Zwiedzanie Paryża autobusem hop on hop off

Zwiedzanie Paryża autobusem hop on hop off

Zwiedzanie Paryża autobusem objazdowym typu hop on hop of jest wciąż mało popularne wśród polskich turystów. Z możliwości odkrywania stolicy Francji autobusem turystycznym niezwykle chętnie korzystają turyści różnych narodowości. Czym różni się od tradycyjnych środków transportu i w czym tkwi sekret jego popularności?

Co to jest autobus hop on hop off?

Autobus hop on hop off to piętrowy autobus z odkrytym dachem przeznaczony specjalnie dla turystów, który zatrzymuje się na 50 przystankach zlokalizowanych tuż przy głównych atrakcjach turystycznych. W ramach biletu można dowolnie wsiadać i wysiadać z autobusu, aby zobaczyć dane miejsce, a następnie ruszyć w dalszą drogę. W okresie letnim autobusy kursują co 10 minut, a w zimowym co 20-30 minut.

Zalety zwiedzania Paryża autobusem

Niewątpliwie istnieje wiele zalet zwiedzania miasta autobusem turystycznym. Na korzyść tej formy podróżowania przemawia przede wszystkim komfort jazdy. Nie trzeba rozszyfrowywać planu paryskiego metra, szukać odpowiednich stacji czy tłoczyć się w metrze w godzinach szczytu. Podróżujemy w komfortowych warunkach i bez dodatkowego stresu.

Dużą zaletą jest fakt, że podróżując w ten sposób możemy zwiedzać Paryż we własnym tempie. Mamy możliwość wejścia do autobusu i wyjścia z niego w dowolnym momencie bądź tez przejechania całej trasy bez opuszczania pokładu.

Open Tour Paris

Dużą zaletą jest także to, że dach autobusu jest otwarty. Z górnego piętra możemy podziwiać piękne panoramy Paryża i uwieczniać je na zdjęciach. Jeśli natomiast pogoda nie jest zbytnio sprzyjająca, kiedy pada deszcz lub po prostu jest zimno, można zejść na dół, gdyż autobusy są zawsze dwupiętrowe.

Razem z biletem otrzymujemy mapę z trasą przejazdu wyszczególniającą wszystkie przystanki oraz słuchawki z wirtualnym przewodnikiem, który opowiada o każdym z mijanych zabytków. Niestety raczej nie można liczyć na język polski, ale dostępne są główne języki takie jak angielski, francuski, hiszpański czy niemiecki.

Zobacz także  Ceny w Paryżu - jedzenie, noclegi, atrakcje i transport

Autobus hop on hop off jest idealnym rozwiązaniem, dla osób, które cenią komfort jazdy, chcą zobaczyć jak najwięcej atrakcji w krótkim czasie albo po prostu nie czują się na tyle pewnie, aby podróżować samodzielnie komunikacją miejską . Tą formę zwiedzania zalecamy w szczególności rodzinom z małymi dziećmi (paryskie metro nie jest dostosowane do wózków), osobom starszym i osobom niepełnosprawnym.

Jak kupić bilet?

Skorzystanie z usługi hop on hop off jest bardzo proste. Decydując się na zwiedzanie Paryża autobusem należy kupić przez internet bilet, który uprawnia do wejścia na pokład pojazdu. Kolejnym krokiem jest wydrukowanie przesłanego w formie elektronicznej kuponu. Po przyjeździe do Paryża należy udać się na jeden z ponad 50 przystanków, na których zatrzymuje się autobus objazdowy i przy wejściu okazać kierowcy wydrukowany bilet.

bilety wieża eiffla online

Należy wspomnieć, że istnieją trzy rodzaje biletów na zwiedzanie Paryża autobusem. Są to bilety na 1, 2 lub 3 dni. Warto zaplanować sobie pobyt w Paryżu wcześniej i w zależności od tego jak dużo czasu będzie się spędzało w tym mieście, wybrać odpowiedni bilet.

Rada: Po mieście jeżdżą aż 4 linie autobusów hop on hop off. Bilet upoważnia do wejścia do każdej z nich. Każda linia ma inną trasę, dlatego też warto wcześniej zrobić sobie listę zabytków i ciekawych miejsc, które chce się zwiedzić, gdyż pomoże to przy wyborze odpowiednich linii. Dzięki właściwemu zaplanowaniu podróży autobusami po Paryżu można zaoszczędzić dużo czasu.

Mapa 4 linii autobusów

zwiedzanie Paryża autobusem - mapa

 

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *