Pola Marsowe – park przy Wieży Eiffla

Pola Marsowe – park przy Wieży Eiffla

Historia pól marsowych

Francuskie Champs de Mars to ogromny i rozległy park, który przylega do Wieży Eiffla od południowego-wschodu. Początkowo uprawiano tutaj a później sprzedawano różnego rodzaju warzywa i owoce oraz kwiaty. Kiedy powstała Akademia Wojskowa w XVIII wieku, teren ten został przebudowany na potrzeby ćwiczeń wojskowych oraz uroczystości. W późniejszym czasie to właśnie w tym miejscu odbywały się liczne manifestacje, natomiast w 1790 roku król Ludwik XVI złożył tu przysięgę na konstytucję. Ciekawostkę stanowi również fakt, iż Napoleon Bonaparte rozdawał w tym miejscu orły oraz inne odznaczenia. W późniejszym czasie zaczęto tu organizować wystawy oraz targi światowe.

Pola Marsowe dzisiaj

Obecnie miejsce to stanowi ogromny ogród o długości ponad 780 metrów, który utrzymany jest w stylu na pół angielskim, a w połowie francuskim. Do dnia dzisiejszego bardzo często organizowane są tutaj liczne uroczystości, jednak na co dzień jest wspaniałym miejscem wypoczynku dla paryżan i turystów. Na Champs de Mars można usiąść na chwile na zielonej trawie i podziwiać doskonale widoczną Wieżę Eiffla. Jest to również fantastyczne miejsce do wypoczynku z przyjaciółmi przy koszu piknikowym.

Przydatne informacje:

adres  Adres:
2 Allée Adrienne Lecouvreur, 75007 Paryż
rsz_tourism_icon_18  Cena:  wstęp bezpłatny

Pola Marsowe w Paryżu – film:

Zdjęcia z Pól Marsowych:

Zobacz także  Moulin Rouge – najsłynniejszy kabaret na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aquarium de Paris - oceanarium w Paryżu
Aquarium de Paris – oceanarium w Paryżu

Aquarium de Paris to obiekt, który rokrocznie przyciąga setki tysięcy turystów. Wrażenie na turystach robi liczba zbiorników wodnych (aż 43),...

Zamknij