Wakacje last minute we Francji

Wakacje last minute we Francji — gdzie warto pojechać?

Francja to chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata kraj, który ma wiele do zaoferowania. Można wybrać ten kierunek na wakacje last minute i relaks na plaży, ale także po to, aby spędzić romantyczny weekend w Paryżu, czy poszusować na nartach w znanych ośrodkach. Gdzie warto pojechać na wczasy we Francji? Podpowiadamy.

Paryż — romantyczna stolica Francji

Najchętniej wybieranym przez turystów kierunkiem wyjazdów last minute we Francji jest Paryż. Można tu spędzić zarówno romantyczny weekend jak i kilka dni poznając zabytki i oryginalną zabudowę tego miasta. Jego najbardziej charakterystycznym elementem znanym na całym świecie jest oczywiście wieża Eiffla, na której szczyt wspiąć musi się każdy turysta odwiedzający to urokliwe miejsce. Kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki jest Muzeum w Luwrze, gdzie znajduje się około 35 000 dzieł sztuki wielu światowej sławy artystów.

Lazurowe Wybrzeże

Osoby, które cenią sobie piękno przyrody i chcą wypoczywać na niezwykłych plażach, powinny wybrać wakacje last minute we Francji na Lazurowym Wybrzeżu. Niektóre z nich są piaszczyste, inne z kolei skaliste, dlatego każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie. Wszystkie jednak gwarantują przezroczystą wodę i piękne widoki.

Turyści chętnie przyjeżdżają na Lazurowe Wybrzeże, ze względu na piękne górskie widoki, jakie można podziwiać, pływając w Morzu Śródziemnym. Dodatkowo wzdłuż całej linii brzegowej ciągną się przepiękne ścieżki spacerowe, z których można obserwować nie tylko dzikie plaże, ale też piękną, śródziemnomorską roślinność.

Prowansja — kraina lawendy

Co roku tłumy turystów od czerwca do sierpnia przyciągają lawendowe pola Prowansji, które pokrywają hektary tutejszych terenów. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc jest opactwo Senanque. Ten region oferuje przede wszystkim liczne miasteczka i ich niezwykłą atmosferę. Stare, kamienne domy, wąskie uliczki i stragany z owocami i warzywami sprawiają wrażenie, jakby czas stanął w miejscu. Poza słynnymi polami lawendy rzesze turystów przyciągają także gaje oliwne i krzewy winorośli. Wybierając się w ten region, koniecznie należy więc spróbować win z tutejszych szczepów.

Zobacz także  Warszawa dla miłośników historii: Śladami przeszłości miasta

Bordeaux – najlepsze wina

Wakacje last minute we Francji warto spędzić również w południowo-zachodniej części, w której znajduje się miasto Bordeaux. Jest ono uznawane za światową stolicę wina, dlatego szczególnie chętnie odwiedzane jest przez turystów ceniących ten trunek. W lokalnych restauracjach i winnicach można skosztować białego lub czerwonego wina z najwyższej jakości winogron rosnących w tym regionie. Szeroką ofertę wakacji we Francji znajdziemy na stronie https://www.traveligo.pl/.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *