Wieża eiffla w Paryżu zimą

Ferie zimowe w Paryżu: co zobaczyć? Jak się przygotować?

Paryż to jedno z miast, w których przez cały rok sporo się dzieje. W związku z tym jest to lokalizacja, która idealnie sprawdzi się jako miejsce na zimowy wyjazd. Turystów będzie wówczas mniej niż w sezonie, a bilety lotnicze i noclegi w styczniu i w lutym będą tańsze. Co warto zobaczyć w Paryżu? Jak przygotować się do wyjazdu?

Czy warto wyjechać na ferie zimowe do Paryża?

Zimowy wyjazd do francuskiej stolicy to szansa na:

  • zwiedzanie z mniejszą ilością turystów — bez kolejek i bez pośpiechu;
  • oszczędzanie — poza sezonem ceny noclegów, lotów, ale też atrakcji są znacznie niższe;
  • podziwianie iluminacji i świątecznych jarmarków — na początku roku wiele z nich jest jeszcze otwartych;
  • skorzystanie z zimowych atrakcji w wyjątkowej odsłonie — łyżwy czy zimowy spacer po zaśnieżonym mieście są wyjątkowym przeżyciem, którego nie doświadczysz w sezonie.

Paryż to miasto, w którym z pewnością nie będzie Ci się nudziło zimą. Choć dni są krótsze niż latem, a ryzyko opadów deszczu czy śniegu znacznie wyższe niż w sezonie, podczas dobrej pogody możesz zwiedzać stolicę. Gdy warunki atmosferyczne się zmienią i będą mniej sprzyjające, możesz skupić się na licznych atrakcjach ulokowanych w budynkach.

Jakie atrakcje zobaczyć w Paryżu zimą? 3 najciekawsze propozycje

Paryż to centrum wielu atrakcji, z których możesz korzystać przez cały rok. Francuska stolica to miasto mody, kultury i sztuki. Miłośnicy tych dziedzin znajdą w nim coś dla siebie. Poniżej znajdziesz 3 miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić nawet podczas krótkiego pobytu. Każde z nich jest inne, ale jednocześnie wyjątkowe.

Zobacz także  Bilety online do atrakcji w Paryżu - GetYourGuide

1. Wieża Eiffla

Wieża Eiffla to wizytówka Paryża i całej Francji, dlatego będąc w mieście, zdecydowanie warto ją odwiedzić. Niezwykła architektura budowli, jej historia i specyfika sprawiają, że każdego dnia przyglądają się jej tysiące turystów. Warto do nich dołączyć, ponieważ sama wieża oraz jej otoczenie robią pozytywne wrażenie na każdym, kto się obok nich znajdzie. 3 platformy widokowe i ponad 320 metrów wysokości dają turystom możliwość podziwiania całego miasta z niezwykłej perspektywy.

2. Muzeum Luwr

Muzeum Luwr to niezwykłe miejsce, w którym znajdują się m.in. takie dzieła jak Mona Lisa, Wenus z Milo czy posągi egipskie. Dawny pałac królewski, przekształcony na muzeum, ma niezwykłą architekturę. Odwiedzając go, trudno zdecydować, co chce się podziwiać najpierw: sam budynek czy to, co się w nim znajduje. Warto jednak wiedzieć, że wszystkich dzieł jest tam tak dużo, że podczas jednego wyjścia nie ma najmniejszych szans, aby zobaczyć każde z nich. Odwiedzin musiałoby być kilkadziesiąt — szacuje się, że nawet 100 —  aby zobaczyć wszystko, co zgromadzono na wystawach. Szansę na podziwianie choćby ułamka dorobku kulturalnego zgromadzonego w Luwrze mimo to warto wykorzystać.

3. Disneyland

Disneyland to atrakcja dla dzieci i dla dorosłych. Jest to miejsce pełne magii, które docenią wszyscy miłośnicy kultowych bajek. Można w nim skorzystać z kilkudziesięciu różnych atrakcji, a do tego odwiedzić specjalne sklepiki czy restauracje. Po całym parku przechadzają się postacie z kreskówek. Można sobie z nimi zrobić zdjęcie. Parady i liczne widowiska sprawiają, że atrakcji dla turystów w każdym wieku zdecydowanie tam nie brakuje. Im więcej czasu spędzisz w Disneylandzie, tym bardziej odpoczniesz i poczujesz magię dzieciństwa.

Paryż to miejsce, w którym znajdziesz setki miejsc wartych odwiedzenia. Te najbardziej kultowe to właśnie wieża Eiffla, Muzeum Luwr i Disneyland. Nawet podczas krótkiego pobytu warto zobaczyć każde z nich i cieszyć się niezwykłą atmosferę.

Zobacz także  Z biurem podróży czy samodzielnie - jak zaplanować urlop?
Na stronie https://rankomat.pl/turystyka/ferie-zimowe znajdziesz najważniejsze informacje na temat ferii zimowych. Dzięki nim dowiesz się m.in. kiedy rozpoczynają się ferie w Polsce, ile trwają i jak się do nich przygotować.

Jak się przygotować do wyjazdu na ferie zimowe do Paryża?

Przygotowanie się do wyjazdu do Paryża warto zacząć od zgromadzenia niezbędnych dokumentów, w tym karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Warto też sprawdzić ważność swoich dokumentów — dowodu lub paszportu. Następnie powinieneś zadbać o nocleg i transport w wybranym terminie. Ważne jest też sporządzenie szczegółowej listy tego, co ze sobą zabierzesz na wyjazd. Dzięki niej o niczym nie zapomnisz. Ostatnim, ale bardzo ważnym krokiem, jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne do Francji — na co zwrócić uwagę podczas zakupu polisy? 

Jeśli planujesz zakup polisy ubezpieczeniowej, zwróć uwagę na:

  • zakres ochrony,
  • sumę ubezpieczenia,
  • ewentualne wyłączenia,
  • maksymalne koszty leczenia i ratownictwa,
  • możliwość dokupienia dodatkowych ubezpieczeń.

Wnikliwie przeanalizuj wszystkie zapisy. Dzięki nim dowiesz się, jaki jest zakres ochrony, na jakie wsparcie możesz liczyć w konkretnych sytuacjach, ale również, jak ubiegać się o rekompensatę poniesionych szkód.

Paryż to idealne miasto do tego, by odwiedzić je zimą. Wówczas jest taniej i mniej tłoczno. Warto sporządzić listę miejsc, które chcesz w nim zobaczyć, a także odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Wówczas zwiedzisz francuską stolicę bezpiecznie i bez stresu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *