Jak znaleźć tanie hotele?

Jak znaleźć tanie hotele?

Zarząd wysyła część Twoich pracowników na międzynarodową delegację, ważne szkolenie lub chcesz zorganizować zagraniczny wyjazd integracyjny? Twoim obowiązkiem jako pracodawcy jest zapewnienie Twoim podwładnym noclegu. Chcesz się za to zabrać, ale nie wiesz jak znaleźć tani nocleg za granicą? Spokojnie! Podstawowe informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Gdzie znaleźć tanie hotele?

Poszukiwania można przeprowadzać na wiele sposobów. Czasami ułatwi to zarząd placówki, do której się wybieracie, wskazując preferowane miejsca. Jeśli jednak nie możecie z tego skorzystać, są dwie drogi. Biuro informacji turystycznej lub wyszukiwarka tanich noclegów. Biuro jest wyborem dla osób, które znają język kraju, do którego się wybieracie. Dostajecie tam proste, potwierdzone informacje, wprost od lokalnych przewodników. Istnieje duża szansa, iż wskażą Wam interesujące kwatery w przystępnej cenie, które nie ogłaszają się w Internecie. Osoby mniej zaznajomione z językami obcymi powinny sięgnąć po wyszukiwarki. Jak z nich korzystać?

Tanie noclegi – Europa

Pierwszym krokiem jest wpisanie w wyszukiwarkę google frazy „nocleg <miasto, do którego się wybierasz>”. To pozwoli Ci prześledzić w jakich dzielnicach lub częściach miasta będziesz poszukiwał hotelu pracowniczego. Jest to szczególnie ważne w dużych aglomeracjach, by Twoi podwładni nie musieli godzinami przesiadać się między metrem i autobusem, by dotrzeć do punktu szkoleniowego. To dodatkowo, generuje kolejne koszty delegacyjne. Wiesz już w jakiej części miasta powinieneś szukać i być może masz już wstępnie wybrane interesujące Cię ośrodki.

Ceny w obrębie tego samego obiektu mogą się różnić zależnie od pośrednika, którego wybierzesz.

SocialTraveling

Jeżeli grupa pracowników, którą wysyłasz do obcego kraju jest niewielka, warto rozszerzyć poszukiwania. Coraz bardziej rozpowszechnionym trendem jest udostępnianie dużych mieszkań lub domów pod wynajem krótkoterminowy, a także hotele pracownicze. Takie miejsca również potrafi cechować wysoki standard przy jeszcze niższych cenach. Przy tym sposobie dużo łatwiej znaleźć pokoje do wynajmu na obrzeżach miasta, choć zdarzają się okazje w centralnych częściach.

Zobacz także  Airbnb – jak rezerwować tanie noclegi?

Przed rezerwacją pokoju koniecznie upewnij się, czy najemca wystawi Ci fakturę.

Firmowe wyjazdy zagraniczne

Wiadomo, że organizacją możesz zająć się sam lub zlecić to jednemu ze swoich podwładnych. Wyjazdy takie mają na celu jednak zrzeszanie zespołów pracowniczych w lekkiej atmosferze pełnej zabawy. Cała grupa chciałaby się tym cieszyć, a będzie to niemożliwe, gdy pracownik odpowiedzialny za organizację ciągle będzie zajmował się kolejnymi atrakcjami wyjazdu. Na szczęście, coraz więcej biur podróży zajmuje się organizacją wycieczek tego typu. Możesz wybrać wiele kierunków europejskich i wybrać warianty Waszej podróży. Od Ciebie zależy czy nastawieni będziecie na zwiedzanie nowych miejsc, ćwiczenia integracyjne czy atrakcje sportowe.

Kłopotliwe rozliczenia

Znalazłeś noclegi, opracowałeś plan podróży i zabukowałeś bilety lotnicze. Jak rozliczyć pracowników z czasu spędzonego w delegacji? Problemy zaczynają się szczególnie przy lotach samolotowych, do których planu trzeba się dostosować. Spotkania zawodowe odbywają się od wtorku do czwartku, ale na miejsce przylecieć można tylko w poniedziałki, a wrócić w soboty. Czy cały ten czas powinniśmy zaliczyć jako przedział, w którym podwładny wykonywał pracę? Nie, liczymy tylko ten czas, w których pracownik realnie wykonywał swoją pracę na miejscu oraz te godziny, które pokrywają się ze standardowym grafikiem pracy. Pozostały czas (nawet jeśli jest poświęcony na dojazd do klienta) jest formalnie czasem wolnym pracownika.

Wysłanie pracowników w delegację lub na wyjazd integracyjny nie powinno już nigdy stanowić problemu. Wiemy jak rozliczać czas pracy podwładnych oraz gdzie szukać pomocy w znalezieniu miejsca noclegowego. Wszystko to jest o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać na początku!

Sprawdź naszą wyszukiwarkę hoteli pracowniczych na Hotel-Pracowniczy.pl. Znajdziesz u nas noclegi w miastach takich jak Poznań, Warszawa (sprawdź tutaj) czy Berlin (sprawdź tutaj)!

Zobacz także  Tanie hotele w Paryżu – TOP 5 budżetowych hoteli

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *