Z biurem podróży czy samodzielnie – jak zaplanować urlop?

Z biurem podróży czy samodzielnie – jak zaplanować urlop?

Wycieczki zorganizowane przez biuro podróży są bardzo ciekawe. Dzięki dobrej organizacji czasu masz spokojną rękę i nie zmęczysz się planowaniem. Czy jednak takie wyjazdy są właśnie dla Ciebie?

Wycieczka z biura podróży – warto czy nie warto?

Podróżowanie z grupą zorganizowaną to duży komfort i spokojna głowa. Nie musisz martwić się, co i gdzie będziesz zwiedzać, bo ktoś zrobił to za Ciebie. Nie przejmujesz się także środkiem transportu. Wszędzie dojedziesz na czas i nie musisz szukać miejsca parkingowego. Natomiast na wyjeździe zagranicznym masz zapewnione komfortowe lokum bez uprzedniego szukania najlepszej oferty. Również cenowo bardzo często lepiej wychodzi wyjazd z biurem podróży. Wiesz z góry, co i ile kosztuje, natomiast na drobne przyjemności na pewno starczy Ci oszczędności. Nie musisz przeliczać wartości dwóch czy czterech obiadów dla rodziny. Wszystko jest przygotowane i podane na czas, a Ty masz mieć tylko dobrą zabawę i spokojną głowę.

Jaka cena taki standard?

Z tym standardem to bywa różnie. Nie zawsze hotele, z którymi współpracują biura podróży, są komfortowe. Często mieszkanie w niewielkim domku letniskowym pachnącym świeżym drewnem, może być o wiele bardziej przyjemne. Ilość gwiazdek nie zawsze idzie w parze z komfortem, o czym można się przekonać na własnej skórze. Jeśli zdecydujesz się na domek z własnym basenem czy sauną, masz pewność, że nikt Ci nie zajmie tych atrakcji. W hotelu byłoby to rzadko możliwe. Spora ilość gości przekłada się na większe obłożenie hotelowych atrakcji.

Komfort podróżowania – to podstawa

Jeśli decydujesz się na wakacje zorganizowane przez biuro podróży, wtedy Twoja podróż będzie bardzo dobrze zorganizowana. Biura  korzystają zazwyczaj z lotów samolotami czarterowymi, dlatego masz gwarancję, że lotu nie odwołają ot tak po prostu. Loty takimi liniami to także pewność komfortowego powrotu do kraju w sytuacji zamknięcia granicy. Każda trudniejsza sytuacja będzie rozwiązana, a Ty spokojnie wrócisz do kraju. Oprócz tego masz bezpośrednie połączenie do egzotycznych krajów. Lecąc na własną rękę, trzeba się przesiadać, nieraz po kilka razy.

Zobacz także  Podstawowe zwroty po francusku dla turystów

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Oprócz lukratywnej oferty wyjazdowej liczy się także gwarancja bezpieczeństwa. Szczególnie podróże w dalekie kraje, poza Unię Europejską związane są z większym ryzykiem utrudnionej komunikacji. Trudno dostać się do lekarza i nie ma zwrotów od NFZ w Polsce za leczenie. Każda kontuzja czy leczenie zęba pociąga za sobą duże koszty. Dlatego też niezbędne staje się wykupienie polisy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Turystyczny Fundusz Gwarancyjny chroni klientów biur podróży, oferując II filar zabezpieczenia finansowego. Jest to gwarancja zwrotu pieniędzy w chwili ogłoszenia niewypłacalności przez biuro podróży.

Jeśli podróżujesz na własną rękę masz możliwość wykupienia atrakcyjnej polisy. Każdy ubezpieczyciel ma inną ofertę i może Ci coś ciekawego zaproponować. Dlatego sprawdź dokładnie wybrane polisy i wybierz odpowiednią dla siebie. Najlepiej zrobić to za pomocą sprytnego narzędzia:https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wyjazd-za-granice/, które porówna oferty z kilkuset firm. Wtedy wybór będzie o wiele prostszy. Natomiast w przypadku korzystania z biura podróży zyskujesz ubezpieczenie grupowe na czas wyjazdu. Lepiej jednak wykupić dodatkowo polisę, aby pakiet zabezpieczeń był jeszcze większy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które wczasy będą lepsze. Są plusy i minusy podróżowania na własną rękę i przez biuro p0odróży. Najmocniejsza kartą przetargową biur podróży jest organizacja wyjazdu i jasne warunki finansowe. Jeżdżąc samodzielnie, zyskujesz jednak coc więcej. Satysfakcje z dobrze zaplanowanego wyjazdu oraz wolną rękę. Wybierz odpowiednio, aby wakacje stały się dla Ciebie spełnieniem pragnień podróżniczych. Bezpieczne, komfortowe i pełne atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *