Wieża Montparnasse – punkt widokowy

Wieża Montparnasse – punkt widokowy

Wieża Montparnasse to ulubiony punkt widokowy wielu turystów. Zwolennicy wieżowca podkreślają, że panorama z Wieży Montparnasse zachwyca nawet bardziej niż ze Wieży Eiffla – paradoksalnie podziwiając widoki z Wieży nie widzimy jej samej. A czym jest panorama Paryża bez jej głównego symbolu?

Wieża Montparnasse została zbudowana w latach 1969-1973 i oficjalnie otwarta dla publiczności w 1973 roku. Zaprojektowana w stylu modernistycznym, jest często określana jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych budynków w Paryżu ze względu na swoją niezgodność z tradycyjną architekturą miasta.

Wieżowiec wykonany ze szkła i metalu liczy 210 metrów – dla porównania Wieża Eiffla ma 324 metry wysokości. Swego czasu budowla ta była najwyższym biurowcem w Europie, obecnie plasuje się dopiero na 22 miejscu.

Wieża stanowi siedzibę wielu firm, pracuje tu na co dzień kilka tysięcy pracowników. Turystów przyciąga znajdujący się na 56 piętrze punkt widokowy, skąd rozciąga się zachwycająca, 360-stopniowa panorama Paryża. Na 59 piętrze znajduje się otwarty taras widokowy.

Z Wieży Montparnasse roztacza się panoramiczny widok na wszystkie główne zabytki Paryża: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Bazylikę Sacre Coeur, Muzeum d’Orsay, Panteon, Luwr i Ogrody Luksemburskie. Przy sprzyjającej pogodzie, widoczność sięga aż 40 kilometrów.

Ciekawostki o Wieży Montparnasse:

  • Na szczyt wieży wjeżdża najszybsza w Europie winda, która pokonuje 56 pięter w zaledwie 38 sekund (6 metrów na sekundę).
  • Ze względu na podziurawiony siecią metra i byłymi kamieniołomami grunt, budynek podtrzymywany jest przez 56 kolumn wbitych głęboko w ziemię.
  • W 1986 roku na szczycie wieży odbył się spektakularny skok spadochronowy, który był jednym z najbardziej ekstremalnych w historii. Spadochroniarz wskoczył z wieży i bezpiecznie wylądował na ziemi, przemierzając łącznie 50 pięter w dół.
  • Na 56 piętrze budynku znajduje się ekskluzywna restauracja „Le ciel de la Paris” – „Niebo Paryża”.
Zobacz także  Muzeum Picassa - kolekcja niezwykłych dzieł

Wieża Montparnasse – bilety


Jeśli planujesz odwiedzić Wieżę Montparnasse, zdecydowanie warto rozważyć zakup biletów online. Dzięki temu unikniesz długich kolejek i oszczędzisz czas na miejscu. Kupując bilety online, możesz mieć pewność, że miejsce na wizytę w wieży jest dla Ciebie zarezerwowane, co jest szczególnie istotne w okresach dużego ruchu turystycznego.

Aby kupić bilet, wystarczy przejść na poniższą stronę i wybrać odpowiednią opcję biletu, uwzględniając preferowany czas wizyty. Następnie dokonaj płatności online, a bilety zostaną przesłane na Twój adres e-mail.

Skorzystaj z poniższego linku i kup bilety online!

Przydatne informacje:

adres Adres:
33 Avenue du Maine, 75015 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia:od 1 kwietnia do 30 września: 09:30 – 23:30
od 1 października do 31 marca:
09:30 – 22:30 (niedziela-czwartek)
09:30 – 23:00 (piątek-sobota i święta)
Ostatnie wejście 30min. przed zamknięciem.
rsz_tourism_icon_18 Cena:od 64,76 zł / osobę
Wejście bezpłatne dla dzieci do lat 7.
dojazd Dojazd:metro-paryz Metro 4 Paryż Metro 6 Paryż Metro 12 Paryż Metro 13 Paryż, stacja: Montparnasse Bienvenüe
Strona WWW Strona WWW:www.tourmontparnasse56.com

Zdjęcia z Wieży Montparnasse:

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *