Muzeum Grevin – figury woskowe jak żywe

Muzeum Grevin – figury woskowe jak żywe

Muzeum Figur Woskowych w Paryżu? Oczywiście! Figury woskowe do złudzenia przypominające prawdziwych ludzi możemy podziwiać w słynnym muzeum przy Boulevard Montmartre.

Muzeum Grevin powstało w 1882 roku z inicjatywy redaktora naczelnego Meyera, który w tenże sposób chciał wypromować osobistości przewijające się na łamach gazet. Meyer do współpracy przy ‘plastikowej gazecie’ zaangażował znanego karykaturzystę Alfreda Grevin, któremu obiekt zawdzięcza swoją nazwę. Muzeum usytuowane w prestiżowej dzielnicy Paryża, odniosło spory sukces w kraju i za granicę.

W Grevin czeka na nas niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze znanym osobistościami. I tak znajdują się tutaj między innymi znani:

  • Politycy: Obama, Putin, Sarkozy
  • Piosenkarze: Edith Piaf, Michel Jackson, Lady Gaga
  • Aktorzy: Angelina Jolie, Brad Pitt, George Clooney
  • Postaci historyczne: Joanna d’Arc, Napoleon, Henryk IV
  • Postaci z kreskówek: Obelix i Asterix, Mały Książę

a także papież, słynni mistrzowie kuchni oraz naukowcy.

Ciekawostki o Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu:

  • W ciągu ponad 130-letniej historii muzeum przewinęło się ponad 2000 figur woskowych. Manekiny po 40 latach są przetapiane, jednak zachowuje się ich głowy.
  • O tym, czyja rzeźba stanie w muzeum decyduje 12-osobowe jury, które wybiera z listy osób sugerowanej przez Internautów.
  • Proces tworzenie woskowego sobowtóra trwa zazwyczaj około pół roku. Wszystkie rzeźby posiadają prawdziwe, ludzkie włosy. Zdarza się, że ubrane są one w odzież podarowaną przez samych modeli.

Bilety do Muzeum Figur Woskowych Grevin:

Aby jak najlepiej kupić bilety do Muzeum Grevin w Paryżu, warto skorzystać z zaufanych platform sprzedaży biletów. Rezerwacja online umożliwia wygodne zakupienie biletów z wyprzedzeniem, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć długich kolejek. Należy także pamiętać o wybraniu odpowiedniej pory wizyty, aby uniknąć tłumów i cieszyć się spokojnym zwiedzaniem. Po dokonaniu zakupu biletów, warto je wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, aby mieć je łatwo dostępne podczas wejścia do muzeum. Polecamy rezerwację biletów przez GetYourGuide:

Przydatne informacje:

adres Adres:
10 Boulevard Montmartre, 75009 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia:od poniedziałku do soboty od 10:00 do 18:30
soboty i niedziele od 10:00 do 19:00
rsz_tourism_icon_18 Cena:od 26€/ osobę
wstęp bezpłatny dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.
dojazd Dojazd:metro-paryz Metro 8 Paryż Metro 9 Paryż, stacja: Grands Boulevards
Strona WWW Strona WWW:http://www.grevin-paris.com

Zdjęcia z Muzeum Grevin:

Zobacz także  Opera Garnier – w cieniu upiora

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *