Masyw Centralny Francji – poznaj wyżynno-górską krainę w południowej Francji

Masyw Centralny Francji – poznaj wyżynno-górską krainę w południowej Francji

Masyw Centralny Francji dzieli się na grupy gór i płaskowyże, przy czym niezwykle ciekawym łańcuchem górskim są tutaj Sewenny. To grzbiety stworzone głównie z łupów, granitów i wapieni, znajdujące się w południowej części masywu. Okazuje się, że ten region jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Faktem jest, że na terenie masywu znajduje się również park Wulkanów Owernii i Livrados-Forez. Przyjrzyjmy się temu, jakie atrakcje czekają na nas w tym miejscu. Co kryje w sobie Masyw Centralny Francji? Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i co warto zobaczyć?

Masyw Centralny Francji

Czym cechuje się ta okolica? Mamy tu przede wszystkim krajobraz powulkaniczny i gorące źródła mineralne. Chętnie korzystają z nich uzdrowiska. Masyw Centralny Francji to obszar, który ma wiele atrakcji. Jeśli planujemy wypoczynek na świeżym powietrzu, jednocześnie pragnąc poznać historię Francji, warto rozważyć wycieczkę w to miejsce. Liczne osoby wskazują, że camping na terenie Francji to ciekawa forma podróżowania. Każde miejsce dostępne dla turystów jest odpowiednio wyposażone, zorganizowane i utrzymane, tak aby odwiedzający byli zadowoleni.

Czym wyróżnia się teren tego obszaru? Przede wszystkim jest pagórkowaty, z wieloma łąkami, lasami, rzekami i jeziorami. Spotkamy tutaj nieczynne wulkany i malownicze wioski, które zachwycają swoim urokiem. Najsłynniejsze miasta tej okolicy to z pewnością:

  • Vichy,
  • Limoges,
  • Clermont-Ferrand.
  • Aveyron,
  • Lozère.

Każdy turysta może liczyć na wiele atrakcji, dzięki czemu wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Owernia

Owernia to wyjątkowa kraina wygasłych wulkanów, której nie można pomijać podczas wyprawy. Zimą z okolicy korzystają narciarze, a latem miłośnicy spacerów. Podziwiać można jeziora znajdujące się w głębi kraterów, zamki średniowieczne, pałace renesansowe, gorące źródła i kościoły romańskie. Na zachodzie w tej okolicy znajdują się wygasłe wulkany o nazwach Monts Dore,  Monts du Cantal, Monts Dômes. Z  kolei na południowym zachodzie odwiedzimy krainę Averyon. Piękny park przyrodniczy zobaczyć warto w Lozère – tutaj zwiedzimy okoliczne zamki, lasy i góry.

Zobacz także  Jak pielęgnować włosy o średniej porowatości? Zobacz, jak to robią paryżanki!

Co jeszcze na nas czeka? Turyści chętnie korzystają z pływania kajakami, tratwami, pieszych wędrówek, latania na paralotni itp. Nie bez znaczenia są doznania smakowe – tutejsza kuchnia ma wiele do zaoferowania.

Najciekawsze miejsca

Masyw Centralny Francji jest niezwykle ciekawym kierunkiem w czasie wakacji. Miłośnicy campingów mogą postawić na centralną Francję, gdzie mamy blisko do okazałych budynków. Ogromne wrażenie robi zamek w Castelnaud, skąd podziwiać będziemy widok na dolinę rzeki Dordogne. Poza tym, zobaczyć warto kościół-opactwo z IX wieku, gdzie przechowywane są cenne relikwie.

Francja nie bez powody jest tak chętnie wybieranym kierunkiem przez turystów z całego świata, w tym także z Polski. To państwo zapewnia wiele atrakcji. Możemy liczyć na ładne miasta, niezapomnianą kuchnię, ciekawe zabytki i wiele innych propozycji. Masyw Centralny Francji wznosi się na wysokość 400-700 m n.p.m. – w tym miejscu każdy miłośnik pieszych wędrówek znajdzie wiele szlaków trekkingowych.

Oczywiście przed wyjazdem trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie prowiantu, odzieży, obuwia i zaplanowanie całej wyprawy. We Francji czekają na nas pastwiska, winnice, malownicze krajobrazy i mnóstwo atrakcji. Nie sposób się tutaj nudzić, bez względu na wiek i zainteresowania. Coraz częściej planujemy wyprawy w tym kierunku, poznając tutejszą historię i kulturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *