8 atrakcji, które musisz odwiedzić w Paryżu

Wieża Eiffla

Symbol Paryża, ale i całej Francji. Ta niesamowita konstrukcja jest rozpoznawalna na całym świecie. Wieża jest jedną z najwyższych zbudowanych przez człowieka konstrukcji. Znajdziesz ją nad samą Sekwaną niedaleko Pól Marsowych. Wieża Eiffla została zbudowana na paryską wystawę światową w 1889 roku. Turyści mogą wjechać na górę i spojrzeć na Paryż z tej monumentalnej konstrukcji.

1. Luwr

To właśnie tam znajdziesz najsłynniejszy obraz na świecie, czyli Mona Lisę Leonarda Da Vinci. Oprócz obrazu w muzeum można obejrzeć ponad 350 tysięcy różnych eksponatów. Jeśli więc chcesz zobaczyć wszystko, zarezerwuj sobie trochę czasu.

2. Katedra Notre Dame

Na pewno wiesz o wielkim pożarze, który strawił katedrę, ale mimo wszystko warto zobaczyć tę monumentalną konstrukcję. Budowę świątyni rozpoczęto w XII wieku i trwała ona prawie 200 lat. Ta atrakcja w połączeniu z Luwrem na pewno zadowoli każdego miłośnika sztuki. Sprawa z pożarem powinna uświadomić Ci, że wypadki zdarzają się wszędzie i rozsądnie jest się zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest polisa turystyczna. Koszty takiego ubezpieczenia obliczysz na stronie: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

3. Łuk Triumfalny

Łuk znajdziesz na placu Charles de Gaulle. Budowla została zbudowana w 1836 roku, by oddać hołd wszystkim żołnierzom walczącym za Francję w wojnach napoleońskich oraz w rewolucji francuskiej. Ta atrakcja turystyczna jest również jednym z wielu symboli Francji.

4. Pola Elizejskie

Przepiękna aleja, która ma prawie 2 kilometry. Na polach znajdziesz teatry, restauracje oraz ekskluzywne butiki. Jednym słowem idealne miejsce na spacer lub romantyczny wieczór we dwoje.

5. Bazylika Sacre-Coeur

Bazylika jest położona na najwyższym wzgórzu Paryża w dzielnicy Montmartre obok Katedry Notre Dame. Warto odwiedzić to miejsce, chociażby ze względu na piękne widoki, które roztaczają się ze wzgórza, na którym stoi świątynia.

6. Cmentarz Pere-Lachaise

Jedna z najbardziej znanych nekropolii na świecie. Znajdziesz w niej groby takich osobistości jak Fryderyk Chopin, Edith Piaf, czy Jimm Morisson. Powinieneś odwiedzić cmentarz ze względu na piękne zdobione nagrobki, które nadają miejscu wyjątkowego charakteru.

7. Disneyland

Coś dla dzieci i nie tylko. Disneyland to marka sama w sobie, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Cały dzień to za mało, by odwiedzić wszystkie atrakcje i poznać tajemnice parku. Disneyland jest największym parkiem rozrywki w Europie.

8. Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Atrakcje atrakcjami, ale zanim wyjedziesz, warto pomyśleć o bezpieczeństwie oraz ochronie w przypadku choroby lub innej nieprzewidzianej sytuacji. Zalecamy wykupienie polisy turystycznej, która pokryje koszty leczenia za granicą i pozwoli Ci bawić się bez żadnych zmartwień. Więcej o polisie turystycznej dla wyjeżdżających do Francji znajdziesz na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-francji-jak-sie-przygotowac

Podsumowanie

Jak widzisz, Paryż to miasto, które ma do zaoferowania wiele niezwykłych atrakcji. Pamiętaj jednak, by dbać o swoje bezpieczeństwo oraz zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Lepiej wykupić polisę niż potem żałować i płacić wielkie pieniądze za rachunki medyczne.

Komentarze

Przeczytaj poprzedni wpis:
Katedra Notre-Dame
Katedra Notre Dame – najsłynniejszy zabytek Francji

Katedra Notre Dame w Paryżu swoją chwałę zawdzięcza nie tylko słynnej powieści Wiktora Hugo. Co roku blisko 12 milionów turystów

Zamknij