Restauracje w Paryżu – obiad za mniej niż 10€

1. Legendarna restauracja „Bouillon Chartier”

Restauracja Bouillon Chartier w Paryżu

Osobom mającym ochotę na typowo francuski posiłek w przystępnej cenie polecamy kultową restaurację, w której czas zatrzymał się ponad sto lat temu: „Le Bouillon Chartier”. Ta niegdyś robotnicza jadłodajnia mieści dzisiaj ponad 300 gości. Jej wnętrze zachwyca prostotą a zarazem elegancją. Tradycyjne francuskie menu niewątpliwie przypadnie gustu większości turystom. Dodatkowo ceny jak na tak popularną restaurację są bardzo przystępne – za danie główne zapłacimy 8.5 – 13.50 €. Warto dodać, że w „Le Bouillon Chartier” nie ma kas, a kelnerzy zapisują rachunek na obrusie stolika, przy którym siedzi gość.

Le Bouillon Chartier

7 Rue du Faubourg Montmartre, 75009 Paryż

2. Naleśniki w „Au P’tit Grec”

Podczas wycieczki do Paryża naleśniki („crepes”) to coś, czego koniecznie należy spróbować, tak jak słynnej bagietki czy francuskich serów. W dzielnicy studenckiej, na ulicy Mouffetard, znajdziemy wiele klimatycznych knajpek i restauracji, których specjalnością są właśnie naleśniki. Miejscem bardzo popularnym wśród mieszkańców niewielka restauracja „Au P’tit Grec” („U małego Greka”). Ciężko przeoczyć to miejsce – przed wejściem stoi zazwyczaj długa kolejka. Cena naleśnika (spokojnie zaspokoi nawet duży głód) wynosi około 3-6 € za sztukę.

Au P’tit Grec

68 Rue Mouffetard, 75005 Paryż

3. Pyszny falafel w „L’As du Fallafel”

L'As du Fallafel

Obok bagietek, naleśników czy żabich udek, istnieje jeszcze jedna charakterystyczna i legendarna potrawa, która zaskarbiła serca samych Paryżan: falafel. Falafel czyli chlebki pita nadziewane smażonymi kotlecikami z przyprawionej ciecierzycy i aromatycznymi dodatkami: hummusem, kapustą, ogórkami. Potrawa ta szczególnie popularna jest w barach typu fast food znajdujących się przy ulicy Rue des Rosiers w dzielnicy Marais. Kultowy wręcz lokal, w którym serwowany jest podobno najlepszy falafel w Paryżu, to „L’As du Fallafel”. Można zjeść tutaj smaczny i pożywny posiłek już za 6 €.

L’As du Fallafel

34 Rue des Rosiers, 75004 Paris, France

4. Uliczne jedzenie na „Marché des Enfants Rouge”

Hale targowiska „Marché des Enfants Rouge”, mieszczącego się na terenie byłego sierocińca, wypełnione są zapachami kuchni z niemalże całego świata. Za około 10 € można pokrzepić się tutaj świeżym i aromatycznym marokańskim, hiszpańskim czy libańskim jedzeniem ulicznym.

Marché des Enfants Rouge

Rue de Bretagne, 75003 Paris

 5. Restauracja samoobsługowa Flunch

Restauracja FlunchFlunch to wywodzącą się z Francji siec restauracji samoobsługowych typu fast-food, oferująca posiłki w atrakcyjnych cenach. W restauracji znajdziemy menu składające się z porcji mięsa lub ryby plus warzyw i dodatków w bufecie – tzn. ile zmieści się na talerzu. Cena dania głównego zazwyczaj nie przekracza 10 €.

Adresy Flunch’a w Paryżu:

21 Rue Beaubourg, 75003 Paris
1-3 Rue Caulaincourt, 75018 Paris, Francja

Komentarze

Przeczytaj poprzedni wpis:
Conciergerie
Conciergerie – przedpokój gilotyny

Conciergerie – początkowo pałac Kapetyngów, siedziba parlamentu francuskiego, a wreszcie więzienie o ciężkim rygorze o niechlubnym przydomku „przedpokój gilotyny”. Te

Zamknij