Atrakcje dla dzieci w Paryżu – TOP 10

Atrakcje dla dzieci w Paryżu – TOP 10

Dla większości dzieci wycieczka do Paryża kojarzy się z jednym: parkiem rozrywki Disneyland. Dla rodziców prawdziwą trudnością jest znalezienie angażujących zajęć, które nie zakończą się stwierdzeniem „nudzi mi się”. Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na spędzanie czasu w Paryżu, które przekonają najmłodszych, że Paryż ma coś więcej do zaoferowania niż postacie z kreskówek czy rollercoastery.

1. Puszczanie łódek na stawie w Ogrodach Luksemburskich

Ogród Luksemburski puszczanie łódekOd prawie 140 lat Paryżanie hołdując tradycji zwanej „P’tits Voiliers” zabierają swoje dzieci przed Pałac Luksemburski, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można w pobliskim stawie puszczać drewniane łodzie. To niezwykła frajda dla najmłodszych. Dzieci ścigają się z łodziami po wodzie, a rodzice siedząc wygodnie w charakterystycznych zielonych leżakach mogą odpoczywać obserwując swoich milusińskich. Koszt wypożyczenia łodzi to 4€ za 30 min.

2. Przejażdżka na karuzeli

We Francji praktycznie nie ma placu, który nie jest wyposażony w karuzelę. Wprawdzie nie wszystkie z nich są pięknościami z okresu Belle Époque, lecz przejażdżka na drewnianym koniku zawsze stanowi frajdę dla dzieci. W Paryżu jest mnóstwo karuzel, do tych najładniejszych zalicza się karuzelę w Ogrodach Luksemburskich, karuzelę przy Forum les Halles, karuzelę przy Wieży Eiffla i w Lasku Bolońskim. Koszt 3 minutowej przejażdżki zaczyna się od 2,50€.

3. Park zoologiczny

W Paryżu znajduje się sporo atrakcji o tematyce zwierzęcej, niektóre z płatnym wstępem, a niektóre zupełnie za darmo. Park Zoologiczny (Parc Zoologique de Paris), mieszczący się w Lasku Bolońskim, to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Jest podzielony na pięć stref biologicznych: Patagonia, Europa, Gujana Francuska, Madagaskar i Sahel. Powierzchnię 14,5 hektara zamieszkuje ponad 180 gatunków zwierząt.

Zobacz także  RER - Szybka Sieć Regionalna Île-de-France

strona-www Strona WWW: https://www.parczoologiquedeparis.fr

4. Miasteczko dzieci (Cite des Enfants)

Miasteczko dzieci to dwie interaktywne wystawy otwarte dla dzieci w dwóch różnych kategoriach wiekowych: 2-7 lat oraz 5-12 lat. Na powierzchni ponad 1700 m² najmłodsi mogą aktywnie uczestniczyć w eksperymentach, animacjach i warsztatach naukowych w zakresie obejmującym nauki ścisłe. Dokładny harmonogram oraz ceny biletów dostępny na stronie:

strona-www Strona WWW: http://www.cite-sciences.fr/en/explore/permanent-exhibitions/cite-des-enfants/

Aquarium de Paris - oceanarium w Paryżu5. Aquarium de Paris

Kolejne fascynujące miejsce do odwiedzenia z dziećmi znajduje się w w pobliżu Wieży Eiffla – Aquarium de Paris. W oceanarium najmłodsi mogą podziwiać florę i faunę z mórz i oceanów z niemal całego świata. W kilkudziesięciu różnych zbiornikach znajduje się ponad 10 000 gatunków ryb, które niewątpliwie zachwycą dzieci, jak i dorosłych.

6. Lot balonem w Parc André Citroën

Paryż ma do zaoferowania wiele punktów widokowych, jednak dla dzieci niezwykłą atrakcją będzie podziwianie panoramy Paryża podczas lotu balonem w Parc André Citroën. Balon wzosi się na wysokość 300m. Koszt biletów to 12€ dla dorosłych, 6€ dla dzieci a dla dzieci poniżej 3 roku życia wstęp darmowy. Przed lotem warto skontaktować się z obsługą, aby potwierdzić, że warunki pogodowe nie uniemożliwiają lotu.

strona-www Strona WWW: http://www.ballondeparis.com/fr/infopratique/infos-pratiques

7. Jardin d’Acclimatation

Ogród Jardin d’Acclimatation to kraina niczym z dziecięcych marzeń. Na jego terenie najmłodsi znajdą naprawdę mnóstwo atrakcji: łodzie, małpi gaj, tory przeszkód, huśtawki, marionetki, teatrzyki, zoo, salon krzywych luster. Część z nich jest bezpłatna. Podczas gdy dzieci zajmą się zabawą, rodzice mogą obserwować swoje pociechy na rozstawionych wokół leżakach.

strona-www Strona WWW: http://jardindacclimatation.fr

8. Wodny Park Aquaboulevard

Aquaboulevard de Paris to wodny park rozrywki znajdujący się w XV dzielnicy Paryża. Wprawdzie nie wyróżnia się on niczym szczególnym na tle polskich aquaparków, jednak jeśli brak nam pomysłu na deszczowe popołudnie, jest to miejsce godne uwagi. Najmłodsi, oprócz licznych basenów, znajdą tutaj zjeżdżalnie wodne, sztuczne fale, skoki na linie do wody i inne atrakcje.

Zobacz także  Gdzie można wybrać się z lotniska Modlin?

strona-www Strona WWW: https://www.aquaboulevard.fr

9. Palais de la Découverte

Pałac odkryć to miejsce, które może zainteresować nieco starsze dzieci. Muzeum, poprzez wystawy, eksperymenty, symulacje 3D i eksponaty, prezentuje praktyczne zastosowanie nauk ścisłych: matematyki, biologii, chemii, fizyki, geologii. To nauka poprzez zabawę – dzieci mogą poznać prawa przyrody poprzez przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W pałacu znajdziemy również planetarium.

10. Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Naturalnej to jedno z największych i najciekawszych muzeów o tematyce przyrodniczej, które wzbudzi zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych. Dzieli się na trzy części: Galerię Ewolucji, Galerię Anatomii Porównawczej i Paleontologii oraz Galerię Mineralogii i Geologii. W Galerii Ewolucji znajdziemy ponad 7000 eksponatów – wypchanych zwierząt z różnych stref klimatycznych. W galerii poświęconej paleontologii dzieci mogą podziwiać jedną z najpiękniejszych wszechstronnych kolekcji szkieletów na świecie. Z kolei Galeria Mineralogii i Geologii w ciekawy sposób przybliża historię minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *