Jak pielęgnować włosy o średniej porowatości? Zobacz, jak to robią paryżanki!

Jak pielęgnować włosy o średniej porowatości? Zobacz, jak to robią paryżanki!

Paryżanki mają swoje sposoby pielęgnacji włosów, którymi inspirują się kobiety z całego świata. Stawiają one przede wszystkim na wydobywanie naturalnego piękna. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

Twoje włosy średnioporowate nie wyglądają najlepiej, ponieważ nie wiesz, jak o nie prawidłowo zadbać? W takim razie powinnaś poznać sekrety urody paryżanek. Mieszkanki tego pięknego miasta stawiają przede wszystkim na pielęgnację włosów naturalnymi kosmetykami. Poza tym raczej unikają stylizacji, czy farbowania włosów. Przeczytaj, czego powinnaś unikać oraz jak dbać o średniopory, aby mieć włosy jak prawdziwa paryżanka!

Czego paryżanki nie robią swoim włosom?

Paryżanki uwielbiają naturalność, dlatego raczej nie decydują się na farbowanie włosów, z wyjątkiem takich sytuacji jak ukrycie siwych włosów, czy dodanie kilku naturalnych tonów. Nie myją również włosów każdego dnia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zbyt częste ich oczyszczanie może doprowadzić do szybkiego przesuszenia. Poza tym środki myjące mają niekorzystny wpływ na skórę głowy. Musisz także wiedzieć, że mieszkanki Paryża nie suszą włosów za pomocą suszarki – wysoka temperatura nie służy kosmykom. Co więcej, nie sięgają po zwykłe kosmetyki – najczęściej są to produkty naturalne i profesjonalne. 

Jakie są włosy średnioporowate?

Najpopularniejsze ze wszystkich rodzajów kosmyków są włosy średnioporowate – pielęgnacja ich nie powinna sprawiać większych problemów. Ten typ wyróżnia się tym, że łuski są rozchylone w niewielkim stopniu. Osoby mające średniopory często mają trudności z rozczesaniem takich włosów. Poza tym włosy średnioporowate nierzadko puszą się, są szorstkie, łamliwe, a także występuje u nich tendencja do rozdwajających się końcówek. Dodatkowo warto podkreślić, że schną bardzo długo – nawet kilka godzin po umyciu.

Zobacz także  Plecak trekkingowy: klucz do komfortu i bezpieczeństwa podczas Twojej następnej przygody

Jak prawidłowo dbać o włosy średnioporowate? 

Wspomnieliśmy już, że włosy średnioporowate nie są trudne w pielęgnacji. Z pewnością warto stosować się do zasad, które wykorzystują paryżanki. Na pewno jednak zastanawiasz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów krok po kroku, dlatego przedstawiamy ci ją poniżej.

Wybierz odpowiedni szampon 

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji włosów średnioporowatych jest odpowiednie mycie. Do tego powinnaś wykorzystać szampon, który będzie dobrany do potrzeb twoich kosmyków. Zastanów się dobrze, z jakimi problemami się zmagają – przetłuszczają się, są bardzo suche, a może mają skłonność do powstawania łupieżu? Dopiero gdy to ustalisz, udaj się na zakupy. Zadbaj o to, aby kosmetyk zawierał dobroczynne olejki, naturalne ekstrakty i witaminy. Niewskazane jest również, aby szampon miał w składzie SLS i SLES. 

Odżywka z emolientami, humektantami i proteinami

W twojej łazience musi znaleźć się także odżywka do włosów średnioporowatych, która musi zawierać:

  • emolienty, czyli substancje, które otaczają łuski włosów, budując na nich warstwę ochronną (np. masła i oleje);
  • humektanty, które odpowiadają za nawilżenie włosów (np. aloes, gliceryna i miód);
  • proteiny, będące odpowiedzialne za odbudowę włosów i uzupełnianie ubytków (np. keratyna).

Idealna odżywka do włosów średnioporowatych powinna je wzmacniać, a nie obciążać. Pamiętaj także o tym, że niektóre włosy szczególnie uwielbiają proteiny, zaś inne – bardzo ich nie lubią. Dlatego testuj różne odżywki i w ten sposób znajdź tę o najlepszych proporcjach dla swoich kosmyków!

Jak olejować włosy średnioporowate?

Czy wiesz, że paryżanki olejują włosy? To nieskomplikowany zabieg, który znacznie poprawia kondycję kosmyków. Świetnie się sprawdzi, gdy masz zniszczone włosy, ale nie tylko wtedy. Jeśli chcesz, to możesz wykonywać go na sucho lub mokro. Zadbaj jednak o wybór odpowiedniego oleju. Do włosów średnioporowatych najlepiej nadaje się m.in.:

  • olej arganowy;
  • olej słonecznikowy;
  • olej rycynowy;
  • olej migdałowy;
  • oliwa z oliwek;
  • olej rokitnikowy.
Zobacz także  Selfie na tle Wieży Eiffla: dlaczego turystyczne selfie są wciąż tak popularne?

Wykonując olejowanie włosów średnioporowatych regularnie 1–2 razy w tygodniu, zauważysz, że już niebawem będą niezwykle mocne, gładkie i odżywione. 

Już dziś wdroż w życie odpowiednio ułożony plan pielęgnacyjny włosów, a za jakiś czas będziesz mieć włosy jak prawdziwa paryżanka! Pamiętaj również o tym, aby kosmetyki dobrać do potrzeb swoich włosów, jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskane efekty będą zadowalające. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *