Lody Berthillon w Paryżu

Lody Berthillon – najlepsze w Paryżu

Na Wyspie Świętego Ludwika, 10 minut spacerkiem od Katedry Notre-Dame, znajduje się słynna lodziarnia Berthillon. Miejsce niemożliwe do przegapienia ze względu na długą kolejkę przed wejściem. To tutaj codziennie setki osób pragnie posmakować podobno najlepszych lodów w Paryżu.

Lody Berthillon w Paryżu

Lodziarnia funkcjonuje od 1954 roku. Producent używa wyłącznie naturalnych składników i oferuje lody w kilkudziesięciu smakach. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne, ale również lody o smaku wątróbki (foie-gras), herbaty (the earl-grey) czy kasztanów (marron glace). Równie smaczne są tradycyjne lody waniliowe czy owocowe. Lody, mimo swojej renomy, sprzedawane są w dość przystępnej cenie – gałka kosztuje 2.5€, 2 gałki – 4€.

Lody Berthillon w Paryżu

Nasze doświadczenie: mimo że do lodziarni wybraliśmy się poza wysokim sezonem (koniec września), nie ominęło nas 15-minutowe czekanie w kolejce. Liczyliśmy, że skosztujemy lodów o smaku herbaty lub wątróbki, ale okazały się one chwilowo niedostępne. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na lody pistacjowe oraz o smaku lukrecji. Smaki ciekawe, niepowtarzalne i prawdziwe. Polecamy!

Lody Berthillon w Paryżu

Przydatne informacje:

adres Adres: 29-31 Rue Saint-Louis en l’Île, 75004 Paryż
godziny-otwarcia Godziny otwarcia: od środy do niedzieli w godz. 10:00 – 20:00
dojazd Dojazd: metro-paryz Metro 7 Paryż , stacja: Pont Marie
metro-paryz Metro 1 Paryż , stacja: Saint Paul
metro-paryz Metro 9 Paryż Metro 10 Paryż , stacja: Cardinal Lemoine
autobusy-paryz linie nr: 86, 87, 63, 67, 24
strona-www Strona WWW: http://www.berthillon.fr

Lody Berthillon w Paryżu

Zobacz także  Kuchnia francuska – 13 najbardziej popularnych dań

Podobne wpisy

3 komentarze

  1. Strona w polskim języku i dobrze, bo nie władam francuskim, a z angielskim też szału nie ma. Nie do końca wierzę, jak słyszę, że coś jest najtańsze, najładniejsze, allbo najlepsze. W tym wypadku szacun dla osoby, która napisała ten tekst. Czekanie w kolejce ze zmęczonymi dzieciakami i z marudną żoną nie należało do przyjemności, ale smak lodów był niesamowity. Polecam wszystkim gorąco, nawet jak będzie trzeba czekać godzinę po lody. P. S. Kupujcie średnie, ale nie największe 🙂

  2. Będąc w Paryżu wybrałam się na lody Berthillon i przyznam szczerze, że bardzo mi smakowały. Wraz z moim mężem zamówiliśmy wiśniowe oraz o smaku kawy – ich smak był bardzo wyrazisty. Polecam wszystkim – warto się wybrać i spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *