarówno jednej, jak i drugiej potrzebujemy aplikacji, która dostępna jest w sklepie Google Play oraz iStore. Po zalogowaniu się i założeniu konta możemy zamówić kartę. Jeżeli wybieramy się za granicę, konieczna będzie fizyczna karta. Dostępna jest ona zarówno w wersji Visy, jak i MasterCard (Revolut jeszcze nie obsługuje kart American Express). Zostanie nam ona dostarczona pocztą wraz z pinem.

Wirtualna wersja karty Revolut to doskonały wybór dla osób, które lubią robić zakupy na zagranicznych stronach i chcą oszczędzić na kosztach przewalutowania. Karty tej nie można zgubić i jeżeli istnieje taka potrzebna, możemy mieć nawet pięć różnych wirtualnych kart. Służą one jednak jedynie do zakupów online.

Revolut wypłata z bankomatuJeżeli chcemy wypłacić gotówkę z bankomatu, karta Revolut posłuży nam na takiej samej zasadzie jak zwykła karta płatnicza. Możemy za jej pomocą korzystać z każdego bankomatu, który obsługuje karty Visa i MasterCard. Trzeba jednak pamiętać, żeby wypłacać pieniądze w walucie kraju, w którym się akurat znajdujemy. Na Wyspach Brytyjskich powinniśmy wypłacać funty, natomiast będąc w Indiach – rupie. W ten sposób unikniemy opłat pobieranych przez banki za przewalutowanie.

Zarejestruj się za pomocą naszego linka i zdobądź darmową kartę Revolut, a z nią znakomite kursy wymiany walut za granicą.

Kliknij tutaj i odbierz 25 zł

Jakie są koszty karty Revolut?

Korzystanie z karty Revolut jest bezpłatne, podobnie jak prowadzenie konta w dowolnej walucie. Musimy jednak liczyć się z konkretnymi programi i limitami, po których przekroczeniu trzeba nastawić się na pewne koszty. Jakie?

  • wypłaty z bankomatu są darmowe do 200 euro, 200 dolarów i 800 złotych
  • wymiana walut jest bezpłatna do ekwiwalentu 5000 funtów brytyjskich
  • zasilenie konta Revolut jest darmowe do 400 000  złotych rocznie

Warto też wiedzieć, że istnieje limit na darmowe przelewy walutowe na konta bankowe. Są one jednak dosyć wysokie, a prowizja dla Revolut po ich przekroczeniu to jedynie 0,5%.

Kursy walut w Revolut

W Revolut mamy możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w różnych walutach. Jeżeli wpłacimy na swoje konto 1000 złotych, ale będziemy chcieli zrobić zakupy w sklepie w Wielkiej Brytanii, musimy jedynie wymienić złotówki na funty, które automatycznie trafią na subkonto tej waluty. Istotne jest to, że wymiana następuje po kursie międzybankowym, czyli o wiele taniej niż w kantorze. Ważną informacją jest to, że najkorzystniejsza wymiana walut w Revolut następuje w dni robocze. W weekendy doliczana jet prowizja, która wynosi 0,5 %.

Karta Revolut to doskonała opcja dla ludzi, którzy dużo podróżują lub często zmieniają miejsce zamieszkania. Dzięki niej możemy płacić (np. za tanie noclegi, jedzenie w restauracjach) niemal w każdym kraju, w jakim jesteśmy bez narażania się na wysokie koszty przewalutowania.

Na koniec krótkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Revolut:

Revolut jak doładować?

Pieniądze na konto Revolut można przelać na dwa sposoby: za pomocą przelewy bankowego albo zapłaty kartą.

Revolut jak założyć?

Wystarczy wyszukać aplikację w sklepie Google Play albo iStore, a następnie założyć darmowe konto, postępując zgodnie z instrukcjami.

Revolut – jakie waluty są dostępne? 

Z Revolut można korzystać w 140 walutach, w których obsługiwane są karty Visa i MasterCard. Są to między innymi: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW.

Jak zrobić przelew w Revolut?

Wystarczy wyszukać na ekranie aplikacji opcję „płatności” i wybrać zakładkę „przelew bankowy”

Revolut jak płacić za granicą?

Płacenie kartą Revolut za granicą jest proste. Jeżeli zostanie ona wcześniej doładowana walutą kraju, w którym jesteśmy, można używać jej tak jak zwykłej karty płatniczej.

Zarejestruj się za pomocą naszego linka i zdobądź darmową kartę Revolut, a z nią znakomite kursy wymiany walut za granicą.

Kliknij tutaj i odbierz 25 zł

Komentarze

Przeczytaj poprzedni wpis:
Luwr – największe muzeum na świecie
Luwr – największe muzeum na świecie

Zwiedzając Paryż, nie należy żałować czasu na Luwr. W porażających wielkością wnętrzach znajduje się ponad 35 tys. dzieł sztuki, które

Zamknij