Ile kosztuje wycieczka do Paryża?

Ile kosztuje wycieczka do Paryża?

Stolica Francji uważana jest za jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Z powodu swej sławy każdego roku przyciąga miliony turystów, którzy chcą zobaczyć jej największe atrakcje. Ile kosztuje wycieczka do Paryża i jak ją zorganizować? Sprawdź!

Jak mówią szacunkowe wyliczenia, Paryż każdego roku odwiedzany jest przez 30 milionów turystów! Jeśli do tej liczby dodamy prawie 11 milionów mieszkańców aglomeracji paryskiej, otrzymamy niezwykle zatłoczone miasto. Trudno się temu dziwić, ponieważ od kilku stuleci stanowi ono centrum sztuki i kultury. Tutejsze muzea są pełne najsłynniejszych na świecie dzieł, a zabytki zapierają dech w piersiach. Osoby, które chciałyby zobaczyć najciekawsze miejsca, na pewno zaczynają obliczać, ile kosztuje wycieczka do Paryża. Jeśli jesteś jedną z nich, pomożemy ci!

Ile kosztuje samolot do Paryża? O tym pamiętaj przed wejściem na pokład

Swoje kalkulacje najlepiej zacząć od biletów na samolot do Paryża. Można tam dolecieć z lotnisk w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku lub Wrocławiu. Ceny zaczynają się od 100-120 zł od osoby (w jedną stronę), a najtańsze bilety na wylot zazwyczaj obowiązują w niedzielę. Na koszt wpływa też to, jaką linię lotniczą wybierzesz, a także wybór terminu, w jakim rezerwowany jest wyjazd – aby nie przepłacać, najlepiej bookować bilety lotnicze z większym wyprzedzeniem. Oprócz tego każdy przewoźnik ma swoje limity dotyczące bagażu, dlatego przed wylotem trzeba sprawdzić, jak ciężka może być walizka podróżna. Należy także odpowiednio spakować bagaż podręczny – nie mogą znaleźć się w nim żadne ostre przedmioty!

Zobacz także  Wakacje za granicą – gdzie rezerwować nocleg?

Gdzie nocować w Paryżu i ile to kosztuje?

Niezwykle istotną kwestią są noclegi w Paryżu. Turyści najczęściej decydują się na hotele lub hostele położone jak najbliżej centrum miasta, najlepiej w sąsiedztwie stacji metra. Jeśli podróżni szukają noclegów w jednym z popularnych portali rezerwacyjnych, koszt weekendowego pobytu dla dwóch osób można zamknąć w kwocie 500 zł. Trzeba jednak zrezygnować z komfortu prywatnej łazienki czy śniadań wliczonych w cenę. Wtedy można posmakować gorącej bagietki z lokalnej piekarni albo croissanta z kawiarenki za rogiem – to również ma swój urok.

5 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Paryżu

Dla wielu turystów źródłem informacji o charakterze miasta są urocze komedie francuskie. Czy jednak Paryż, a także cała Francja są takie, jak przedstawiają to filmowcy? O tym można przekonać się na miejscu, podczas zwiedzania turystycznych atrakcji. Wśród obowiązkowych miejsc są oczywiście Luwr, wieża Eiffla czy Wersal, a na swojej liście miejsc do zobaczenia warto umieścić także te mniej oczywiste.

To między innymi Katakumby Paryża, które kryją się pod tętniącymi zgiełkiem ulicami. Mieszczą się w dawnych rzymskich kamieniołomach, a wejście znajduje przy stacji metra Denfert-Rochereau. To jednak propozycja jedynie dla osób o mocnych nerwach. Bilety można kupić online z wyprzedzeniem i tylko one gwarantują wejście. Aby poczuć artystyczny klimat tego miasta, koniecznie trzeba wybrać się na zwiedzanie dzielnicy Montmartre i pod znajdującą się tam bazylikę Sacre Coeur, skąd rozciąga się piękna panorama Paryża. Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w kultowym kabarecie Moulin Rouge i obejrzenie wieczornego spektaklu, a także spacer Polami Elizejskimi. Można także pomyśleć o wyprawie do Disneylandu, jednak na tę rozrywkę trzeba zarezerwować cały dzień.

Paryż – informacje praktyczne

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Paryża? Na pewno trzeba poznać kilka podstawowych zwrotów po francusku, by w ten sposób rozpocząć rozmowę. Panuje stereotyp, że Francuzi są przekonani o swojej wyjątkowości i niechętnie rozmawiają w języku angielskim. Po Paryżu najwygodniej poruszać się metrem lub autobusem, a samo miasto podzielone jest na kilka stref, w których obowiązują różne bilety. Większość turystycznych atrakcji francuskiej stolicy mieści się w strefie pierwszej. Stanowi to spore udogodnienie dla osób, które próbują rozeznać się w sieci komunikacyjnej tej wielkiej aglomeracji.

Zobacz także  Turcja: Pogodne Przygody w Świecie Podróży

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wycieczka do Paryża, nie jest łatwa. Wszystko zależy od czasu, jaki turysta ma zamiar tam spędzić, a także od atrakcji, z jakich chce korzystać. Weekendowe przeloty i noclegi można zamknąć w kwocie około 1000 zł, ale do tego trzeba jeszcze doliczyć bilety wstępu czy posiłki w kawiarniach i restauracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *