Lasek buloński – płuca Paryża

Lasek buloński – płuca Paryża

Lasek buloński (Bois de Boulogne) zajmujący powierzchnię 846 hektarów bez wątpienia zasługuje na miano prawdziwego lasu. Jego powierzchnia jest 2,5 krotnie większa niż Central Parku w Nowym Jorku i aż 5,3-krotnie niż Hyde Park w Londynie!

Znajdujący się w XVI dzielnicy Paryża lasek boloński oferuje niezliczone atrakcje zarówno dla turystów, jak i spragnionych natury Paryżan. W parku znajdują się lasy dębowo-sosnowe, dwa sztuczne jeziorka i kaskady, wodospady, ogrody, szklarnie, eleganckie restauracje, hipodrom i – przede wszystkim – mnóstwo zieleni.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji 28 kilometrów szlaków do jazdy konnej i 15 km ścieżek rowerowych oraz szlaki do pieszych wędrówek.

Warto udać się do uważanego za najpiękniejszą część lasku Parku Bagatelle. Park zasłynął z uroczej scenerii: romantycznych mostków i oczek wodnych, dzikich grot, kaskad oraz kwitnących przez cały rok kwiatów. Warto spędzić w tej części nieco więcej czasu.

Rodzice z dziećmi niewątpliwie docenią ogrody zwane Jardin d’Acclimatation. Place do zabaw, huśtawki, karuzele, możliwość przejażdżki na kucyku lub mini-pociągiem a także dwie ekspozycje dla dzieci zapewnią maluchom rozrywkę na długie godziny. To także idealne miejsce na naukę psa jak chodzić na smyczy.

Ciekawostki o lasku bulońskim:

  • Lasek dobrze znany jest miłośnikom róż – w rozarium rośnie ponad 1200 różnych odmian tych kwiatów, odbywa się tutaj również doroczny Międzynarodowy Festiwal Róż.
  • Po zmroku lasek zmienia swoje oblicze – jego ciemne zaułki sprzyjają prostytucji, przestępczości i handlu narkotykami.
  • Nazwa lasku pochodzi od miasta na północy Francji – Boulogne-sur-Mer – miejsca pielgrzymki Króla Filipa V.

Przydatne informacje:

adres Adres:
Bois de Boulogne, 75016 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia: Czynny codziennie całą dobę
rsz_tourism_icon_18 Cena: Wejście bezpłatne
dojazd Dojazd: metro-paryz Metro 10 Paryż, stacja: Porte d’Auteuil
metro-paryz Metro 1 Paryż, stacja: Porte Maillot
metro-paryz Metro 2 Paryż, stacja: Porte Dauphine
RER C Paryż, stacja: Neuilly – Porte Maillot
Zobacz także  Płomień Wolności – ku czci Księżnej Diany

Zdjęcia z lasku bulońskiego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *