tanie noclegi airbnb

Airbnb – jak rezerwować tanie noclegi?

Airbnb – czy ta dość tajemnicza nazwa coś Ci mówi? Jeśli nie, to bardzo prawdopodobne, że po przeczytaniu tego tekstu… zakochasz się w niej. A jeśli nie, to przynajmniej polubisz podróże. I to za znacznie niższą cenę niż dotychczas!

Początki Airbnb

Pewnego dnia Brian Chesky i Joe Gebbia wpuścili kilku obcych sobie ludzi do swojego mieszkania w San Francisco. Obydwaj byli bardzo młodzi (mieli zaledwie około 25 lat) i – co w tym wieku jest często standardem – cierpieli na brak pieniędzy. Za trzy spędzone noce otrzymali od swoich gości swoiste „wynagrodzenie”. Łącznie było to aż 240 dolarów. Suma ta wystarczyła na pokrycie miesięcznych kosztów utrzymania dwójki młodych mężczyzn.

Wydawałoby się, że ta historia jest mało istotna z punktu widzenia opisywanego tematu. Jednak prawda jest zupełnie inna. W ten niecodzienny sposób powstał system Airbed & Breakfast, skrócony (po pojawieniu się inwestorów) do nazwy Airbnb.

Airbnb – co to właściwie jest?

Airbnb jest serwisem, który łączy turystów szukających noclegu z osobami oferującymi zakwaterowanie: miejsce w pokoju, osobny pokój czy cały apartament. W Airbnb możesz znaleźć zarówno luksusowy apartament w samym centrum Barcelony idealny na biznesową podróż, jak i skromny pokój na miesięczny pobyt na stażu w Londynie.

Czym różni się Airbnb od innych serwisu tego typu? Główną siłą portalu jest możliwość wynajmu mieszkania bezpośrednio od właścicieli. Portal pobiera jedynie prowizję od rezerwacji noclegów, która nie przekracza 20%. Mocną stroną serwisu jest również całodobowe wsparcie w razie jakichkolwiek problemów, co gwarantuje bezpieczeństwo podróży.

kupon rabatowy airbnb

Na czym polega fenomen serwisu Airbnb?

Z roku na rok serwis zyskuje coraz większą popularność. Ponad 150 mln użytkowników skorzystało z możliwości wynajęcia lokum przez tenże portal. Pewnie sam niejednokrotnie słyszałeś jak znajomy znalazł tanie noclegi przez Airbnb. W zasadzie dlaczego ten sposób wynajmu miałby być lepszy niż rezerwacja pokoju w hotelu? Odpowiedź jest prosta – jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…. ceny! A te w Airbnb są nawet kilkukrotnie niższe niż stawki hotelowe.

Przekonajmy się sami. Załóżmy, że para poszukuje noclegu na tydzień w Krakowie 7-13 października 2019 r. Zaglądając na popularny serwis rezerwacyjny booking.com, widzimy, że w obecnym terminie dostępnych jest 1806 obiektów. Ceny zaczynają się od 450 zł za niewielki pokój w hostelu o przeciętnym standardzie, z łazienką na korytarzu. Koszt hotelu *** to z kolei około 1000-1400 zł. Cały czas mowa o jednym pokoju, bez kuchni i śniadania. Jak to wygląda na Airbnb? Koszt wynajęcia najtańszego studia to również około 450 zł. Studio wyposażone jest w aneks kuchenny i łazienkę, dzięki czemu znacznie przewyższa standard hostelu. Apartament z sypialnią, salonem oraz oczywiście kuchnią i łazienką wynajmiemy już od 700-800 zł łącznie z opłatami serwisowymi. Oczywiście, są i droższe oferty – wszystko zależy od lokalizacji i standardu lokalu. Wielu turystów doceniło, że w tej samej cenie możemy zarezerwować bardziej komfortowy nocleg – na tym właśnie polega fenomen Airbnb.

Airbnb – tanie noclegi na całym świecie

Tanie noclegi przez AirbnbKiedy uruchomiono portal w 2008 roku, cieszył się on praktycznie zerowym zainteresowaniem. Z czasem serwis tak podbił serca podróżników, że obecnie Airbnb może poszczycić się ponad 150 milionami użytkowników obejmujących ponad 81 000 miast w 191 krajach. Na portalu możesz zarezerwować jedną z ponad 6 milionów ofert noclegowych. Zatem gdziekolwiek się wybierasz – do Zakopanego, Berlina czy Bangkoku – możesz być praktycznie pewien, że znajdziesz tam nocleg na platformie Airbnb.

Miasta na świecie, w których noclegi przez Airbnb są rezerwowane najczęściej to: Londyn, Paryż, Nowy Jork, Moskwa i Rio de Janeiro.

Airbnb oferuje dużą różnorodność. Oprócz standardowych mieszkań, przez stronę można zarezerwować naprawdę niecodzienne oferty ze względu na lokalizację, bądź też wynajmowany obiekt: domek na drzewie, wieżę, górską chatkę, łódź a nawet zamek. Śmiało można stwierdzić, że w Airbnb każdy znajdzie nocleg dopasowany do stylu podróżowania, jak i zasobności portfela. Oczywiście należy szukać z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż najlepsze oferty wyprzedają się w okamgnieniu!

Kupon Airbnb [AKTUALNY]

Co zrobić, aby nasze noclegi były jeszcze tańsze? Dla początkujących użytkowników serwis przygotował specjalny kod rabatowy, dzięki któremu mogą oni otrzymać 100 złotych zniżki na swoją pierwszą podróż w Airbnb. Warunkiem uzyskania promocji, jest jednie skorzystanie z noclegu za łączną cenę powyżej 300 złotych. Ta oferta nie ma żadnych haczyków, rabat nalicza się natychmiastowo po dokonaniu rezerwacji. Ostateczna kwota noclegu pomniejszona zostaje o 100 złotych, czyli całkiem sporo. Z kodu promocyjnego skorzystało już wielu czytelników bloga, jak i naszych znajomych – działa u wszystkich! Zapraszamy do korzystania ze zniżki.

Aby otrzymać kod rabatowy Airbnb musisz jedynie założyć nowe konto w serwisie korzystając z naszego linka: kliknij tutaj

Jeśli po kliknięciu zobaczysz następujący widok (ewentualnie kwota może ulec zmianie), to znaczy, że rabat zostanie naliczony. Nie musisz już nić robić – jedynie dokonać pierwszej rezerwacji!

kupon rabatowy Airbnb
Dzięki rejestracji z naszego linka otrzymasz 100 zł zniżki na pierwszą rezerwację noclegu w Airbnb!

Jak działa Airbnb?

Działanie serwisu jest proste, a jego obsługa intuicyjna – poradzi sobie z nim nawet początkujący użytkownik Internetu. Założenie konta jest całkowicie bezpłatne, a do tego proste i przebiega w kilka minut.

Zobacz także  Tanie hotele w Paryżu – TOP 5 budżetowych hoteli

Jak założyć konto na Airbnb?

 1. Zakładanie konta należy zacząć od kliknięcia w poniższy link, dzięki któremu rozpoczniesz pierwszą podróż ze zniżką o wartości 100 zł. Link do uzyskania zniżki: https://zwiedzamyparyz.pl/airbnb. Zostanie ona automatycznie dodana do konta.
 2. Wybierz jeden z trzech sposobów rejestracji: za pomocą Facebooka, Google lub adresu e-mail. Wybraliśmy rejestrację poprzez adres mailowy.

  airbnb rejestracja
  Krok 2 – wybierz sposób rejestracji

 3. Wprowadź swoje dane: adres e-mail, imię nazwisko, hasło oraz datę urodzenia. Adres e-mail będziesz musiał potwierdzić klikając w link aktywacyjny, który otrzymasz od serwisu Airbnb.

  Rejestracja na airbnb krok po kroku
  Krok 3 – uzupełnij dane do profilu

 4. Zaakceptuj warunki serwisu – obowiązkowo! 🙂

  warunki serwisu airbnb
  Krok 4 – wymagana akceptacja regulaminów serwisu Airbnb

 5. Sprawdź skrzynkę mailową i kliknij w link aktywacyjny, który znajduje się w mailu od Airbnb.

  Airbnb rejestracja - potwierdzenie adresu e-mail
  Krok 5 – potwierdź adres e-mail

 6. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do panelu użytkownika, gdzie będziesz mógł dodać swoje zdjęcie. Możesz użyć zdjęcia z Facebooka bądź dodać je ze swojego komputera. Etap ten możesz pominąć klikając „Zajmę się tym później”. Niemniej profile osób, które posiadają zdjęcie są bardziej wiarygodne.

  Dodanie zdjęcia profilowego w airbnb
  Krok 6 – dodaj zdjęcie profilowe

 7. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Podobnie jak w przypadku dodania zdjęcia jest to uwiarygodnienie naszego profilu. Umożliwia on także kontakt z gospodarzami.
 8. Teraz uzupełnij swoje dane – krótki opis, lokalizację, pracę. Możesz też dokonać równie szybkiego procesu weryfikacji swojego konta poprzez wysłanie skanu/zdjęcia dowodu tożsamości (można zasłonić wrażliwe dane, gdyż portal nie wymaga przesłania całego dokumentu). Warto również swoje konto połączyć z portalami społecznościowymi: Facebook, Linkedin, Google.

Gotowe! Przechodzimy zatem do poszukiwania noclegu. Załóżmy, że Twoja czteroosobowa rodzina (2 dorosłych i 2 dzieci) poszukuje dwupokojowego mieszkania w centrum Warszawy na weekend w terminie 9-11 sierpnia w budżecie do 300 zł za dobę.

kupon rabatowy airbnb

Jak znaleźć nocleg na Airbnb?

W wyszukiwarce wpisz miasto (Warszawa), po czym wybierz datę oraz liczbę gości. Kliknij Zapisz a następnie wybierz Wszystkie miejsca pobytu. Po wyborze terminu noclegu oraz liczby podróżujących powinien pojawić się taki widok:

airbnb warszawa tanie noclegi
Przykładowe wyszukiwanie – nocleg w Warszawie

Możesz teraz skorzystać z dostępnych filtrów, aby w gąszczu ofert jak najszybciej znaleźć odpowiednie lokum. Dosyć istotnym filtrem jest rodzaj miejsca, w którym chcesz być zakwaterowany:

 • Całe miejsce – cały apartament lub mieszkanie.
 • Pokój prywatny – do wyłącznej dyspozycji jest osobny pokój, ale już łazienka, kuchnia i części wspólne są współdzielone z gospodarzem lub innymi lokatorami. Czasem zdarza się, że gospodarze wynajmują wolne pokoje w swoim własnym mieszkaniu, częściej chyba jednak całe mieszkanie przeznaczone jest dla członków Airbnb.
 • Pokój w hotelu – stosunkowo nowa opcja pozwalająca nam korzystać z bazy noclegowej hoteli oraz hosteli.
 • Pokój współdzielony – w tym przypadku oznacza to łóżko w pokoju wieloosobowym.

W podanym przykładzie zaznacza opcję „całe miejsce”, aby zobaczyć wyłącznie całe, niezależne mieszkania lub apartamenty.

Drugi, dość często używany filtr to cena. W tym przypadku masz ograniczony budżet w wysokości 300 zł, taki też ustaw limit.

Możesz również skorzystać z opcji rezerwacji natychmiastowej, czyli wyświetlone zostaną wyłącznie dostępne oferty do zarezerwowania bez czekania na akceptację gospodarza. Możesz poczekać na rezerwację gospodarza (trwa to tylko 24 godziny bądź krócej), więc nie zaznaczaj tej opcji.

W opcji Więcej filtrów zaznacza, że mieszkanie musi posiadać 2 sypialnie. Warto trochę więcej czasu poświęcić na zapoznanie się z dostępnymi filtrami w tej kategorii, gdyż dają one naprawdę dużo możliwości segregowania ofert. I tak przykładowo możesz zaznaczyć, że poszukujesz mieszkania z basenem/jacuzzi, wybrać język gospodarza (np. polski), uwzględnić tylko te apartamenty, w których akceptowane są zwierzęta bądź z klimatyzacją. Na szczególną uwagę zasługuje zakładka udogodnienia i ułatwienia.

Po uwzględnieniu wszystkich filtrów, powinien pokazać się następujący widok:

Airbnb Warszawa - spis ofert
Airbnb – oferty w Warszawie na podstawie kryteriów wyszukiwań

Po wejściu w pierwszą ofertę możesz obejrzeć zdjęcia noclegu, przeczytać dokładny opis wraz z opiniami oraz sprawdzić całkowity koszt rezerwacji, który pojawia się w boksie po prawej stronie. Wyszczególnione są dodatkowe opłaty: opłata za sprzątanie, opłaty dla Airbnb tzw. serwisowe, podatki, ale także zniżki (np. kupon rabatowy bądź zniżka za wcześniejszą rezerwację). Jeśli dobrze zapoznasz się z ofertą i jesteś przekonany, że spełnia ona oczekiwania, kliknij na czerwony przycisk „Rezerwuj” i dokonaj rezerwacji oraz płatności.

Rezerwacja noclegu w Warszawie (airbnb)
Przykładowa oferta noclegu w Warszawie

Opcja rezerwacji natychmiastowej umożliwia rezerwację bez czekania na zatwierdzenie przez gospodarza. Przypomina ona proces rezerwacji noclegu tak jak przez serwisy hotelowe typu booking. Wielu właścicieli woli jednak samodzielnie zaakceptować prośbę o rezerwacje i tutaj musisz poczekać – jednak nie więcej niż dobę. W tym przypadku, przy ofercie znajduje się przycisk Poproś o rezerwację.

Airbnb płatność

Podczas kolejnego etapu płatności możesz wybrać, czy chceszmy od razu zapłacić całą sumę (zazwyczaj jest to nieco niższa kwota), czy też wolisz pokryć połowę kwoty. Jeśli wybierzesz przedpłatę połowy kwoty, pozostałą część będziesz musiał uregulować tuż przed przyjazdem. Gospodarz ma 24 godziny na akceptację lub odrzucenie rezerwacji. Gdy rezerwacja zostanie zaakceptowana (lub dokonaliśmy rezerwacji natychmiastowej), konto powiązane z wybraną przez Ciebie formą płatności zostanie od razu obciążone przez portal wybraną przez nas kwotą. Airbnb zabezpiecza płatność – bez względu na to, czy pobyt nastąpi za 3 dni czy 3 miesiące – gospodarz całą należność otrzyma dopiero dobę po naszym zameldowaniu, co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo.

airbnb wskazówkiPrzed przyjazdem należy pamiętać, że nasze zakwaterowanie to nie hotel z całodobową recepcją, zatem należy z gospodarzem umówić się na odbiór klucza i określić orientacyjną godzinę przyjazdu. Tutaj rozwiązań jest tyle, co gospodarzy. W większości przypadków klucze przekazywał nam na miejscu właściciel lub osoba przez niego wyznaczona (sprzątaczka, znajomy). Czasami klucz był schowany w konkretnym miejscu (na przykład pod wycieraczką) lub drzwi były otwierane unikalnym kodem. Raz nawet zdarzyło się, że właściciel mieszkanie wysłał nam klucze z Hiszpanii do Polski. Nigdy nie spotkaliśmy się z sytuacją, w której zameldowanie byłoby problematyczne.

Zobacz także  Hotel Ritz - najsłynniejszy hotel w Paryżu

Anulowanie rezerwacji

Co w przypadku konieczności zrezygnowania z wykupionego noclegu? Zasady anulowania są jasno określone w ofercie i polecamy się z nimi zapoznać przed rezerwacją lokum. Dzielą się one na 3 kategorie:

 • elastyczne odwołanie rezerwacji – najbardziej korzystne dla gości – można odwołać rezerwację najpóźniej 24 godzin przed przyjazdem i w tym przypadku otrzymasz pełen zwrot kosztów oprócz opłaty serwisowej;
 • średnio rygorystyczne odwołanie rezerwacji – odwołanie rezerwacji jest możliwe do 5 dni przed planowanym przyjazdem – w tym przypadku odzyskasz wszystkie koszty oprócz opłat serwisowych. Jeśli odwołasz rezerwację na mniej niż 5 dni przed zameldowaniem, opłata za pierwszy dzień nie jest zwracana, natomiast za pozostałe dni uzyskasz zwrot 50% poniesionych kosztów.
 • rygorystyczne odwołanie rezerwacji – w przypadku rezygnacji z rezerwacji, która nastąpi nie później niż 7 dni przed zameldowaniem, portal zwróci Ci 50% poniesionych kosztów. W okresie krótszym niż 7 dni przez przyjazdem, koszty w ogóle nie są zwracane.

Wskazówki – jak mądrze korzystać z aplikacji Airbnb

Choć serwis sam w sobie funkcjonuje bardzo dobrze, to jednak jego dość słabą stroną są… ludzie. Jak nie paść ofiarą oszustwa i umiejętnie korzystać z aplikacji? Poniżej dzielimy się radami o czym warto pamiętać przed skorzystaniem z oferty noclegowej, aby wszystko przebiegło bez problemów:

 1. Lepiej skontaktować się kilka tygodni wcześniej z gospodarzem. Masz wtedy pewność, że termin naprawdę jest wolny. Z doświadczenia wiemy, że najlepsze oferty znikają błyskawicznie, więc znakomicie sprawdzi się tutaj reguła: „kto pierwszy, tym lepszy”. Niektórzy gospodarze oferują również specjalną zniżkę na pobyty rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.
 2. Nie sugeruj się średnią oceną przyznawaną w formie gwiazdek (max. 5 gwiazdek). Często zdarza się, że na początku gospodarze otrzymują nieco niższe noty. W miarę upływu czasu i likwidacji wszelkich niedogodności, oceny ulegają poprawie – średnia może nadal pozostawać dość niska.
 3. Przed wyborem noclegu zawsze przeczytaj opinie. Nawet ich brak może już świadczyć o nieprofesjonalnym podejściu gospodarza. Zdjęcia i opis mogą zapowiadać się doskonale, ale to opinia poprzednich wynajmujących powie nam, czy zdjęcia nie przekłamują rzeczywistości i czy wynajmujący wywiązał się bezproblemowo ze swoich zobowiązań. Warto uwzględnić opinie z ostatnich 6 miesięcy, starsze mogą być nieaktualne.
 4. Z drugiej strony pamiętaj, że oszustwa na Airbnb są naprawdę rzadkie. Błędem jest zakładanie, że mieszkania bez recenzji są podejrzane, gdyż prawdopodobnie gospodarze po prostu nie zdążyli ich zdobyć. Plusem bycia pierwszym wynajmującym jest często duża zniżka na nocleg. Poza tym gospodarze bardzo się starają, aby uzyskać pierwsze, pozytywne opinie. Osobiście raz wynajęliśmy mieszkanie bez opinii i trafiliśmy super – przyjemny apartament w Ashkelonie w cenie 30% niższej niż pozostałe oferty. Miej też na uwadze, że w razie jakichkolwiek komplikacji, Airbnb zobowiązuje się do pomocy (np. znalezienia innego lokum). Myślimy, że warto zaryzykować, jeśli zależy Ci na niskiej cenie i masz w sobie żyłkę hazardzisty 😉
 5. Nie wiesz – pytaj! Warto doprecyzować wszystkie niejasności przed wyjazdem. Dla jednej osoby sformułowanie „blisko do przystanku” oznacza 100 metrów, dla innej – kilometr. Z reguły gospodarze z chęcią udzielą nam dodatkowych informacji, a my unikniemy przykrych niespodzianek.
 6. Z rezerwą podchodź do zdjęć – jeśli zdjęcia robione są metodą „rybiego oka” lub zbliżenia na przedmioty to prawdopodobnie oznacza, że mieszkanie jest małe. Warto dopytać gospodarzy jaki jest jego metraż. Zmuszeni przez tydzień mieszkać w 17-metrowym mieszkanku w Paryżu (na zdjęciach naprawdę wyglądało na przestronne), od teraz zawsze poruszamy kwestię jego powierzchni. Znajdujące się na zdjęciach basen czy siłownia – o ile nie jest zaznaczone inaczej w opisie – nie oznaczają wcale, że są one do dyspozycji wynajmujących. Zdarzyło nam się mieszkać w apartamencie, do rezerwacji którego skłonił nas widok z okna na basen. Jak się później okazało, goście nie mieli do niego dostępu.
 7. Nie przeceniaj mieszkania – ceny na portalu ustalane są przez ludzi. Apartament w cenie 3000 zł za dobę nie koniecznie jest 10x razy lepszy od tego w cenie 300 zł za dobę. Być może do tak wysokiej ceny przyczynia się doskonała lokalizacja, na której Ci niekoniecznie zależy (wynająłeś auto). Być może faktycznie widoki są niesamowite, a umeblowanie o jakim marzyłeś. Czasami jednak wszystko jest wynajęte i trzeba brać to, co jest i dlatego niektórzy gospodarze tak mocno windują ceny.
 8. Może zdarzyć się, że wynajęte przez Ciebie mieszkanie nie spełnia oczekiwań – jest bałagan, brak ustalonego wyposażenia, hałas. W tym przypadku zamiast spędzić pobyt w niezadowalających warunkach i na końcu wystawić negatywną ocenę, warto jak najszybciej powiadomić gospodarza o niedogodnościach. Z reguły właściciele usuną wszelkie usterki, a nawet zaproponują rabat, abyśmy z pobytu wrócili zadowoleni. Gdyby jednak tak się nie stało, należy skontaktować się z Airbnb z prośbą o interwencję. Warto wszystko udokumentować zdjęciami!
 9. W przypadków problemów zawsze możesz liczyć na pomoc ze strony Airbnb. Gospodarz dzień przed podróżą odwołał rezerwację? Airbnb prawdopodobnie zaproponuje alternatywny nocleg oraz zaoferuje rabat na nową rezerwację. W skrajnych sytuacjach, np. gdy pozostałe oferty są zarezerwowane, zdarza się nawet, że Airbnb opłaci nam cały pobyt w hotelu. Bez względu na to, gdzie wystąpi problem – brak kontaktu z gospodarzem, nieodpowiednie warunki zakwaterowania – czym prędzej skontaktuj się z obsługą Airbnb, a otrzymasz natychmiastową pomoc.

kupon rabatowy airbnb

Zalety Airbnb – czy naprawdę warto?

Do największych zalet korzystania z portalu zaliczamy przede wszystkim cenę. Tanie noclegi to domena tego portalu: zamiast pokoju w przeciętnym, trzygwiazdkowym hotelu można wynająć luksusowy, dwupokojowy apartament na Airbnb. W szczególności w przypadku podróżowania w większej grupie, jest to niezwykle korzystne.

Zobacz także  50 zł rabatu na nocleg w Paryżu od Booking.com

Bardzo istotne jest podejście gospodarzy do wynajmujących. W Airbnb nie jesteś kolejnym, hotelowym gościem, którego wita znudzona pani w recepcji. Dla właścicieli każdy wynajmujący to kolejna opinia na portalu. Gospodarze dokładają wszelkich starań, aby była ona pozytywna – zapewniają lokalne wskazówki, dbają o niestandardowe wyposażenie, czasem też witają swoich gości jakiś małym prezentem np. butelką lokalnego wina. Nam zdarzyło się dostać nawet zabawki dla naszego synka, które właścicielka mieszkania miała po swoich dzieciach. Gospodarze z reguły są mili i z chęcią udzielają informacji.

tanie noclegi AirbnbInspirujące wnętrza to kolejny argument przemawiający na korzyść Airbnb. Pokoje hotelowe mają praktycznie zawsze podobny wystrój wnętrz – jest on dość przewidywalny. Noclegi przez Aibnb to przygoda na przygodzie. Pomijając możliwość wynajęcia łódki czy spania w zamku, to nawet tradycyjne apartamenty zaskakują różnorodnością. Właściciele mieszkań dekorują je według własnych upodobań, często znaleźć można w nich lokalne akcenty. Dajemy gwarancję, że nie znajdziesz dwóch identycznych lokali na portalu Airbnb.

Ostatni punkt to niezwykła swoboda. Wynajmując nocleg od lokalnych osób czujesz się trochę jak jedna z nich. Do apartamentu wracasz swobodnie, o dowolnej godzinie, ze swoimi kluczami. Sąsiedzi pozdrawiają cię na klatce schodowej.

Wady Airbnb

Airbnb może rozczarować osoby, które cenią sobie możliwość przyjazdu do apartamentu o dowolnej porze i istotne jest dla nich natychmiastowe zameldowanie. W większości mieszkań gospodarze potrzebują czasu na przygotowanie apartamentu.

Wynajem apartamentu, mieszkania czy pokoju od prywatnej osoby może wiązać się z ryzykiem, którego nie jesteśmy w stanie wcześniej przewidzieć. Kontakt z właścicielem może być ograniczony lub utrudniony – gospodarz może nie odpisywać na nasze wiadomości. Po przyjeździe może okazać się, że mieszkanie nijak ma się do tego ze zdjęcia, wymaga sprzątania, brakuje ręczników czy też papieru toaletowego. Wierzymy jednak, że negatywne doświadczenie mogą przytrafić się wszędzie, bez względu na portal pośredniczący w wynajmie. My wprawdzie nigdy nie doświadczyliśmy żadnych problemów wymagających interwencji, jednak jeśli się tak stanie to Airbnb bierze na siebie pełną odpowiedzialność i sprawnie organizuje pomoc.

Airbnb w Polsce

Airbnb w Polsce z roku na rok zdobywa co raz większą popularność. Nasi rodacy nie tylko korzystają z tanich noclegów na całym świecie, ale też chętnie udostępniają swoje apartamenty i pokoje turystom. Oto ranking polskich miast, w których portal cieszy się największym zainteresowaniem pod względem dostępnych miejsc noclegowych:

Airbnb WarszawaAirbnb Warszawa

Wynajem pokojów i mieszkań poprzez platformę Airbnb w Warszawie jest dość popularne. Na portalu obecnie dostępnych jest ponad 300 ofert zlokalizowanych w każdej z warszawskich dzielnic. Goście przebywający w Warszawie wystawili ponad 150 000 recenzji. Jak podaje portal, średnia kwota wynajmu mieszkania poza wysokim sezonem (październik 2019) przez Airbnb to ok. 250 zł. Nie trzeba wspominać, że cena zależy od wielkości, standardu i lokalizacji mieszkania i rośnie w wakacje. Można zarezerwować zarówno luksusowy apartament w Śródmieściu, jak i skromny pokoik na Pradze. Aby zobaczyć wszystkie oferty wynajmu w Warszawie, kliknij w poniższy link: Airbnb Warszawa.

Airbnb KrakówAirbnb Kraków

Kraków to kolejne miasto, w którym wynajem przez Airbnb zyskał popularność. Na platformie możemy wybrać jedną z ponad 300 ofert noclegowych w różnym standardzie i cenie, w tym dużo ofert w pobliżu Wawelu i Rynku Głównego. Średni koszt wynajęcia apartamentu w Krakowie to 280 zł (tutaj również dane poza sezonem turystycznym), a więc nieco drożej niż w stolicy. Poniżej znajdziemy pełną listę dostępnych ofert Airbnb w Krakowie: link.

Airbnb WrocławAirbnb Wrocław

Na trzecim miejscu plasuje się Wrocław i tutaj liczba dostępnych ofert również bliska jest 300. Podróżujący znajdą pokój bądź mieszkanie w średniej cenie 280 zł. Po pełną listę ofert kliknij tutaj.

Airbnb opinie – nasze i innych

Opinie o Airbnb w zdecydowanej większości są bardzo pozytywne, choć znajdą się pewnie osoby, które miały negatywne doświadczenia. Nasza przygoda z Airbnb zaczęła się w 2016 roku. Przyzwyczajeni do tradycyjnego sposobu rezerwowania noclegów w hotelu przez takie portale jak booking czy trivago, nie widzieliśmy potrzeby zmieniania swoich przyzwyczajeń. Jednak w czerwcu 2016 zaplanowaliśmy wyjazd na Teneryfę razem z teściami. Wynajem dwóch pokoi w hotelu wydawał się mało ekonomiczny, zatem zaczęliśmy poszukiwać apartamentu. Nasza pierwsza rezerwacja przez portal Airbnb okazała się strzałem w dziesiątkę. Prawie 100-metrowe mieszanie w cenie znacznie niższej niż hotel przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Tak zaczęła się nasza miłość do platformy Airbnb, która trwa do dzisiaj. Od tego czasu nie rezerwujemy już praktycznie w ogóle hoteli, może jedynie za wyjątkiem jedno lub dwudniowych pobytów organizowanych na ostatnią minutę. Te rzeczywiście sprawniej zorganizować przez booking. W innym przypadku zawsze polecamy Airbnb. Za nami jest już ponad 20 wyjazdów wakacyjnych, podczas których korzystaliśmy z gościnności wynajmujących przez Airbnb na Malcie, Majorce, Paryżu, Singapurze, Izraelu, Dubaju czy Phuket. Doświadczenia zawsze pozytywne – nie zdarzyło nam się wystawić ani jednej negatywnej opinii! Być może to szczęście, a być może wnikliwa analiza oferty i opinii.

Świetnie zlokalizowany apartament w Sliemie na Malcie kosztował nas zaledwie 1700 zł za tydzień – przy czym koszty dzieliliśmy na 5 osób. 48 zł za osobę za dobę za taki standard i położenie tuż obok stolicy to naprawdę tani nocleg!

W Benidormie w Hiszpanii gościliśmy w dwupokojowym mieszkaniu o dość przeciętnym standardzie położonym na 25 piętrze wieżowca w pierwszej linii brzegowej. Jego największym atutem był niesamowity widok na morze i miasto – zresztą zobaczcie sami! Tutaj za 3 noce dla 4 osób zapłaciliśmy jedynie 800 zł.

Airbnb nocleg w Benidorm - Hiszpania

W Phuket doświadczyliśmy niezwykłego luksusu: standard 4-gwiazdkowego hotelu w cenie hostelu.

Jakie są Wasze opinie na temat Airbnb? Dajcie znać w komentarzach!

kupon rabatowy airbnb

Podobne wpisy

19 komentarzy

 1. Mieszkania z Airbnb są doskonałą opcją dla każdego, komu zależy na prywatności oraz spokoju. Moje mieszkanie było doskonale zlokalizowane i przede wszystkim utrzymane w idealnej czystości. Dodatkowo na plus był świetny kontakt z właścicielem mieszkania, który rozwiał każdą moją wątpliwość. Polecam każdemu taką opcję.

 2. Korzystanie z Airbnb to czysta przyjemność! Głównie dlatego, iż wszystko jest doskonale zorganizowane i nie trzeba niczym się martwić. Mieszkanie miało wspaniałą lokalizację i było idealnie przygotowane na nasz przyjazd. Polecam każdemu wybranie mieszkania z tego portalu, bo jest wyjątkowo opłacalne!

 3. Airbnb to doskonały wybór. Korzystałam z niego podczas ostatniej podróży i świetnie się bawiłam. Mieszkanie, które wybrałam było przestronne i zachwycało czystością. Na wielki plus był także jego właściciel, który okazał mi wiele ciepła i życzliwości. Polecam każdemu skorzystanie z tego portalu na przyszłość.

 4. Rezerwacja na portalu Airbnb jest dziecinnie prosta! To właśnie dlatego polecam każdemu to miejsce, podczas szukania odpowiedniego lokum na wakacje. Moje mieszkanie było zachwycające. Przede wszystkim naprawdę czyste i przestronne, a jego właściciel okazał się bardzo pomocny i dał mi wiele wskazówek na temat swojego miasta, dzięki czemu zwiedzanie było jeszcze ciekawsze!

 5. Airbnb jest portalem, który daje wiele możliwości i pozwala wyszukać idealne mieszkanie dla siebie, które spełni wszystkie wymagania. Takie właśnie było mieszkanie wynajęte przeze mnie. Bardzo przestronne, czyste i w dodatku w doskonałej lokalizacji. Byłam bardzo zadowolona i polecam każdemu szukać tam noclegu.

 6. Wynajem mieszkania z Airbnb to najlepsze na co, można się zdecydować, planując swój wyjazd! Mieszkanie, które ostatnio wybrałam było doskonałe pod każdym względem. Bardzo czyste, przestronne i czułam się jak u siebie w domu. Do tego właściciel bardzo kontaktowy i przede wszystkim pomocny w każdej sprawie.

 7. Airbnb to doskonała opcja podczas podróżowania. Wychodzi taniej, niż hotele, a daje tak dużo możliwości! Ja zawsze korzystam z tego portalu i nigdy się nie zawiodłam. Także ostatnim razem mieszkanie, które wynajęłam w Londynie było lśniąco czyste i idealne do moich potrzeb. Lokalizacja także doskonała, co umożliwiło mi zwiedzanie miasta.

 8. Nie sądziłam, że mogę być tak zachwycona! Wynajęcie apartamentu z Airbnb to była najlepsza decyzja. Moja mieszkanie było czyste, przestronne, a właściciel pomógł mi z organizacją mojego pobytu i podpowiedział, co warto zobaczyć w mieście. To był magiczny czas i polecam wynajmowanie mieszkań z Airbnb każdemu!

 9. Rezerwacja z Airbnb to doskonały pomysł dla każdego, kto szuka idealnych wakacji. Na tym portalu naprawdę można znaleźć wspaniałe oferty w dobrych cenach. Moje wynajęte mieszkanie było wręcz doskonałe, a cały pobyt w pełni satysfakcjonujący. Na pewno chciałabym tam wrócić jeszcze raz. Tak bardzo mi się podobało.

 10. Z Airbnb skorzystałem wyjeżdżając do Madrytu z narzeczoną. Znaleźliśmy naprawdę ładną kawalerkę niedaleko centrum, w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Cena była naprawdę niska w porównaniu z ofertami różnych hoteli. A dzięki Airbnb mieliśmy wygodne, a przede wszystkim zupełnie samodzielne miejsce. Polecam wszystkim, którzy wybierają się za granicę. Można wydać więcej pieniędzy na atrakcje, zamiast płacić krocie za hotel.

 11. Znalazłem tanie bilety lotnicze do Rzymu. Zrobiłem prezent swojej dziewczynie. W weekendy hotele są tam bardzo drogie więc znajomi polecili mi wynajęcie apartamentu za pośrednictwem Airbnb. To był bardzo dobry wybór. Transakcja odbyła się szybko i bezproblemowo, a miejsce było super. Mieszkaliśmy w samym centrum miasta. Wszędzie mieliśmy blisko. Na pewno skorzystam jeszcze z tej formy rezerwowania noclegów. Polecam ją wszystkim.

 12. Organizacja wakacji z Airbnb to wspaniały pomysł. Przede wszystkim wynajem mieszkań na tym portalu jest tańsze, niż hotele. Mieszkanie, które wybrałam miało doskonałą lokalizację i zachwycało czystością oraz perfekcją. Polecam każdemu, bo ja jeszcze długo nie zapomnę tego magicznego miejsca i spędzonego tam czasu.

 13. Z Airbnb skorzystaliśmy podczas rodzinnych wakacji w Niemczech. Szukaliśmy miejsca w okolicy Monachium, w którym bez problemów będziemy mogli spędzić czas wraz z trójką dzieci. Oferta hotelowa była bardzo droga, jednak okazało się, że na Airbnb jest wiele mieszkań dwupokojowych w naprawdę atrakcyjnych cenach – zarówno w samym mieście, jak i okolicach. Doskonały stan i niska opłata. Szczerze polecam.

 14. Wyjechałam wraz z rodzicami na wakacje do Włoch. Po sprawdzeniu cen hoteli, zdecydowaliśmy się na Airbnb – było po prostu taniej. Znaleźliśmy małe mieszkanko w Neapolu. Właścicielka była niezwykle uprzejma, doradziła nam, co zwiedzać i przekazała mieszkanie na tydzień. Było bardzo zadbane i funkcjonalne. Z całą pewnością wygodniejsze niż pokój hotelowy. Z całego serca polecam nawet na dłuższe wypady.

 15. Często korzystam z portalu airbnb, ponieważ można tam znaleźć naprawdę tanie oferty wynajmu mieszkań. Dzięki temu polubiłam podróżowanie po świecie; odwiedziłam już wiele miejsc w różnych krajach między innymi: Włochy, Anglia i Brazylia! Za każdym wynajęciem formalności przebiegały bezproblemowo i można by twierdzić, że to jakaś ściema, a ja wciąż planuję nowe podróże. Wszystko to za tani grosz. Polecam każdemu, kto lubi podróżować.

 16. W ostatniej chwili zdecydowałam się na wakacje, a mojej głowie utarł się pomysł o Lizbonie. Bilety lotnicze kupiłam w dość dobrej cenie, a do szczęścia potrzebowałam jeszcze zakwaterowania. Jak wiadomo, w ostatniej chwili ceny w hotelu są okropnie drogie, ale przyjaciółka poleciła mi portal airbnb, na którym znalazłam ofertę o połowę tańszą niż w hotelu! Dzięki portalowi airbnb mogłam mieć udane wakacje i ten portal polecam każdemu!

 17. Jakiś czas temu szukaliśmy z mężem noclegów w Pradze z okazji naszej rocznicy. Sprawdziliśmy airbnb i to był strzał w dziesiątkę. Znaleźliśmy bardzo nowoczesne studio blisko centrum. Ceny były znacznie niższe niż w przypadku hoteli. Samo studio na wysokim poziomie. Czysta i funkcjonalna łazienka, dostęp do wi-fi, kuchnia, a nawet miejsce parkingowe w pobliżu – tego ostatniego nawet nie oczekiwaliśmy.

 18. Postanowiłyśmy z koleżankami zorganizować babski wypad do Berlina. Poszukiwałyśmy noclegu dla ośmiu osób! Przeglądając hotele, przypadkiem trafiłyśmy na airbnb. To był strzał w dziesiątkę. Wynajęłyśmy mieszkanie w pobliżu słynnej, rozrywkowej ulicy Ku-Damm. Miałyśmy wszystko czego nam było trzeba. Świetne miejsce za bardzo przyzwoite pieniądze. Szybko i bezproblemowo. Spędziłyśmy super weekend i na pewno to powtórzymy.

 19. Wyjazdy zorganizowane są nie dla mnie. Do samodzielnej organizacji wypraw przekonałam również moich znajomych. Polecieliśmy do Lizbony w trzy osoby. Nie dość, że hotele rzadko kiedy oferują pokoje trzyosobowe, to mocno nadwyrężają budżet. Dzięki airbnb przerzuciliśmy koszty noclegu na super zwiedzanie. A nasz gospodarz okazał się świetnym człowiekiem, z którym na pewno będziemy utrzymywać dalszy kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *