Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić przed podróżą do Francji?

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić przed podróżą do Francji?

Nieszczęśliwy wypadek lub choroba to coś, o czym mało kto myśli, udając się na wymarzoną wycieczkę nie tylko do Francji, ale gdziekolwiek za granicę. Sami dwukrotnie w podróży musieliśmy korzystać z opieki lekarskiej: raz sprawcą zamieszania była angina dziecka, za drugim razem zwichnięta ręka. Gdybyśmy przed wyjazdem nie wykupili ubezpieczenia, nasze portfele byłyby uboższe o ponad 680€!

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto wykupić przed podróżą do Francji

 1. Koszty leczenia za granicą są horrendalnie wysokie

  Nikt nie planuje choroby – wypadek może wydarzyć się wszędzie. Wystarczy poślizgnąć się na ulicy i już mamy kłopot. Koszty leczenia za granicą są nieporównywalnie wyższe niż w Polsce. Przykładowe koszty leczenia we Francji wyglądają następująco:

 • Koszt wizyty u lekarza specjalisty: 80 do 150€
 • Koszt hospitalizacji: do 446€ za dobę
 • Transport medyczny do Polski ok. 1200-1500€

W przypadku cięższej choroby wymagającej kilkudniowej hospitalizacji i specjalistycznych zabiegów lekarskich, nasz rachunek może opiewać nawet na kilka tysięcy euro. Nie pozwólmy, aby z wakacji zamiast niezapomnianych wspomnień przywieźć długi, które będziemy spłacać przez kolejne miesiące, a nawet lata.

 1. Ubezpieczenie turystyczne to marginalny koszt podróży

  Cena za spokój w podróży jest nieporównywalnie niska w stosunku do ogromnych kosztów leczenia, z którymi musielibyśmy się zmierzyć w przypadku tragedii. Korzystając ze sprawdzonego przez ubezpieczenia turystycznego „Aviva w podróży” za dzień ubezpieczenia zapłacimy już od kilku złotych. I tak czteroosobowa rodzina wybierająca się na 4 dni do Paryża za ubezpieczenie dla wszystkich członków zapłaci jedynie 64 zł. To marginalny wydatek w stosunku do kosztu biletów lotniczych czy zakwaterowania. I o ile nic się nie stanie, jeśli zaoszczędzimy kupując noclegi o nieco niższym standardzie, o tyle oszczędzanie na ubezpieczeniu może nas w najgorszym wypadku wiele kosztować.

Zobacz także  Z biurem podróży czy samodzielnie - jak zaplanować urlop?

 

 

 

Koszt ubezpieczenia turystycznego Aviva na wyjazd do Paryża na weekend, 4 i 7 dni obrazuje poniższa tabelka: ubezpieczenie turystyczne - kalkulacja - wyciezczka do Francji

Sprawdź tutaj szczegóły ubezpieczenia turystycznego AVIVA w podróży.
 1. Ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę

  Towarzystwo Aviva posiada 3 rodzaje polis turystycznych, które posiadają różne zakresy ubezpieczeń. Ubezpieczenie możemy dopasować do charakteru wyjazdu naszego stanu zdrowa (przewlekłe choroby) i naszych dodatkowych potrzeb (np. ubezpieczenie bagażu). W ramach ochrony, osoby ubezpieczone mają zapewnione pokrycie kosztów leczenia i assistance, polisę odpowiedzialności cywilnej i na wypadek wyrządzenia szkód osobom trzecim, odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku oraz – tu już w zależności od rodzaju polisy – objęcie ubezpieczeniem bagażu, sprzętu sportowego mieszkania i rezygnacji z podróży.

 1. Ubezpieczenie gwarantuje sprawną pomoc w języku polskim

  Polisa turystyczna Aviva to gwarancja, że nawet w przypadku problemów zdrowotnych, wypoczynek będzie przebiegał w spokoju. Niezbędną pomoc organizuje centrum alarmowe Aviva, którego linia alarmowa działa przez całą dobę. Konsultanci umawiają wizytę lekarską, organizują zakup lekarstw lub transport do szpitala. Oznacza to, że nie musimy samemu szukać odpowiedniego specjalisty. Jest to szczególnie wygodne szczególności we Francji, gdzie jak wiadomo język angielski nie jest chętnie używany.

Kliknij tutaj, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *