Moulin Rouge – najsłynniejszy kabaret na świecie

Moulin Rouge – najsłynniejszy kabaret na świecie

Moulin Rouge jest nierozerwalnie związany z Paryżem. To tutaj narodził się kankan. Początkowo odważny taniec wywołał fale krytyki, dziś natomiast stanowi główną atrakcję przyciągającą co roku miliony turystów.

Kabaret Moulin Rouge zajmuje budynek po dawnym młynie, któremu zawdzięcza swoją nazwę – z francuskiego moulin rouge oznacza czerwony młyn. Na dachu znajduje się charakterystyczny czerwony wiatrak, znak rozpoznawczy tego miejsca.

Kabaret rozpoczął działalność w 1889 roku. Trzy lata wcześniej wybuchł tutaj prawdziwy skandal – podczas dorocznego balu studentów Akademii Sztuk Pięknych jedna ze studentek wykonała pierwszy w historii striptiz. Odważną modelkę natychmiast umieszczono w areszcie. Postulując za prawem do artystycznej nagości, Paryżanie rozpoczęli manifestacje na ulicach. W wyniku zamieszek zginęły 2 osoby.

Obecnie w Moulin Rouge dwa razy dziennie odbywa się rewia „Feerie”, która nawiązuje do tradycji tego miejsca. 60 tancerek zwanych „Doris Girls’ w rytm muzyki Jacquesa Offenbacha zachwyca publiczność tańcząc kankana.

Ciekawostki o Moulin Rouge

  • Początkowo kankan nie zyskał przychylności publiczności, otrzymując niechlubną nazwę ‘tańca epileptyka’.
  • Na deskach kabaretu Moulin Rouge występowały takie osobistości jak: Ella Fitzgerald, Frank Sinatra oraz Edith Piaf.

Spektakl w Moulin Rouge

Féerie – światowej klasy widowisko w Moulin Rouge

Féerie to światowej klasy widowisko muzyczno-taneczne, które można obejrzeć w kabarecie Moulin Rouge w Paryżu. Jego popularność jest tak duża, że bilety na nie trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Co wyróżnia widowisko Féerie?

W Féerie występuje aż 100 artystów, w tym 60 tancerek, które pojawiają się na scenie w niezwykle ciekawych kostiumach stworzonych przez najlepszych francuskich projektantów. Są to kreacje bogate w elementy ozdobne, takie jak cekiny, kryształy oraz pióra. Oprawę muzyczną zapewnia grupa 80 muzyków oraz 60 chórzystów, a całość dopełnia doskonała scenografia wykonana przez Pierre’a Porte’a.

Zobacz także  Place de la Concorde - paryski Plac Zgody

Moulin Rouge bilety

W cenie biletu, oprócz miejsca siedzącego przy stoliku, każda osoba otrzymuje pół butelki markowego szampana. Pozwala to na zwiększenie doznań podczas widowiska.

Przydatne informacje

adres Adres: 82 Boulevard de Clichy, 75018 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia: Spektakle o godzinach: 19:00, 21:00, 23:00
rsz_tourism_icon_18 Cena: od 418,50 zł – w zależności od dnia oraz dodatkowych opcji
dojazd Dojazd: metro-paryz Metro 2 Paryż, stacja: Blanche
Strona WWW Strona WWW: http://www.moulinrouge.fr/

Zdjęcia Moulin Rouge

Moulin Rouge film

5 Comments

  • olaola

    Super sprawa! Po przeczytaniu tego wpisu nakłoniłam męża na kupno biletów na spektakl Feerie. Mieliśmy piękny wieczór no i dodatkowo nawet dostaliśmy szampana 😀 Naprawdę wszystkim polecam

  • greg70

    Byliśmy w czerwcu z żoną w Paryżu. To był mój prezent na nasze 20-lecie małżeństwa. Żona zawsze marzyła o takiej wyprawie – w szczególności chciała obejrzeć kabaret Moulin Rouge. Znalazłem tutaj wiele ciekawych informacji, które pomogły mi zorganizować wycieczkę do Paryża – większość biletów kupiłem przez internet, dzięki czemu mieliśmy więcej czasu na zwiedzanie. Polecam wszystkim odwiedzenie Moulin Rouge – spektakl jest wart swojej ceny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *