Wieża Montparnasse – punkt widokowy

Wieża Montparnasse – punkt widokowy

Wieża Montparnasse to ulubiony punkt widokowy wielu turystów. Zwolennicy wieżowca podkreślają, że panorama z Wieży Montparnasse zachwyca nawet bardziej niż ze Wieży Eiffla – paradoksalnie podziwiając widoki z Wieży nie widzimy jej samej. A czym jest panorama Paryża bez jej głównego symbolu?

Wieża Montparnasse została zbudowana w 1973 roku w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się dworzec. Wieżowiec wykonany ze szkła i metalu liczy 210 metrów – dla porównania Wieża Eiffla ma 324 metry wysokości. Swego czasu budowla ta była najwyższym biurowcem w Europie, obecnie plasuje się dopiero na 22 miejscu.

Wieża stanowi siedzibę wielu firm, pracuje tu na co dzień kilka tysięcy pracowników. Turystów przyciąga znajdujący się na 56 piętrze punkt widokowy, skąd rozciąga się zachwycająca, 360-stopniowa panorama Paryża. Na 59 piętrze znajduje się otwarty taras widokowy.

Z Wieży Montparnasse roztacza się panoramiczny widok na wszystkie główne zabytki Paryża: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Bazylikę Sacre Coeur, Muzeum d’Orsay, Panteon, Luwr i Ogrody Luksemburskie. Przy sprzyjającej pogodzie, widoczność sięga aż 40 kilometrów.

Ciekawostki o Wieży Montparnasse:

  • Na szczyt wieży wjeżdża najszybsza w Europie winda, która pokonuje 56 pięter w zaledwie 38 sekund (6 metrów na sekundę).
  • Ze względu na podziurawiony siecią metra i byłymi kamieniołomami grunt, budynek podtrzymywany jest przez 56 kolumn wbitych głęboko w ziemię.

Bilety na taras widokowy wieży Montparnasse:

Obejrzyj najpiękniejszą panoramę Paryża z 56. piętra wieży Montparnasse. Skorzystaj z poniższego linku i kup bilety online!

>> Kup bilet na wieżę Montparnasse

 

Przydatne informacje:

adres Adres:
33 Avenue du Maine, 75015 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia: od 1 kwietnia do 30 września: 09:30 – 23:30
od 1 października do 31 marca:
09:30 – 22:30 (niedziela-czwartek)
09:30 – 23:00 (piątek-sobota i święta)
Ostatnie wejście 30min. przed zamknięciem.
rsz_tourism_icon_18 Cena: od 64,76 zł / osobę
Wejście bezpłatne dla dzieci do lat 7.
dojazd Dojazd: metro-paryz Metro 4 Paryż Metro 6 Paryż Metro 12 Paryż Metro 13 Paryż, stacja: Montparnasse Bienvenüe
Strona WWW Strona WWW: www.tourmontparnasse56.com
Zobacz także  Place de la Concorde - paryski Plac Zgody

Zdjęcia z Wieży Montparnasse:

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *