Moulin Rouge – najsłynniejszy kabaret na świecie

Kabaret Moulin Rouge jest nierozerwalnie związany z Paryżem. To tutaj narodził się kankan. Początkowo odważny taniec wywołał fale krytyki, dziś natomiast stanowi główną atrakcję przyciągającą co roku miliony turystów.

Kabaret Moulin Rouge zajmuje budynek po dawnym młynie, któremu zawdzięcza swoją nazwę – z francuskiego moulin rouge oznacza czerwony młyn. Na dachu znajduje się charakterystyczny czerwony wiatrak, znak rozpoznawczy tego miejsca.

Kabaret rozpoczął działalność w 1889 roku. Trzy lata wcześniej wybuchł tutaj prawdziwy skandal – podczas dorocznego balu studentów Akademii Sztuk Pięknych jedna ze studentek wykonała pierwszy w historii striptiz. Odważną modelkę natychmiast umieszczono w areszcie. Postulując za prawem do artystycznej nagości, Paryżanie rozpoczęli manifestacje na ulicach. W wyniku zamieszek zginęły 2 osoby.

Obecnie w Moulin Rouge dwa razy dziennie odbywa się rewia „Feerie”, która nawiązuje do tradycji tego miejsca. 60 tancerek zwanych „Doris Girls’ w rytm muzyki Jacquesa Offenbacha zachwyca publiczność tańcząc kankana.

Ciekawostki o Moulin Rouge:

  • Początkowo kankan nie zyskał przychylności publiczności, otrzymując niechlubną nazwę ‘tańca epileptyka’.
  • Na deskach kabaretu Moulin Rouge występowały takie osobistości jak: Ella Fitzgerald, Frank Sinatra oraz Edith Piaf.

Spektakl w Moulin Rouge

Féerie – światowej klasy widowisko w Moulin Rouge:

Féerie to światowej klasy widowisko muzyczno-taneczne, które można obejrzeć w kabarecie Moulin Rouge w Paryżu. Jego popularność jest tak duża, że bilety na nie trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Co wyróżnia widowisko Féerie?

W Féerie występuje aż 100 artystów, w tym 60 tancerek, które pojawiają się na scenie w niezwykle ciekawych kostiumach stworzonych przez najlepszych francuskich projektantów. Są to kreacje bogate w elementy ozdobne, takie jak cekiny, kryształy oraz pióra. Oprawę muzyczną zapewnia grupa 80 muzyków oraz 60 chórzystów, a całość dopełnia doskonała scenografia wykonana przez Pierre’a Porte’a.

Co znajduje się w cenie wstępu na Féerie?

W cenie biletu, oprócz miejsca siedzącego przy stoliku, każda osoba otrzymuje pół butelki markowego szampana. Pozwala to na zwiększenie doznań podczas widowiska.

>> Kliknij i kup bilet na spektakl

 

Przydatne informacje:

adres  Adres: 82 Boulevard de Clichy, 75018 Paryż
godziny-otwarcia  Godziny otwarcia:Spektakle o godzinach: 19:00, 21:00, 23:00
rsz_tourism_icon_18  Cena:od 418,80 zł – w zależności od dnia oraz dodatkowych opcji
dojazd  Dojazd:metro-paryz Metro 2 Paryż, stacja: Blanche
 Strona WWW Strona WWW:http://www.moulinrouge.fr/

Zdjęcia Moulin Rouge:

Booking.com

Komentarze

Dodaj pierwszy komentarz!

wpDiscuz
Przeczytaj inne:
Płomień Wolności – ku czci Księżnej Diany
Płomień Wolności – ku czci Księżnej Diany

U wylotu mostu Pont de l’Alma, w którym zginęła w 1997 roku Księżna Diana, wznosi...

Zamknij