Walentynki w Paryżu – 5 romantycznych pomysłów

Walentynki w Paryżu – 5 romantycznych pomysłów

Paryż budzi romantyczne skojarzenia u turystów z całego świata, nie bez powodu mianowany jest „Miastem Miłości”. Co roku miliony zakochanych wybiera się do Paryża, aby oświadczyć się ukochanej, spędzić romantyczne chwile podczas podróży poślubnej bądź świętować Walentynki. Czy można bowiem sobie wymarzyć coś bardziej romantycznego od pocałunku przy cudnie oświetlonej Wieży Eiffla? Oczywiście, Paryż to nie tylko wieża. Poniżej opisujemy 5 oryginalnych pomysłów na spędzenie romantycznych chwil z ukochaną osobą w stolicy Francji.

1. Nastrojowa kolacja w chmurach

Zarówno zwolennicy przeżyć miłosnych, jak i tych kulinarnych, powinni odwiedzić znajdującą się na Wieży Eiffla restaurację „58 Tour Eiffel”. Kolacja na najsłynniejszej wieży na świecie to niezapomniane przeżycie: znakomita kuchnia francuska, magiczna atmosfera oraz spektakularne widoki na cały Paryż. Czyż można wyobrazić sobie coś bardziej romantycznego? Stolik w restauracji należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż cieszy się ona ogromny zainteresowaniem – w szczególności w Walentynki.

 

2. Poetycki spacer po Montmartre

Paryż widok z Bazyliki Sacre Coeur
Przytulne kawiarenki, wąskie uliczki z romantycznymi zaułkami, przepych i artystyczna bohema – to właśnie dzielnica Montmartre. Nastrojowe miejsce dla zakochanych. Podczas spaceru trzeba koniecznie odwiedzić Mur Miłości („Mur des je t’aime”), gdzie na powierzchni 40 metrów naniesiono aż 15000 wyznań miłości w ponad 300 różnych językach! Kiedy krążenie po zakątkach dzielnicy stanie się nużące, warto zrelaksować się na ławce na szczycie wzgórza tuż przy Bazylice Sacre-Coeur i stamtąd podziwiać spektakularną panoramę Paryża.

3. Magiczny rejs po Sekwanie

Romantyczna kolacja przy świecach połączona z wieczornym rejsem po Sekwanie to świetny sposób na spędzenie Walentynek. Rejs statkiem daje nam niepowtarzalną okazję poznania Paryża z innej strony.
Zwłaszcza wieczorem, kiedy można podziwiać cudnie oświetlone zabytki, efekt jest olśniewający. Piękne widoki na nabrzeże Sekwany, elegancka restauracja, nastrojowa muzyka w tle i pyszne francuskie dania… Taka sceneria niewątpliwie nastraja do wyznania miłości!

 

Zobacz także  Jakie są ceny we Francji 2021?

4. Artystyczny spektakl w Operze Garnier

Spektakl w operze to zawsze świetny sposób na spędzenie romantycznego wieczoru, ale – aby uczynić go jeszcze bardziej romantycznym – należy udać się do Opery Garnier. Opera Garnier jest jednym z najpiękniejszych budynków w całym Paryżu oferującym spektakle baletowe najwyższej klasy. Zakochane pary po występie będą mogły uwiecznić romantyczne chwile na zdjęciach w niezwykłej scenerii paryskiej opery.

Widownia Opera Garnier

5. Aktywne walentynki na lodowisku

Walentynki w Paryżu nie muszą być sztampowe. Amatorzy łyżwiarstwa mogą wybrać się na jedno z dwóch najwyżej położonych lodowisk w Paryżu. Łyżwiarskie piruety z ukochaną osobą można poćwiczyć na lodowisku usytuowanym na pierwszym piętrze Wieży Eiffla na wysokości 57 m. Obiekt zachęca spektakularnymi widokami, jak i kolorowymi iluminacjami. Niesamowitą panoramą, które można podziwiać z 210 m, kusi również lodowisko na Wieży Montparnasse.

Patinoire Tour Eiffel - Ice skating rink Eiffel Tower (10)

Jak zorganizować Walentynki w Paryżu?

Pomysł na spędzenie romantycznych chwil wybrany. Jak jednak zorganizować wyjazd? Do wyboru mamy szeroką ofertę biur podróży i agencji turystycznych. My zachęcamy jednak, aby romantyczną wycieczkę przygotować samodzielnie. W artykule: https://zwiedzamyparyz.pl/praktyczne-informacje/wycieczka-do-paryza podpowiadamy, jak zorganizować pobyt na Walentynki na własną rękę. Zaznaczamy, że ze względu na duży ruch turystyczny w tym okresie, warto zarezerwować lot, hotel i restaurację z dużym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *