Gdzie można wybrać się z lotniska Modlin?

Gdzie można wybrać się z lotniska Modlin?

Lotnisko Modlin to sporej wielkości port lotniczy zlokalizowany w odległości około 35 kilometrów od centrum miasta. Zostało otwarte w 2012 roku i cieszy się sporą popularnością wśród pasażerów, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się baza tzw. tanich linii lotniczych.

Gdzie można dolecieć z Modlina?

Obecnie z lotniska Modlin można dolecieć do wielu miast europejskich. Oznacza to, że lotnisko jest nastawione przede wszystkim na tanie i krótkie loty. Nie ma możliwości, by dolecieć stąd do miast zlokalizowanych na innych kontynentach. Kierunki oferowane przez ten port lotniczy to między innymi Barcelona, Dublin, Londyn, Mediolan, Madryt, Malmö i wiele innych. Sprawdź koniecznie lotnisko Modlin odloty.

Najpopularniejsze kierunki

Okazuje się, że do najpopularniejszych, a także najbardziej pożądanych przez Polaków, kierunków lotniczych należą trzy słynne europejskie stolice, czyli Londyn, Paryż i Rzym.

Londyn

Londyn, stolica Wielkiej Brytanii, to ogromne miasto, zamieszkane przez prawie 9 milionów ludzi. To właśnie tutaj znajduje się wiele zabytków sławnych na całym świecie, takich jak Pałac Buckingham, Tower Bridge, Muzeum Brytyjskie i Big Ben. Oprócz tego w Londynie mieści się siedziba króla Karola III, obecnego monarchy Wielkiej Brytanii. Miasto słynie również z Hyde Parku, pięknych i stylowych uliczek, wielu galerii handlowych oraz luksusowych sklepów, takich jak Harrods. Loty do Londynu odbywają się regularnie i zwykle są w dosyć atrakcyjnych cenach. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie Wielka Brytania jest poza Unią Europejską, co oznacza konieczność posiadania paszportu. Dodatkowo na terenie Anglii odbywają się obecnie strajki Royal Mail, pracowników lotnisk i kolei.

Paryż

Kolejną stolicą europejską, do której warto się wybrać z lotniska Modlin, jest Paryż. Miasto to zamieszkują 2 miliony ludzi, a do najważniejszych zabytków należą: wieża Eiffla, Luwr, Łuk Triumfalny, Museum d’Orsay oraz katedra Notre-Dame. Oprócz tego stolica Francji słynie ze wspaniałych sklepów, doskonałych restauracji, pięknych wnętrz i luksusowych hoteli. Można tu spędzić sporo czasu i naprawdę dużo zobaczyć.

Zobacz także  Francja elegancja. Użyj tych kosmetyków i poczuj się jak prawdziwa paryżanka!

Rzym

Kolejnym popularnym kierunkiem z lotniska Modlin jest Rzym, czyli stolica Włoch. Miasto ma około 3 milionów mieszkańców. Jest niesamowite – pełne zabytków i przesiąknięte włoskim klimatem. Każdy turysta powinien zobaczyć Koloseum, fontannę Di Trevi, Panteon, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie oraz Watykan i liczne muzea. Na zwiedzanie Rzymu lepiej przeznaczyć przynajmniej kilka dni, ponieważ trudno zobaczyć całe miasto w jeden weekend. Oprócz tego warto skosztować kuchni włoskiej, przejść się po ulicach zakupowych i wybrać nad morze, którego brzeg oddalony jest o godzinę drogi samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *