Kabaret Lido w Paryżu

Kabaret Lido w Paryżu

Lido de Paris na Avenue des Champs-Elysées to jeden z najbardziej popularnych kabaretów i to nie tylko w Paryżu, ale i na świecie. Już od 1946 roku organizuje niesamowite spektakle, z których najbardziej znane są „Bonheur” i „Bluebell”. Do znaków rozpoznawczych kabaretu należy między innymi prawdziwy francuski kankan, piękne tancerki i eleganccy tancerze. Kabaret stawia również na niesamowite atrakcje, jak chociażby malowanie światłem.

Lido po 2015

Trzy lata temu kabaret Lido przeszedł poważne zmiany. Właśnie wtedy zaproponował nowoczesny spektakl. Dekoracje umieszczone są nie tylko na scenie, ale dodatkowo malowane światłem i laserami. Nowe technologie, starannie dopracowane stroje oraz świetnie dobrana choreografia pozwala publiczności przenieść się w różne epoki Paryża na przestrzeni lat. Mimo nowej oprawy Lido wciąż pozostaje tradycyjnym, francuskim kabaretem.

„Le Bonheur”

Spektakl kabaretu Lido, który w tłumaczeniu oznacza „Szczęście”, zobaczyło już blisko 6 milionów osób z całego świata. „Le Bonheur” wciąż zbiera w większości same pozytywne opinie, a zdecydowana większość widzów wydaje się oczarowana tym, co zobaczyła na scenie. Największe wrażenie wywierają wspaniale tancerki, jak również cała choreografia. Dużym atutem kabaretu Lido jest niezwykła różnorodność. Za kulisami przez cały spektakl panuje pośpiech, kiedy tancerki muszą przebierać się aż kilkanaście razy, za każdym razem mając na to zaledwie kilka minut. Każda stylizacja zachwyca ozdobami, kolorami i jest niezwykle efektowna. W jednej chwili tancerki są rajskimi ptakami o długich kolorowych piórach, a już po chwili przeobrażają się w niewolnice ze starożytnego Egiptu czy hinduskie boginie.

Tancerki-gigantki

Nie każdy wie, że tancerki uczestniczące w kabarecie mają średnio 180 centymetrów wzrostu. Są to kobiety, które były zbyt wysokie do zespołów baletowych, ale na scenie Lido mogą pokazać swój talent. Niejednokrotnie występy bywają są dla nich naprawdę męczące, tym bardziej, że tancerki występują w nocy i to zazwyczaj aż na dwóch spektaklach. Pracują niezwykle intensywnie, do tego muszą pilnować diety i wytrwale trenować, by utrzymać formę. Warto się jednak starać, bo kabaret Lido to miejsce, które pozwala zdobyć w przyszłości międzynarodową karierę. Tutaj wysokie wzrost staje się atutem. Im wyższa tancerka, tym chętniej przyjmowana w szeregi kabaretu Lido, bo dzięki temu doskonale widać ją na scenie. Najwięcej tancerek pochodzi z Wysp Brytyjskich i Australii. Samych Francuzek jest niewiele, gdyż rzadko osiągają pożądany przez szefów kabaretu wzrost.

Zobacz także  Muzeum Grevin – figury woskowe jak żywe

Przydatne informacje:

adres Adres: 116 Av. des Champs-Élysées, 75008 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia: w zależności od godziny spektaklu
rsz_tourism_icon_18 Cena: Bilet normalny – od 356,20
dojazd Dojazd: metro-paryz metro1-paryz, stacja: George V
autobusy-paryz linie nr: 42, 73, 83, 93
– przystanek: Champs-Élysées Clémenceau
strona-www Strona WWW: https://www.lido.fr/en

Bilety na spektakl w Lido Paris:

 

Zdjęcia z kabaretu Lido:

Prezentacja Lido:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *