kompleksowa pielęgnacja skóry

Bądź jak prawdziwa paryżanka – kompleksowa pielęgnacja skóry, która naprawdę działa

Rodowite mieszkanki Paryża mają w sobie niemałą tajemniczość i mogą przyciągać wzrok strojem. Wygląd ich skóry także zwraca na siebie uwagę – nie tylko ubiór. Dowiedz się, jak uzyskać podobny efekt.

Sekret urody paryżanek czasami trudno zrozumieć. Nie mamy na myśli doskonale wystylizowanych kobiet niczym z wybiegu. Tajemnica ich doskonałego wyglądu tkwi w skrupulatnej pielęgnacji oraz nonszalanckiego stylu bycia. Elegancja, jaką emanują, nie jest przytłaczająca i podkreśla wszystkie atuty kobiecości. Zainspiruj się i stwórz plan pielęgnacji na swoją miarę. Sprawdź, jak tego dokonać. 

Każda skóra jest inna, czyli podążaj za potrzebami

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy krok po kroku? Od czego należy zacząć? Plan twojej pielęgnacji cery musi być prawdziwie przemyślany, mimo że chaos to drugie imię rodowitych paryżanek. Tylko to zagwarantuje ci widoczne efekty, na których ci zależy. Każda cera jest inna, na co ma wpływ mnóstwo różnorodnych czynników. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • wiek;
  • zmiany hormonalne;
  • tryb życia;
  • pracę;
  • choroby przewlekłe;
  • pielęgnację codzienną i gabinetową;
  • poziom stresu;
  • nawodnienie.

Pielęgnacyjne ABC – zacznij od oczyszczania

Oczyszczanie skóry to podstawowa czynność, bez której kolejne etapy nie będą mieć sensu. Wie o tym każda rodowita paryżanka. Rodzaj kosmetyku powinien zostać oczywiście dopasowany do stanu cery. Posiadaczki tłustych i mieszanych preferują produkty w formie pianek, czy żeli. Mleczka i olejki świetnie sprawdzą się dla skór suchych, wrażliwych czy dojrzałych. Oprócz konsystencji ważne są również substancje w nich zawarte, jednak produkt do demakijażu nie ma na celu pielęgnować – w bezpieczny i dokładny sposób ma zmyć makijaż i inne zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia. 

Zobacz także  Co powinno zawierać ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Nawilżanie – każda skóra go potrzebuje

Bez względu na to, jaka jest twoja cera – nawilżanie to podstawa. Może przybierać różne formy, jednak kompleksowa pielęgnacja nie obędzie się bez niego. Naturalnie w skórze każdego człowieka występuje kwas hialuronowy, który ma zdolność do wiązania wody. Niestety wraz z wiekiem jego ilość zaczyna stopniowo spadać, co odbija się na jej kondycji. Dobry krem do twarzy na bazie kwasu hialuronowego dba o prawidłowe nawilżenie i skutecznie walczy z odwodnionym naskórkiem. Wzbogacony o substancje emolientowe zapobiega wyparowaniu wody, a także niweluje uczucie suchości. Na rynku dostępne są kosmetyki lekkie, idealne dla cer bardziej problematycznych i tłustych, a także te bardziej treściwe.

Złuszczanie – nie zapominaj o nim

Naturalnym procesem skóry jest odnowa naskórka, średnio co 28 dni. Warto wspomóc ten proces, włączając do pielęgnacji peeling. Można go wykonywać co tydzień lub co dwa tygodnie – w zależności od potrzeb skóry. Jego zadaniem będzie przede wszystkim przyspieszenie regeneracji, złuszczenie martwego nagromadzonego już naskórka, rozjaśnienie oraz otwarcie drogi na działanie innych aktywnych kosmetyków. Najlepszym rozwiązaniem będzie preparat enzymatyczny, który sprawdzi się w większości przypadków. Szukaj z nim kwasów owocowych, enzymów z ananasa i papai.

Cera problematyczna – popracuj nad defektami

Oprócz oczywistych etapów, które można zaliczyć do podstaw pielęgnacji – często konieczne jest wdrożenie tzw. specjalnych produktów. Zanim to zrobisz, skonsultuj swój problem ze specjalistą, czyli lekarzem dermatologiem. Wiele zmian skórnych m.in. trądzik, AZS czy łuszczycę należy leczyć farmakologicznie – pielęgnacja staje się wówczas ważnym dodatkiem. W późniejszych etapach należy skupić się na substancjach aktywnych, które w zauważalny sposób pomogą zminimalizować defekt skórny. Posiadaczki cer dojrzałych będą zadowolone z rewelacyjnego działania retinolu i witaminy C, skóry trądzikowe docenią działanie kwasów AHA i BHA, a naczyniowe – roślinnych wyciągów z rutyny i kasztanowca.

Zobacz także  Jakie buty przygotować do zwiedzania Paryża i innych europejskich miast?

Czerpanie inspiracji z innych kultur daje szerszy pogląd na świat i otwiera horyzonty. Nie jest ważne, czy dotyczy wyglądu, stanu cery czy innych kwestii. Stan skóry jest ważny i ma wpływ na twoje samopoczucie, a nawet zdrowie – nie bagatelizuj codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *