Rejs po Sekwanie – Paryż z innej perspektywy

Rejs po Sekwanie to obowiązkowy punkt programu w trakcie pobytu w Paryżu. Podczas rejsu można podziwiać najsłynniejsze zabytki Paryża oraz nabrzeża Sekwany wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Decydując się na rejs po Sekwanie, warto przeanalizować ofertę kilku przewoźników. W rejsowych propozycjach znajdziemy nie tylko standardową ofertę, ale również wycieczki połączone ze śniadaniem, lunchem czy kolacją czy nawet z muzyką na żywo. Podstawowy rejs trwa ok. 1 godziny i kosztuje ok. 13-15€. Do wyboru mamy ofertę następujących, sprawdzonych firm:

Bilety na sam rejs można kupić tuż przed wypłynięciem, nie trzeba rezerwować wcześniej. Statki wyruszają spod Wieży Eiffla średnio co godzinę.

Na rejs warto wybrać się w ciągu dnia, jak i nocą, kiedy Paryż rozbłyska tysiącami świateł. Obie opcje pozwolą nam zobaczyć Paryż z zupełnie innej perspektywy.

Standardowo statek wyruszając spod samej Wieży Eiffla przepływa obok najbardziej znanych zabytków Placu Inwalidów, Zgromadzenia Narodowego, Muzeum Orsay, Hotel de Ville, Katedry Notre-Dame, Luwru, Placu Concorde. Rejs kończy się w tym samym miejscu.

Na statku istnieje możliwość wypożyczenia audio przewodnika (słuchawek) w języku polskim, jednak słuchawki często znajdują się w dolnej, oszklonej i zarazem mniej atrakcyjnej części pokładu. Najlepiej zatem przed wyjazdem pobrać ze strony internetowej i wydrukować mapkę rejsu.

Zdjęcia z rejsu po Sekwanie

Booking.com

Komentarze

Dodaj pierwszy komentarz!

wpDiscuz
Przeczytaj inne:
Bazylika Saint-Denis
Bazylika Saint-Denis – francuski Wawel

Bazylika Saint-Denis to jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów kościołów we Francji....

Zamknij