Alternatywne sposoby poruszania się po Paryżu

Alternatywne sposoby poruszania się po Paryżu – TOP 5

Komunikacja miejska w Paryżu oferuje szeroką siatkę połączeń. Niestety, paryskie metro ze względu na wątpliwy komfort podróży (tłok, nieprzyjemne zapachy, częste opóźnienia), nie cieszy się dobrą opinią. Korzystając z alternatywnych sposobów poruszania się po Paryżu, można cieszyć się podróżowaniem w zaciszu i relaksie. Zobaczcie, z jakich rozwiązań warto skorzystać!

1. Wycieczka Segwayem

Segway to zyskujący popularność środek transportu, cichy i – przede wszystkim – wygodny w sterowaniu. Zwiedzanie najpopularniejszych atrakcji Paryża podczas jazdy po romantycznych, wąskich uliczkach niedostępnych dla innych środków transportu, to spojrzenie na Paryż z nieznanej dotąd perspektywy. Podczas wycieczki z doświadczonym przewodnikiem, turyści zobaczą takie zabytki jak: Pałac Inwalidów, Pola Elizejskie, Wieża Eiffla, Most Alma, Zgromadzenie Narodowe, Mały i Wielki Pałac.

Czas trwania wycieczki: 2,5 godziny (w tym półgodzinne szkolenie)


Wliczone w cenę: segway, kask, przewodnik
Polecamy dla: aktywnych, młodych osób

2. Wycieczka elektryczną rikszą

Inspiracją dla rikszy elektrycznych są tradycyjne riksze, często spotykane na ulicach Azji Południowo-Wschodniej. Ten oryginalny środek transportu pozwala szybko przemieszczać się po zatłoczonych, miejskich ulicach. Decydując się na przejażdżkę rikszą po Paryżu, możemy samodzielnie decydować o długości trwania wycieczki i trasie zwiedzania. Doświadczony kierowca-przewodnik, będzie służył nam pomocą w dobraniu odpowiedniej trasy. Rikszą podróżować może do 6 osób.

Czas trwania wycieczki: od 1 do 8 godzin (do wyboru)


Wliczone w cenę: odbiór z hotelu, doświadczony kierowca-przewodnik, personalizowana wycieczka po mieście elektryczną rikszą Tuc-tuc
Polecamy dla: rodzin z dziećmi, grupy przyjaciół, na specjalne okazje

3. Wycieczka Citroёnem 2CV

Citroёn 2CV miał premierę w 1948 roku w Paryżu. Od tego momentu zdobył opinię najbrzydszego samochodu świata. Przejażdżka tym kultowym, francuskim autem powinna znaleźć się na liście każdego turysty. Podczas wycieczki zwiedzający mają szansę podziwiać niesamowitą architekturę Paryża, w tym takie zabytki jak: Katedrę Notre-Dame, Operę Garnier, Plac Zgody, Moulin Rouge, Bazylikę Sacre-Coeur i wiele innych!

Zobacz także  Restauracje w Paryżu – obiad za mniej niż 10€

Czas trwania wycieczki: od 45 minut do 3 godzin (do wyboru)


Wliczone w cenę: odbiór z hotelu, doświadczony kierowca-przewodnik, wycieczka po mieście autem Citroёn 2CV
Polecamy dla: zakochanych par, rodzin z dziećmi

4. Nocna wycieczka rowerowa + rejs po Sekwanie

Wycieczka rowerowa w nocy po uroczo oświetlonych paryskich uliczkach, to niewątpliwie niesamowite przeżycie, które zostanie nam w pamięci przez wiele lat. Wycieczka zaczyna się o 18:30 przy Wieży Eiffla i obejmuje ponad 4 godzinną przejażdżkę obok najbardziej znanych zabytków Paryża np. Luwru czy Katedry Notre-Dame. Zwieńczeniem wyprawy jest 1-godzinny rejs po Sekwanie z kieliszkiem wina.

Czas trwania wycieczki: 4,5 godziny


Wliczone w cenę: rower z kaskiem, przewodnik, rejs po Sekwanie z lampką wina
Polecamy dla: zakochanych par, aktywnych, grupy przyjaciół

5. Autobus hop-on, hop-off

Autobus typu hop-on hop-off to piętrowy autobus turystyczny, który zatrzymuje się w Paryżu na 50 przystankach umiejscowionych tuż przy głównych zabytkach. W ramach jednego biletu można dowolnie wsiadać i wysiadać z autobusu bądź przejechać całą trasę bez opuszczania pokładu.

Czas trwania wycieczki: 1-3 dni (do wyboru)


Wliczone w cenę: wycieczka piętrowym autobusem hop on, hop off, przewodnik audio
Polecamy dla: rodzin z dziećmi, osób starszych, osób nieznających języka obcego

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *