Jak wybrać dobrą lodówkę turystyczną?

Jak wybrać dobrą lodówkę turystyczną?
Lodówka turystyczna bardzo przydaje się w długiej podróży samochodem lub w czasie campingu, na wakacjach na łonie natury, pod namiotem. Jak wybrać dobry model? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Rodzaje lodówek turystycznych

Jest wiele rodzajów lodówek turystycznych. Najtańszą opcją jest specjalna torba termiczna, wykonana z poliestru lub innego mocnego włókna. Trzyma zarówno niskie jak i wysokie temperatury. Jest dobrą opcją, jeśli na przykład musimy przewieźć zakupy ze sklepu lub chcemy w krótką podróż zabrać lunch, kanapki.

Inne rozwiązanie to lodówka samochodowa na wkłady chłodzące. Należy je najpierw zamrozić w zamrażarce – mogą utrzymać niską temperaturę nawet przez 12 godzin. Wkłady umieszczamy na samej górze, po włożeniu wszystkich produktów.

Warto rozważyć także lodówkę zasilaną elektrycznie. Można ją podpiąć zarówno w samochodzie jak i do zwykłego gniazdka. Taka lodówka turystyczna przyda się na wakacyjne wyjazdy, będzie trzymać chłód tak długo jak długo będzie podłączona. Jeśli dodatkowo umieścimy w niej kilka wkładów, schłodzi żywność także w czasie dłuższych postojów.

Jak wybrać dobrą lodówkę

Przy wyborze konkretnego modelu, zwróćmy uwagę na kilka czynników. Istotną kwestią jest pojemność – powinniśmy ją dopasować w zupełności do naszych potrzeb. Ważna jest również temperatura chłodzenia. Lodówki na wkłady czy torby termiczne podtrzymują temperaturę, nie chłodzą, natomiast na przykład lodówki elektryczne mogą osiągnąć temperaturę 7-8 stopni Celsjusza. Weźmy pod uwagę także zużycie energii. Wydajność sprzętu zależy od jego typu – na rynku poza opisanymi wyżej lodówkami są jeszcze modele kompresorowe lub absorpcyjne – będą one jednak mniej wydajne niż lodówka termoelektryczna.

Niezłą lodówkę na podróż kupimy za kilkaset złotych. Bardziej zaawansowane, droższe modele będą mieć na przykład termostat i możliwość regulacji temperatury chłodzenia, wyświetlacz LCD, na którym zobaczymy temperaturę czy kontrolki chłodzenia i grzania. Istotna jest również jakość wykonania uchwytów – nie mogą się one uszkodzić podczas podnoszenia czy przenoszenia sprzętu.

Zobacz także  Wakacje za granicą – gdzie rezerwować nocleg?

Dobra lodówka przydaje się w podróży, podczas pikniku, na plaży, nawet w czasie codziennych zakupów. Oczywiście, jeśli przemieszczamy się samochodem jest najbardziej poręczna. Jeżeli potrzebujemy czegoś niewielkiego, co przypniemy na przykład do roweru, znacznie lepszą opcją jest torba termoizolacyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *