Top 5 punktów widokowych w Paryżu

Top 5 punktów widokowych w Paryżu
  1. Centrum Pompidou

Na ostatnim piętrze Centrum Pompidou znajduje się punkt widokowy, z którego rozpościera się naszym zdaniem jeden z najpiękniejszych widoków w Paryżu. Podziwiać możemy piękną panoramę: zarówno dzielnicę la Defense, wzgórze Montmarte z Bazyliką Sacre Coeur oraz Wieżę Eiffle’a. Wjazd na sam szczyt budynku kosztuje jedynie 3€. Gorąco polecamy!

  1. Wieża Eiffla

Główną atrakcją przyciągającą turystów do Paryż jest wspaniały widok z platform widokowych na Wieży Eiffla. Platforma pierwsza znajduje się na wysokości 57 metrów, druga na 115 metrów, oraz trzecia, która stanowi główny punkt widokowy, znajduje się na wysokości 276 metrów.

  1. Wzgórze Montmartre

Ze wzgórza znajdującego się na wysokości 130 metrów można podziwiać przepiękny widok na dachy paryskich kamienic.

wzgorze-Montmartre-widok-na-paryz

  1. Galeria Lafayette

Niewielu turystów odwiedzających Paryż po raz pierwszy, że na dachu najsłynniejszego domu handlowego w Paryżu znajduje się darmowy taras widokowy z piękną panoramą Paryża. Będąc w galerii wystarczy wjechać na ostatnie, siódme piętro.

  1. Łuk Triumfalny

Z tarasu widokowego na Łuku Triumfalnym roztacza się imponująca panorama na 12 rozchodzących się promieniście od placu ulic. Koszt biletu to 9,5€ (ulgowy 6,5€) – osoby poniżej 26 roku życia mogą wejść za darmo!

 

Zobacz także  Ceny w Paryżu - jedzenie, noclegi, atrakcje i transport

1 Comment

  • Piękne fotki i przepiękne kadry. Wiele lat temu odwiedziłem Paryż i mam z niego bardzo miłe wspomnienia. Patrząc na te zdjęcia, trochę łezka się w oku kręci, na same wspomnienia. Teraz trochę obawiam się z dziećmi odwiedzić to przepiękne miasto jednak nadzieja wciąż pozostaje. Pewnego dnia wrócę tam i wówczas obiecuję, ze podeślę swoje fotki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *