Walentynki w najbardziej romantycznym mieście w Europie!

Walentynki w najbardziej romantycznym mieście w Europie!

Walentynki to świetna okazja do tego, aby wybrać się z podróż ze swojej drugą połówką. W Europie jest wiele miejsc, które są warte odwiedzenia właśnie w ten wyjątkowy dzień. Podpowiadamy, dokąd warto odbyć walentynkową podróż oraz przede wszystkim, na co zwrócić uwagę podczas organizacji takiego wyjazdu. Oto najbardziej romantyczne miasta na naszym kontynencie oraz wskazówki, jak podróżować sprawnie, tanio i bezpiecznie!

Walentynki w najbardziej romantycznym mieście w Europie!

Dla jednych 14 lutego to dzień jak każdy, dla innych jednak to okazja do spędzenia czasu z partnerem lub partnerką i świętowanie walentynek. Niezależnie od tego, czy ktoś obchodzi święto miłości, czy też nie, jest ono dobrym pretekstem do wybrania się w podróż po Europie. Tym bardziej, że na naszym kontynencie znajdziemy wiele lokalizacji, które od razu kojarzą się z romantyczną atmosferą. O czym dokładnie mowa? Sprawdźmy to!

Podróż w walentynki – gdzie się wybrać?

Jeżeli chodzi o wybór kierunku podróży z okazji dnia zakochanych, możliwości jest mnóstwo i wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości. Wśród najbardziej romantycznych miast w Europie wymienia się oczywiście Wenecję oraz Rzym we Włoszech, Wiedeń w Austrii oraz najpopularniejszy w całym zestawieniu Paryż we Francji. Jeżeli chodzi jednak o mniej oczywiste propozycje, na uwagę zasługuje choćby czeska Praga, ale też Budapeszt na Węgrzech czy Dubrownik w Chorwacji. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem zimowej scenerii, powinien rozważyć walentynkową podróż do Kopenhagi w Danii lub nieco dalszą do norweskiego Oslo czy szwedzkiego Sztokholmu.

Sprawdź loty do Paryża i zaplanuj romantyczny wypad!

sekwana w paryżu

Jak zaplanować walentynkowy wyjazd?

Walentynki mogą być dobrym pretekstem do dłuższej podróży, ale również co kilkudniowego wypady za granicę, np. w ramach city breaku po którymś z europejskich miast. Organizację takiego wyjazdu warto rozpocząć nawet kilka miesięcy wcześniej, dzięki czemu można liczyć na niższe ceny i większy wybór przelotów, jak i noclegów. Nie oznacza to oczywiście, że nie można dokonywać rezerwacji nawet kilka dni przed podróżą, np. korzystając z okazji last minute, ale wówczas trzeba mieć świadomość tego, że liczba ofert jest ograniczona. Obecnie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, a w tym celu najlepiej skorzystać z wyszukiwarki eSky.pl, gdzie dostępne są m.in. loty wszystkich przewoźników. Za pośrednictwem tego narzędzia można znaleźć najtańsze loty do Paryża, Barcelony, Pragi, loty do Rzymu i wielu innych europejskich miast, ale nie tylko. Przy okazji warto zarezerwować także nocleg, np. w pakiecie Lot+Hotel. Wszystko to w najniższych cenach na rynku, szybko i prosto, a jednocześnie z możliwością elastycznej płatności, w tym nawet ratalną lub odroczoną.

Zobacz także  Ile kosztuje wycieczka do Paryża?

Walentynkowy city break – o czym pamiętać?

Walentynkowa podróż może przybrać formę city breaku, czyli kilkudniowego wyjazdu do danego miasta, podczas którego zwiedza się jak największą liczbę miejsc, atrakcji, próbuje lokalnej kuchni itd. Chodzi o to, aby z jednej strony spędzić ten czas aktywnie i przede wszystkim razem ze swoją drugą połówką, a z drugiej jak najbardziej wypocząć i oderwać się od codziennego życia. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na to, jak ułożyć plan na taki wyjazd, warto skorzystać z zakładki City Break w eSky.pl, gdzie można znaleźć gotowe oferty kilkudniowych podróży, w tym z okazji walentynek. Jeżeli zarezerwujemy już transport i nocleg, nie można też zapomnieć o zakupie ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży, aby wszystko przebiegło bezpiecznie. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanej walentynkowej podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *